Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) (Mbi 3,762 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 6,180,362,047.00 3,762 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AIDA BERHAMI Tirane 12,000 2023-08-10 2023-08-28 57610170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz pritje percjellje, umm 1035, 13.06.2023, up 142, 19.06.2023, pv 19.06.2023, of 19.06.2023, fat 150/2023, 19.06.2023, pv pr malli 19.06.2023, fh 23, 19.06.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 23,800 2023-08-21 2023-08-28 53110170012023 Shpenzime per honorare 1017001, Min. Mbrojtjes, pagesa e prapambetur komisioni, shkresa nr. 91 prot., date 29.12.2021, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) KELVIN TRAVEL Tirane 146,000 2023-08-10 2023-08-28 56010170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, ushshp 608, 06.06.2023, up 125, 07.06.2023, fo 07.06.2023, pv 07.06.2023, njfit 07.06.2023, fat 788/2023, 07.06.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 520,000 2023-08-10 2023-08-28 57910170012023 Udhetim i brendshem 1017001, Min e Mbrojtjes, udhetim i brendshem, au 4008/1, 1.6.2023, au 3074, 24.4.23, au 115/1, 5.6.23, au 3803/2,24.5.23, au3033/2, 16.5.23, au 1239/1, 6.6.23, au 1180/5,6.6.23,au 3888/1, 6.6.23, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 71,568 2023-08-10 2023-08-28 56210170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, uzvm 1068, 15.06.2023, up 140, 16.06.2023, fo 16.06.2023, pv 16.06.2023, njfit 16.06.2023, fat 630/2023, 16.06.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 89,000 2023-08-10 2023-08-28 56510170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, ushshp 624, 12.06.2023, up 136, 15.06.2023, fo 15.06.2023, pv 15.06.2023, njfit 15.06.2023, fat 669/2023, 15.06.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 37,400 2023-08-10 2023-08-28 56410170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit,ushshp 629, 12.06.2023, up 132, 14.06.2023, fo 14.06.2023, pv 14.06.2023, njfit 14.06.2023, fat 266/2023, 15.06.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Banka OTP Albania Tirane 11,000 2023-08-10 2023-08-28 58010170012023 Udhetim i brendshem 1017001, Min e Mbrojtjes, udhetim i brendshem, au 4008/1, 1.6.2023, au 3074, 24.4.23, au 115/1, 5.6.23, au 3803/2,24.5.23, au3033/2, 16.5.23, au 1239/1, 6.6.23, au 1180/5,6.6.23,au 3888/1, 6.6.23, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 120,680 2023-08-10 2023-08-28 57110170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit,umm 638, 19.04.2023, up 81, 19.04.2023, fo 19.04.2023, pv 19.04.2023, njfit 19.04.2023, fat 164/2023, 19.04.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 165,000 2023-08-10 2023-08-28 57810170012023 Udhetim i brendshem 1017001, Min e Mbrojtjes, udhetim i brendshem, au 4008/1, 1.6.2023, au 3074, 24.4.23, au 115/1, 5.6.23, au 3803/2,24.5.23, au3033/2, 16.5.23, au 1239/1, 6.6.23, au 1180/5,6.6.23,au 3888/1, 6.6.23, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 871,500 2023-08-10 2023-08-28 57710170012023 Udhetim i brendshem 1017001, Min e Mbrojtjes, udhetim i brendshem, au 4008/1, 1.6.2023, au 3074, 24.4.23, au 115/1, 5.6.23, au 3803/2,24.5.23, au3033/2, 16.5.23, au 1239/1, 6.6.23, au 1180/5,6.6.23,au 3888/1, 6.6.23, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) SHTEPIA QENDRORE USHTRISE Tirane 43,200 2023-08-10 2023-08-28 55710170012023 Shpenzime te tjera qiraje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenzime qiraje, shkresa 3535, 23.06.2023, fat 75/2023, 23.06.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 119,200 2023-08-10 2023-08-28 56810170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit,umm 899, 02.06.2023, up 138, 15.06.2023, fo 15.06.2023, pv 15.06.2023, njfit 15.06.2023, fat 267/2023, 15.06.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) SHTEPIA QENDRORE USHTRISE Tirane 44,640 2023-08-10 2023-08-28 58210170012023 Shpenzime te tjera qiraje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenzime qiraje, shkresa 2964, 24.05.2023, fat 60/2023, 24.05.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 62,050 2023-08-01 2023-08-28 54810170012023 Kompensime speciale te tjera 1017001, Ministria e Mbrojtjes, page shperblim dalje ne pension, umm 255, 21.02.2023, shkresa e mfe nr 5434/1 prot, 31.03.2023 listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) "P I R R O" Tirane 9,000 2023-08-10 2023-08-28 57510170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje, prog sp 1330/2, 08.06.2023, up 128, 08.06.2023, pv 08.06.2023, of 08.06.2023, fat 210/2023, 08.06.2023, pv pritje malli 08.06.2023, fh 22, 08.06.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 79,000 2023-08-10 2023-08-28 56310170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, ushshp 645, 13.06.2023, up 139, 16.06.2023, fo 16.06.2023, pv 16.06.2023, njfit 16.06.2023, fat 675/2023, 16.06.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 21,800 2023-08-10 2023-08-28 57210170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, umm 601, 12.04.2023, up 126, 07.06.2023, fo 07.06.2023, pv 07.06.2023, njfit 07.06.2023, fat 891/2023, 08.06.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 125,840 2023-08-10 2023-08-28 56910170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit,ushshp 659, 14.06.2023, up 137, 15.06.2023, pv 15.06.2023, njfit 15.06.2023, fat 268/2023, 16.06.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) IMER BERHAMI Tirane 51,000 2023-08-10 2023-08-28 57410170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz pritje percjellje, ushshp 529, 24.05.2023, up 118, 25.05.2023, pv 25.05.2023, of 25.05.2023, fat 90/2023, 06.06.2023, pv pritje malli 06.06.2023, fh 21, 06.06.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 243,210 2023-08-10 2023-08-28 56610170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit,umm 1035, 13.06.2023, up 135, 14.06.2023, fo 14.06.2023, pv 14.06.2023, njfit 14.06.2023, fat 265/2023, 15.06.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 362,304 2023-08-01 2023-08-03 55010170012023 Te tjera transferta tek individet 1017001, Min. Mbrojtjes, transferta bashkeshorte Korrik 2023, vkm 854, 17.12.2004, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 35,520 2023-08-01 2023-08-03 55210170012023 Te tjera transferta tek individet 1017001, Min. Mbrojtjes, transferta bashkeshorte Korrik 2023, vkm 854, 17.12.2004, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 30,000 2023-08-01 2023-08-03 54710170012023 Ndihme ekonomike 1017001, Ministria e Mbrojtjes, ndihme ekonomike, umm 377, 29.03.2022, shkresa e mfe nr 5434/1 prot, 31.03.2023 korrik 2023, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) SHEFIK SUPARAKU Tirane 394,274 2023-08-01 2023-08-03 48110170012023 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna shkrese 3308/1, 14.06.2023, shkrese 3308,12.06.2023, vendim 2147, 14.10.2015, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 20,680 2023-08-01 2023-08-03 53010170012023 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1017001, Ministria e Mbrojtjes, rimb shpenzime per pritje percjellje sipas prog sp 1122/2, 08.05.2023, fat 9.5.2023, prog sp 1196/1, 16.5.2023, fat 26.5.2023, listepagesa korrik 2023, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Banka OTP Albania Tirane 42,624 2023-08-01 2023-08-03 55410170012023 Te tjera transferta tek individet 1017001, Min. Mbrojtjes, transferta bashkeshorte Korrik 2023, vkm 854, 17.12.2004, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 22,500 2023-08-01 2023-08-03 55510170012023 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per rimbursim pasaporte, vendim 600, date 14.09.2022, korrik 2023, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 462,000 2023-08-01 2023-08-03 54410170012023 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1017001, Min.Mbrojtjes, kompensim ushqimor, umm 2227, 30.12.2022, Korrik 2023, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 607,728 2023-08-01 2023-08-03 54210170012023 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1017001, Min.Mbrojtjes, kompensim ushqimor, umm 2227, 30.12.2022, Korrik 2023, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 83,484 2023-07-27 2023-08-03 52810170012023 Kompensime speciale te tjera 1017001, Ministria e Mbrojtjes, rimbursim shpenzimesh sipas UMM 770, 16.05.2023, fat 273, 20.06.2023, fat 274, 20.06.2023, korrik 2023, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 48,102 2023-08-01 2023-08-03 54910170012023 Kompensime speciale te tjera 1017001, Ministria e Mbrojtjes, page shperblim dalje ne pension, umm 342, 07.03.2022, shkresa e mfe nr 5434/1 prot, 31.03.2023, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 298,368 2023-08-01 2023-08-03 55110170012023 Te tjera transferta tek individet 1017001, Min. Mbrojtjes, transferta bashkeshorte Korrik 2023, vkm 854, 17.12.2004, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Banka OTP Albania Tirane 11,616 2023-08-01 2023-08-03 54510170012023 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1017001, Min.Mbrojtjes, kompensim ushqimor, umm 2227, 30.12.2022, Korrik 2023 listpagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 248,640 2023-08-01 2023-08-03 55310170012023 Te tjera transferta tek individet 1017001, Min. Mbrojtjes, transferta bashkeshorte Korrik 2023, vkm 854, 17.12.2004, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 34,000 2023-08-01 2023-08-03 55610170012023 Kompensime speciale te tjera 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shperblim per lindje femije, certifikate personale 12.12.2022, certifikate personale 28.02.2023, ligji 02.09.1998, neni 29, pika 2, listepagese, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 103,488 2023-08-01 2023-08-03 54310170012023 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1017001, Min.Mbrojtjes, kompensim ushqimor, umm 2227, 30.12.2022, Korrik 2023, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) TIRANA BANK Tirane 11,616 2023-08-01 2023-08-03 54610170012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017001, Min. Mbrojtjes,kompensim ushqimor, umm 2227, 30.12.2022, Korrik 2023, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Banka OTP Albania Tirane 268,968 2023-08-01 2023-08-02 53610170012023 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik 1017001, Min. Mbrojtjes, Paga Korrik 2023, nr plan punonjesish 405/ nr fakt 2, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Banka OTP Albania Tirane 102,000 2023-08-01 2023-08-02 54110170012023 Shpenzime per honorare 1017001, Min. Mbrojtjes, Pagesa K.jashtem Korrik 2023, umm 561, 28.04.2022, vkm 325, 31.05.2023, listepagese
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave