Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) (Mbi 3,074 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 5,438,962,931.00 3,074 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ALTION MEMUSHI (L32113004D) Tirane 60,000 2022-09-14 2022-09-26 54110170012022 Materiale per funksionimin e pajisjeve speciale 1017001, Ministria e Mbrojtjes, mirembajtje sis. chillerup 144, 31.08.2022, pv konstatimi 31.08.2022, pv riparimi 07.09.2022, fat 136/2022, 07.09.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 60,600 2022-09-14 2022-09-26 53710170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, umm 1200, 29.07.2022, up 143, 31.08.2022, fo 31.08.2022, pv 31.08.2022, njfit 31.08.2022, fat 1045/2022, 31.08.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,366,667 2022-09-21 2022-09-26 55310170012022 Sherbimet bankare 1017001. Min.Mbrojtjes, transferta vkm 305, date 12.03.2008, AU ANKARA, 20000 EUR, kursi 117.95, 20.09.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,776,032 2022-09-21 2022-09-26 55410170012022 Sherbimet bankare 1017001. Min.Mbrojtjes, transferta vkm 305, date 12.03.2008, AU RUMANI, 15000 EUR, kursi 117.95, 20.09.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 11,816,231 2022-09-21 2022-09-26 55710170012022 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001. Min.Mbrojtjes, transferta vkm 305, date 12.03.2008, PU MONS, 100000 EUR, kursi 117.95, 20.09.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,020,916 2022-09-21 2022-09-26 55810170012022 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001. Min.Mbrojtjes, transferta vkm 305, date 12.03.2008, PU NAPOLI, 34000 EUR, kursi 117.95, 20.09.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,358,641 2022-09-21 2022-09-26 56810170012022 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001. Min.Mbrojtjes, transferta vkm 305, date 12.03.2008, AU SHBA, 20000 USD, kursi 117.55, 20.09.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,183,039 2022-09-21 2022-09-26 56310170012022 Sherbimet bankare 1017001. Min.Mbrojtjes, transferta vkm 305, date 12.03.2008, PU RUMANI,10000 EUR, kursi 117.95, 20.09.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,535,669 2022-09-21 2022-09-26 57010170012022 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001. Min.Mbrojtjes, transferta vkm 305, date 12.03.2008, PU TAMPA, 30000 USD, kursi 117.55, 20.09.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 75,800 2022-09-14 2022-09-26 53510170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, ushshp 691, 19.07.2022, up 140, 31.08.2022, fo 31.08.2022, njfit 31.08.2022, fat 228/2022, 31.08.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) KELVIN TRAVEL Tirane 134,082 2022-09-14 2022-09-26 53410170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, umm 1000, 28.06.2022, up 135, 08.08.2022, fo 08.08.2022, pv1, 08.08.2022, njfit 08.08.2022, fat 1000/2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,366,667 2022-09-21 2022-09-26 55210170012022 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001. Min.Mbrojtjes, transferta vkm 305, date 12.03.2008, AU BERLIN,20000 EUR, kursi 117.95, 20.09.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,366,667 2022-09-21 2022-09-26 55510170012022 Sherbimet bankare 1017001. Min.Mbrojtjes, transferta vkm 305, date 12.03.2008, AU POLONI, 20000 EUR, kursi 117.95, 20.09.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,547,936 2022-09-21 2022-09-26 56010170012022 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001. Min.Mbrojtjes, transferta vkm 305, date 12.03.2008,PU AUSTRI , 30000 EUR, kursi 117.95, 20.09.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,889,843 2022-09-21 2022-09-26 56910170012022 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001. Min.Mbrojtjes, transferta vkm 305, date 12.03.2008, PU VIRXHINIA, 50000 USD, kursi 117.55, 20.09.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 30,480 2022-09-14 2022-09-26 53810170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, umm 1429, 01.09.2022, up 145, 06.09.2022, fo 06.09.2022, pv 06.09.2022, njfit 06.09.2022, fat 255/2022, 06.09.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) LEFTER BIZHGA Tirane 30,000 2022-09-14 2022-09-26 54310170012022 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, up 137, 09.08.2022, prog.sp 1638/1, 09.08.2022, pv 09.08.2022, fat 98/2022, 09.08.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 24,600 2022-09-14 2022-09-26 54510170012022 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shp.per pritje percjellje, prog sp 944/4, 02.06.2022, fat 769/2022, 30.05.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,185,500 2022-09-20 2022-09-26 52210170012022 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1017001, Ministria e Mbrojtjes, vendim gjyqi nr. 4088/4297, 03.10.2017, au 3348/5, 25.07.2022, shkresa nr 4227, 23.08.2022, S. Neziraj, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 710,059 2022-09-21 2022-09-26 56710170012022 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001. Min.Mbrojtjes, transferta vkm 305, date 12.03.2008,PU KROACI , 6000 EUR, kursi 117.95, 20.09.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) MEDIA INTELLIGENCE Tirane 78,500 2022-09-14 2022-09-26 54210170012022 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per pjesemarrje ne konferenca, raporte gusht 2022, fat 340/2022, 31.08.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 105,000 2022-09-14 2022-09-26 54410170012022 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per pritje percjellje, prog sp 1614/1, 05.08.2022, fat 68209/2022, 05.08.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,183,039 2022-09-21 2022-09-26 55110170012022 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001. Min.Mbrojtjes, transferta vkm 305, date 12.03.2008, AU KOSOVE,10000 EUR, kursi 117.95, 20.09.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,183,039 2022-09-21 2022-09-26 56510170012022 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001. Min.Mbrojtjes, transferta vkm 305, date 12.03.2008, PU RUMANI,10000 EUR, kursi 117.95, 20.09.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ITT - IDEAL TRAVEL & TOURS Tirane 278,600 2022-09-14 2022-09-26 53610170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, uzvm 1386, 31.08.2022, up 141, 31.08.2022, fo 31.08.2022, pv 31.08.2022, njfit 31.08.2022, fat 663/2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,183,039 2022-09-21 2022-09-26 56410170012022 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001. Min.Mbrojtjes, transferta vkm 305, date 12.03.2008, PU MAQEDONI,10000 EUR, kursi 117.95, 20.09.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,366,667 2022-09-21 2022-09-26 55910170012022 Sherbimet bankare 1017001. Min.Mbrojtjes, transferta vkm 305, date 12.03.2008, PU FERRARA, 20000 EUR, kursi 117.95, 20.09.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,776,032 2022-09-21 2022-09-26 56110170012022 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001. Min.Mbrojtjes, transferta vkm 305, date 12.03.2008, PU KOSOVE, 15000 EUR, kursi 117.95, 20.09.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,366,667 2022-09-21 2022-09-26 56610170012022 Sherbimet bankare 1017001. Min.Mbrojtjes, transferta vkm 305, date 12.03.2008, PU ROME, 20000 EUR, kursi 117.95, 20.09.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 72,000 2022-09-14 2022-09-26 54010170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e mbrojtjes, umm 1428, 01.09.2022, up 149, 08.09.2022, fo 08.09.2022, pv 1, 08.09.2022, njfit 08.09.2022, fat 257/2022, 08.09.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 54,800 2022-09-14 2022-09-26 53910170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, ushshp 869, 07.09.2022, up 148, 08.09.2022, fo 08.09.2022, pv1, 08.09.2022, njfit 08.09.2022, fat 3531/2022, 09.09.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 780,450 2022-09-19 2022-09-26 54710170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shkrese dbmnj 3831/1, 15.09.2022, shkrese km 4173/3, 25.07.2022, usp 1107, 18.07.2022, ushshp 694, 19.07.2022, up 535, 21.07.2022, pv 21.07.2022, fo 4173/2, 21.07.2022,njf 21.07.2022, fat 894/2022, 21.07.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Aida Tusha Tirane 105,000 2022-08-16 2022-09-19 43610170012022 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes shp.pritje percjellje, prog sp 810/3, 20.05.2022, fat 3516,31.05.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) VICTORIA - AL Tirane 11,500,440 2022-09-09 2022-09-16 53010170012022 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1017001, Ministria e Mbrojtjes, blerje materiale per mbrojtjen, up nr.1541, 12.10.2021,fo 9.11.21 njft date 13.01.2022nga zjarret pyjore, kontrate 145/2, 07.02.2022, pv marrje ne dorezim 24.03.2022, fh 2, 24.03.2022, fat 83/2022, 24.03.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) EXPLORER TRAVEL & TOURS Tirane 15,360 2022-08-05 2022-09-16 45010170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, up 116, 05.07.2022, umm 1004, 28.06.2022, fo 05.07.2022, pv 05.07.2022, njfit 05.07.2022, fat 772/2022, 05.07.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) EXPLORER TRAVEL & TOURS Tirane 58,500 2022-08-29 2022-09-13 48910170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpnz.udhetim jashte shtetit up 126, 28.07.2022, umm 1002, 28.06.2022, fo 28.07.2022, pv 29.07.2022, njfit 29.07.2022, fat 861/2022, 29.07.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 57,000 2022-08-29 2022-09-13 49110170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, up132, 04.08.2022, umm 690, 19.07.2022, fo 04.08.2022, pv 04.08.2022, njfit 04.08.2022, fat 210/2022, 04.08.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,500 2022-09-07 2022-09-13 52410170012022 Udhetim i brendshem 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim i brendshem, au 3935/1, 20.06.2022, au 192/2, 24.06.2022, au 1386/1, 04.07.2022, au 824/1, 16.06.2022, au 3584/1, 14.06.2022, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 40,000 2022-08-29 2022-09-12 49010170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, up131, 03.08.2022, umm 1209, 29.07.2022, fo 03.08.2022, pv 03.08.2022, njfit 03.08.2022, fat 207/2022, 03.08.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 155,000 2022-09-07 2022-09-12 52510170012022 Udhetim i brendshem 1017001, Minnistria e Mbrojtjes, udhetim i brendshem, au 3935/1, 20.06.2022, au 192/2, 24.06.2022, au 1386/1, 04.07.2022, au 824/1, 16.06.2022, au 3584/1, 14.06.2022, listepagesa
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave