Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) (Mbi 3,978 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 6,690,976,616.00 3,978 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 98,208 2023-04-03 2023-04-04 15810170012023 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1017001, Min.Mbrojtjes, kompensim ushqimor, umm 2227, 30.12.2022, Mars 2023, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 106,104 2023-04-03 2023-04-04 16410170012023 Te tjera transferta tek individet 1017001, Min.Mbrojtjes, pagese bashkeshorte, vkm 854, 17.12.2004, mars 2023, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 91,582 2023-04-03 2023-04-04 16110170012023 Te tjera transferta tek individet 1017001, Min.Mbrojtjes, vendime gjyqi, vgj 4247/1, 28.04.2016, 6684/1, 01.11.2016, 4294/9, 04.07.2016, mars 2023, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,844,364 2023-04-03 2023-04-04 15110170012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017001, Min.Mbrojtjes, Paga Mars 2023, nr.pun plan 405, fakt90, listpagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 25,192 2023-04-03 2023-04-04 16510170012023 Te tjera transferta tek individet 1017001, Min.Mbrojtjes, bashkeshorte, vkm 854, 17.12.2004,, mars 2023, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,349,080 2023-04-03 2023-04-04 14910170012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017001, Min.Mbrojtjes, Paga Mars 2023, nr.pun plan 405, fakt 145, listpagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 182,832 2023-04-03 2023-04-04 16610170012023 Te tjera transferta tek individet 1017001, Min.Mbrojtjes, bashkeshorte, vkm 854, 17.12.2004,, mars 2023, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 672,144 2023-04-03 2023-04-04 15710170012023 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1017001, Min.Mbrojtjes, kompensim ushqimor, umm 2227, 30.12.2022, Mars 2023, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 233,552 2023-04-03 2023-04-04 16310170012023 Te tjera transferta tek individet 1017001, Min.Mbrojtjes, bashkeshorte vkm 854, 17.12.2004, mars 2023 listpagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 8,374,751 2023-04-03 2023-04-04 14810170012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017001, Min.Mbrojtjes, Paga Mars 2023, nr.pun plan 405, fakt 104, listpagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 76,500 2023-04-03 2023-04-04 15410170012023 Shpenzime per honorare 1017001, Min.Mbrojtjes, Pagesa Kesh.jashtem Mars 2023, vkm 893, 17.12.2014, umm 104, 01.02.2022, kont 179/2, 01.02.2022 , listpagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Banka OTP Albania Tirane 179,869 2023-04-03 2023-04-04 15210170012023 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1017001, Min.Mbrojtjes, Paga Mars 2023, nr.pun plan 405, fakt 1, listpagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Banka OTP Albania Tirane 76,500 2023-04-03 2023-04-04 15610170012023 Shpenzime per honorare 1017001, Min.Mbrojtjes, Pagesa K.Jashtem Mars 2023, umm 561, 28.04.2022, vkm 893, 17.12.2014 listpagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 509,854 2023-04-03 2023-04-04 16210170012023 Te tjera transferta tek individet 1017001, Min.Mbrojtjes, vendime gjyqi, vgj 4247/1, 28.04.2016, 6684/1, 01.11.2016, 4294/9, 04.07.2016, mars 2023, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) EXPLORER TRAVEL & TOURS Tirane 50,505 2023-03-23 2023-03-29 4010170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, shkrese usp 1932, 03.11.2022, up 210, 09.11.2022, fo 09.11.2022, pv 09.11.2022, njfit 09.11.2022, fat 1347/2022, 10.11.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) F.L.E.SH. Tirane 21,000 2023-03-23 2023-03-29 4110170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz pritje percjellje, prog sp 2477/2, 25.11.2022, up 233, 25.11.2022, pv 25.11.2022, f 25.11.2022, fat 138/2022, 25.11.2022 pv pr malli 25.11.2022, fh 39, 25.11.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ALBANIAN FOOD AND HOSPITALITY LAB Tirane 52,500 2023-03-21 2023-03-29 11510170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje,prog sp 2621/2, 16.12.2022, fat 8002/2022, 20.12.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 395,000 2023-03-24 2023-03-29 13210170012023 Udhetim i brendshem 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim i brendshem, au 450/1, 20.01.2023, au 42/2, 12.01.23, au 26825/2, 23.12.22, au 733/2, 16.01.23, au 441/2, 13.02.23, au 833/1, 01.02.23, au 123/1, 13.01.23, au 8791/2, 29.12.2022, listepag. mars 2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 672,500 2023-03-24 2023-03-29 13010170012023 Udhetim i brendshem 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim i brendshem, au 450/1, 20.01.2023, au 42/2, 12.01.23, au 26825/2, 23.12.22, au 733/2, 16.01.23, au 441/2, 13.02.23, au 833/1, 01.02.23, au 123/1, 13.01.23, au 8791/2, 29.12.2022, listepag. mars 2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 177,000 2023-03-24 2023-03-29 13110170012023 Udhetim i brendshem 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim i brendshem, au 450/1, 20.01.2023, au 42/2, 12.01.23, au 26825/2, 23.12.22, au 733/2, 16.01.23, au 441/2, 13.02.23, au 833/1, 01.02.23, au 123/1, 13.01.23, au 8791/2, 29.12.2022, listepag. mars 2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) NDERMARJA E Q.E.K. DHE DEKORIT Tirane 2,886,000 2023-03-21 2023-03-29 11910170012023 Sherbime te tjera 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shherbime dekori, ksherb 6499/1, 13.12.20222, preventiv 13.12.2022, fat 74/2022, 20.12.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 54,000 2023-03-23 2023-03-29 12410170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz.pritje percjellje, prog. sp 2462/2, 25.11.2022, fat 3/2022, 02.12.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) The PLAZA Tirana Tirane 158,800 2023-03-21 2023-03-29 11710170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje,prog sp 2621/2, 16.12.2022, fat 4664/2022, 22.12.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 28,000 2023-03-21 2023-03-29 12210170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje,prog sp 2462/2, 25.11.2022, fat 884/2022, 02.12.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 76,500 2023-03-06 2023-03-07 10610170012023 Shpenzime per honorare 1017001, Min.Mbrojtjes, Pagesa Kesh.jashtem shkurt 2023, vkm 893, 17.12.2014, umm 104, 01.02.2022, kont 179/2, 01.02.2022 , listpagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,367,670 2023-02-28 2023-03-07 9010170012023 Sherbimet bankare 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta PU Seebrig, vkm 600, 14.09.2022, 20000 euro, kursi 118, date 22.02.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,183,540 2023-02-28 2023-03-07 8510170012023 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta PU Rome, vkm 600, 14.09.2022, 10000 euro, kursi 118, date 22.02.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 187,500 2023-03-01 2023-03-07 9810170012023 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001, Min.Mbrojtjes,rimbursim pasaportash, vkm 600, 14.09.2022, listpagese shkurt 2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 60,000 2023-03-01 2023-03-07 9610170012023 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001, Min.Mbrojtjes,rimbursim pasaportash, vkm 600, 14.09.2022, listpagese shkurt 2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Banka OTP Albania Tirane 91,584 2023-03-01 2023-03-07 11310170012023 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1017001, Min.Mbrojtjes, bashkeshorte vkm 854, 17.12.2004, listpagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 7,500 2023-03-01 2023-03-07 9910170012023 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001, Min.Mbrojtjes,rimbursim pasaportash, vkm 600, 14.09.2022, listpagese shkurt 2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 168,000 2023-03-01 2023-03-07 9710170012023 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001, Min.Mbrojtjes,rimbursim pasaportash, vkm 600, 14.09.2022, listpagese shkurt 2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,193,404 2023-03-01 2023-03-06 10910170012023 Te tjera transferta tek individet 1017001, Min.Mbrojtjes, bashkeshorte vkm 854, 17.12.2004, komp ushqimor umm 2227, 30.12.2022, vendime gjyqi 4247/1, 28.04.2016, 6684/1, 01.11.2016, 4294/9, 04.07.2016, listpagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 13,488 2023-03-01 2023-03-06 9510170012023 Kompensime speciale te tjera 1017001, Min.Mbrojtjes, rimbursim telefon, vkm 673, 02.09.2020, umm 92, 27.01.2021, listpagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,183,540 2023-02-28 2023-03-06 8210170012023 Sherbimet bankare 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta PU Austri, vkm 600, 14.09.2022, 10000 euro, kursi 118, date 22.02.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 76,500 2023-03-01 2023-03-06 10710170012023 Shpenzime per honorare 1017001, Min. Mbrojtjes, Pagesa K.Jashtem shkurt 2023, umm 897, 13.02.2022, vkm 893, 17.12.2014nr i pun. plan 405/ nr i pun fakt 89, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 364,256 2023-03-01 2023-03-06 11010170012023 Te tjera transferta tek individet 1017001, Min.Mbrojtjes, bashkeshorte vkm 854, 17.12.2004, komp ushqimor umm 2227, 30.12.2022, listpagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,183,540 2023-02-28 2023-03-06 8710170012023 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta PU Kroaci, vkm 600, 14.09.2022, 10000 euro, kursi 118, date 22.02.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,183,540 2023-02-28 2023-03-06 8910170012023 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta PU Angli, vkm 600, 14.09.2022, 10000 euro, kursi 118, date 22.02.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,183,540 2023-02-28 2023-03-06 9210170012023 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta Au Greqi, vkm 600, 14.09.2022, 10000 euro, kursi 118, date 22.02.2023
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave