Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) (Mbi 3,978 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 6,690,976,616.00 3,978 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ALBCONTROL Tirane 4,040 2023-04-24 2023-04-28 19310170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz pritje percjellje, per perd e salles vip, komunikim me email prog sp 2621/2, 16.12.2022, fat 2/2023, 10.01.2023, fd 18.12.2022, fd 21.12.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AVDULI Tirane 16,240,303 2023-04-05 2023-04-20 19810170012023 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shkrese 1729, 21.03.2023, kontrate 2039/4, 12.09.2022, form kont 2039/4, 12.09.2022, njfit 3422/1, 01.07.2022, situac. nr 2, 08.02.2023, fat 24/2023, 20.03.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) EXPLORER TRAVEL & TOURS Tirane 88,895 2023-04-12 2023-04-14 17110170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, ushshp 05, 05.01.2023, up 1, 06.01.2023, fo 06.01.2023, pv 06.01.2023, njfit 06.01.2023, fat 14/2023, 09.01.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 76,870 2023-04-12 2023-04-14 18010170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit,ushshp 103, 03.02.2023, up 18, 06.02.2023, fo 06.02.2023, pv 06.02.2023, njfit 06.02.2023, fat 110/2023, 06.02.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 579,000 2023-04-12 2023-04-14 17510170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit,umm 48, 17.01.2023, up 5, 18.01.2023, fo 18.01.2023, pv 18.01.2023, njfit 18.01.2023, fat 186/2023, 19.01.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 79,800 2023-04-12 2023-04-14 17910170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit,ushshp 102, 03.02.2023, up 17, 03.02.2023, fo 03.02.2023, pv 03.02.2023, njfit 03.02.2023, fat 408/2023, 06.02.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 108,750 2023-04-12 2023-04-14 17310170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit,umm 34, 13.01.2023, up 3, 13.01.2023, fo 13.01.2023, pv 13.01.2023, njfit 13.01.2023, fat 259/2023, 26.01.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,200 2023-04-11 2023-04-14 16910170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, shpenzime pritje percjellje, prog sp 688/3, 21.04.2022, fat 16, 28.04.2022, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 82,500 2023-04-11 2023-04-14 18810170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje, prog sp 2621/2, 16.12.2022, kontrate 2621/3, 20.12.2022, fat 1960/2022, 20.12.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 152,340 2023-04-12 2023-04-14 17410170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit,umm 37, 16.01.2023, up 4, 16.01.2023, fo 16.01.2023, pv 16.01.2023, njfit 16.01.2023, fat 4/2023, 17.012.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 45,936 2023-04-12 2023-04-14 17210170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, umm 2140, 19.12.2022, up 2, 09.01.2023, fo 09.01.2023, pv 09.01.2023, njfit 09.01.2023, fat 4/2023, 09.01.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 240,000 2023-04-12 2023-04-14 17610170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit,umm 54, 17.01.2023, up 6, 23.01.2023, fo 23.01.2023, pv 23.01.2023, njfit 23.01.2023, fat 11/2023, 24.01.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 92,900 2023-04-12 2023-04-14 18110170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit,ushshp 105, 06.02.2023, up 20, 07.02.2023, fo 07.02.2023, pv 07.02.2023, njfit 07.02.2023, fat 29/2023, 07.02.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 39,300 2023-04-11 2023-04-14 16810170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Min.Mbrojtjes, shpenz pritje percjellje, fat drsht janar, shkurt 2023, prog sp 1117/1, 02.06.2022, fat 1032/2022, 06.10.2022, fat 231/2022, 23.11.2022, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 23,600 2023-04-12 2023-04-14 17710170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit,umm 2167, 20.12.2022, up 7, 23.01.2023, fo 23.01.2023, pv 1, 23.01.2023, njfit 23.01.2023, fat 12/2023, 24.01.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 103,866 2023-04-12 2023-04-14 12610170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, shkrese km 5258, 13.10.2022, umm 1654, 30.09.2022, up 784, 30.09.2022, fo 5699/2, 30.09.2022, pv 30.09.2022, njfit 30.09.2022, fat 1912/2022, 03.10.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 95,804 2023-04-03 2023-04-12 16010170012023 Te tjera transferta tek individet 1017001, Min.Mbrojtjes, vendime gjyqi, vgj 4247/1, 28.04.2016, 6684/1, 01.11.2016, 4294/9, 04.07.2016, mars 2023, listepagese, Mars 2023, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) SHEFIK SUPARAKU Tirane 334,803 2023-04-04 2023-04-12 19610170012023 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shkrese 4660/1, 29.09.2022, shkrese 4689/1, 17.10.2022, shkrese 5337, 17.10.2022, shkrese 4689, vendim 2147, 14.10.2015, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Florian Allkja Tirane 1,004,409 2023-04-04 2023-04-12 19710170012023 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shkrese sp 6058/3, 05.12.22, shkrese 6058/1, 18.11.22, shkrese 6058, 17.11.22, vendim 2254, 06.10.22, shk sp 5799/1, 09.11.22, shk 5799, 08.11.22 vend 130, 25.01.17, shk 4795, 22.9.22, shk 4795/1,10.10.22
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,156,450 2023-04-04 2023-04-07 14610170012023 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta Pu Tampa, vkm 600, 14.09.2022, 20000 usd, kursi 107.5, date 27.03.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,156,450 2023-04-04 2023-04-07 14710170012023 Sherbimet bankare 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta au shba, vkm 600, 14.09.2022, 20000 usd, kursi 107.5, date 27.03.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 381,861 2023-04-04 2023-04-07 6910170012023 Te tjera transferta tek individet 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta bashkeshorte te prapambetura (janar), mars 2023, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,155,456 2023-04-04 2023-04-07 13410170012023 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta AU Turqi, vkm 600, 14.09.2022, 10000 euro, kursi 115.2, date 27.03.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,155,456 2023-04-04 2023-04-07 14310170012023 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta Pu France, vkm 600, 14.09.2022, 10000 euro, kursi 115.2, date 27.03.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,311,488 2023-04-04 2023-04-07 14010170012023 Sherbimet bankare 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta Pu Angli, vkm 600, 14.09.2022, 20000 euro, kursi 115.2, date 27.03.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,155,456 2023-04-04 2023-04-07 13510170012023 Sherbimet bankare 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta AU Rumani, vkm 600, 14.09.2022, 10000 euro, kursi 115.2, date 27.03.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 11,544,192 2023-04-04 2023-04-07 13710170012023 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta Mons, Shape, vkm 600, 14.09.2022, 100000 euro, kursi 115.2, date 27.03.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,311,488 2023-04-04 2023-04-07 14110170012023 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta Pu Selanik, vkm 600, 14.09.2022, 20000 euro, kursi 115.2, date 27.03.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,311,488 2023-04-04 2023-04-07 14210170012023 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta Pu Maqedoni, vkm 600, 14.09.2022, 20000 euro, kursi 115.2, date 27.03.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,156,450 2023-04-04 2023-04-07 14410170012023 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta Pu New York, vkm 600, 14.09.2022, 20000 usd, kursi 107.5, date 27.03.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,155,456 2023-04-04 2023-04-07 13310170012023 Sherbimet bankare 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta PU Kosove, vkm 600, 14.09.2022, 10000 euro, kursi 115.2, date 27.03.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,155,456 2023-04-04 2023-04-07 13810170012023 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta Pu Napoli, vkm 600, 14.09.2022, 10000 euro, kursi 115.2, date 27.03.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,311,488 2023-04-04 2023-04-07 13910170012023 Sherbimet bankare 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta Pu Stamboll, vkm 600, 14.09.2022, 20000 euro, kursi 115.2, date 27.03.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,156,450 2023-04-04 2023-04-07 14510170012023 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta Pu Virxhinia, vkm 600, 14.09.2022, 20000 usd, kursi 107.5, date 27.03.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,155,456 2023-04-04 2023-04-07 13610170012023 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta AU Poloni, vkm 600, 14.09.2022, 10000 euro, kursi 115.2, date 27.03.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Banka OTP Albania Tirane 30,528 2023-04-03 2023-04-04 16710170012023 Te tjera transferta tek individet 1017001, Min.Mbrojtjes, bashkeshorte, vkm 854, 17.12.2004,, mars 2023, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 109,460 2023-04-03 2023-04-04 15010170012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017001, Min.Mbrojtjes, Paga Mars 2023, nr.pun plan 405, fakt 1, listpagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 76,500 2023-04-03 2023-04-04 15510170012023 Shpenzime per honorare 1017001, Min. Mbrojtjes, Pagesa K.Jashtem Mars 2023, umm 897, 13.02.2022, vkm 893, 17.12.2014nr i pun. plan 405/ nr i pun fakt 89, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 451,968 2023-04-03 2023-04-04 15910170012023 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1017001, Min.Mbrojtjes, kompensim ushqimor, umm 2227, 30.12.2022, Mars 2023, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 76,500 2023-04-03 2023-04-04 15310170012023 Shpenzime per honorare 1017001, Min.Mbrojtjes, Pagesa kesh.jashtem Mars 2023, umm 103, 01.02.2022, kont 164/3, 01.02.2022, vkm 893, 17.12.2014, listpagese
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave