Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) (Mbi 3,978 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 6,690,976,616.00 3,978 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Banka OTP Albania Tirane 76,500 2023-03-01 2023-03-06 10810170012023 Shpenzime per honorare 1017001, Min.Mbrojtjes, Pagesa K.Jashtem shkurt 2023, umm 561, 28.04.2022, vkm 893, 17.12.2014 listpagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,183,540 2023-02-28 2023-03-06 8310170012023 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta PU Gjermani, vkm 600, 14.09.2022, 10000 euro, kursi 118, date 22.02.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,360,000 2023-03-01 2023-03-06 9310170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, terheqje valute, 20000 euro, kursi 118, date 22.02.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 56,074 2023-02-24 2023-03-06 7810170012023 Sherbime telefonike 1017011, Ministria e Mbrojtjes,vkm 673, 02.09.2020, umm 92, 27.01.2021 nr abonenti 232530187083, fat 4011334/2022, 30.11.2022, fat 175805/2023, 31.12.2022, fat 581401/2023, 31.01.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,367,670 2023-02-28 2023-03-06 8010170012023 Sherbimet bankare 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta AU Gjermani, vkm 600, 14.09.2022, 20000 euro, kursi 118, date 22.02.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,183,540 2023-02-28 2023-03-06 8410170012023 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta PU Gjermani, vkm 600, 14.09.2022, 10000 euro, kursi 118, date 22.02.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 141,966 2023-03-01 2023-03-06 11110170012023 Te tjera transferta tek individet 1017001,Ministria e Mbrojtjes, bashkeshorte vkm 854, 17.12.2004, vgj 4247/1, 28.04.2016, 6684/1, 01.11.2016, 4294/9, 04.07.2016, listepagesa shkurt 2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,183,540 2023-02-28 2023-03-06 7910170012023 Sherbimet bankare 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta AU&PU , vkm 600, 14.09.2022, 10000 euro, kursi 118, date 22.02.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 8,000 2023-03-01 2023-03-06 9410170012023 Kompensime speciale te tjera 1017001, Min.Mbrojtjes, rimbursim telefon, vkm 673, 02.09.2020, umm 92, 27.01.2021, listpagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,183,540 2023-02-28 2023-03-06 8810170012023 Sherbimet bankare 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta PU Kroaci A.Driza, vkm 600, 14.09.2022, 10000 euro, kursi 118, date 22.02.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 76,500 2023-03-01 2023-03-06 10510170012023 Shpenzime per honorare 1017001, Min.Mbrojtjes, Pagesa kesh.jashtem shkurt 2023, umm 103, 01.02.2022, kont 164/3, 01.02.2022, vkm 893, 17.12.2014, listpagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,183,540 2023-02-28 2023-03-06 8110170012023 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta AU Itali, vkm 600, 14.09.2022, 10000 euro, kursi 118, date 22.02.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,183,540 2023-02-28 2023-03-06 8610170012023 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta PU Itali, vkm 600, 14.09.2022, 10000 euro, kursi 118, date 22.02.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,367,670 2023-02-28 2023-03-06 9110170012023 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta PU Ferrara, vkm 600, 14.09.2022, 20000 euro, kursi 118, date 22.02.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,349,061 2023-03-01 2023-03-06 11210170012023 Te tjera transferta tek individet 1017001, Min.Mbrojtjes, bashkeshorte vkm 854, 17.12.2004, komp ushqimor umm 2227, 30.12.2022, vendime gjyqi 4247/1, 28.04.2016, 6684/1, 01.11.2016, 4294/9, 04.07.2016, listpagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Banka OTP Albania Tirane 137,334 2023-03-01 2023-03-03 10410170012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017001, Min.Mbrojtjes, Paga shkurt 2023, nr.pun plan 405, fakt 1,, punonjes mbi organike plan 2/ fakt 1, listpagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 8,084,593 2023-03-01 2023-03-03 10010170012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017001, Min.Mbrojtjes, Paga shkurt 2023, nr.pun plan 405, fakt 100, listpagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,441,349 2023-03-01 2023-03-03 10110170012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017001, Min.Mbrojtjes, Paga shkurt 2023, nr.pun plan 405, fakt 45, listpagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,581,006 2023-03-01 2023-03-03 10310170012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017001, Min. Mbrojtjes, Paga shkurt 2023, nr i pun. plan 405/ nr i pun fakt 89, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 109,460 2023-03-01 2023-03-03 10210170012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017001, Min.Mbrojtjes, Paga shkurt 2023, nr.pun plan 405, fakt 1, listpagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AIDA BERHAMI Tirane 9,000 2023-02-14 2023-02-28 4310170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017011, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje, up 206, 04.11.2022, usp 1795, 17.10.2022, pv 04.11.2022, of 04.11.2022, fat 545/2022, 04.11.2022, pv pritje malli 04.11.2022, fh 33, 04.11.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) PROSOUND Tirane 109,800 2023-02-14 2023-02-28 4610170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz pritje percjellje, prog sp 4640/2, 28.09.2022, fat 675/2022, 29.09.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) IDAJET GAXHERRI Tirane 42,000 2023-02-14 2023-02-28 5810170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017011, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje, prog sp 2439/2, 17.11.2022, fat 35644/2022, 25.11.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) PROSOUND Tirane 108,000 2023-02-14 2023-02-28 4410170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz pritje percjellje, prog sp 2397/1, 14.11.2022, fat 810/2022, 18.11.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 29,500 2023-02-13 2023-02-28 4710170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, dergim per kurim jashte shtetit per shefin e shtabit umm 2030, 22.11.2022, fat 398/2022, 12.12.2022, azhornim bilete sipas up 242, 09.12.2022, umm 2030, 22.11.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) F.L.E.SH. Tirane 68,000 2023-02-14 2023-02-28 6110170012023 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz pritje percjellje, prog sp 2477/2, 25.11.2022, up 232, 25.11.2022, pv 25.11.2022, fo 25.11.2022, fat 139/2022, 25.11.2022, pv pritje malli 25.11.2022, fh 40, 25.11.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 76,000 2023-02-21 2023-02-28 4510170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, umm 2049, 23.11.2022, fat 360/2022, 10.11.2022, azhornim urdherit 1922, 02.11.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) T & P SH P K Tirane 215,400 2023-02-14 2023-02-28 4810170012023 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1017001, Ministria e Mbrojtjes, blerje materiale te tjera, shk 2446, 17.11.2022, up 220, 17.11.2022, fo 21.11.2022, pv 21.11.2022, njfit 21.11.2022, fat 38, 25.11.2022, pv pritje malli 25.11.2022, fh 24, 25.11.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 70,000 2023-02-14 2023-02-28 6010170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz pritje percjellje, prog sp 2320/2, 16.11.2022, fat 6, 17.12.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 375,408 2023-02-02 2023-02-28 3910170012023 Kompensime speciale te tjera 1017001, Ministria e Mbrojtjes,paga dalje ne lirim umm 1704, 06.10.2022, umm 1705, 06.10.2022, janar 2023 listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) GEO ENGINEERING Tirane 2,688,289 2023-02-13 2023-02-28 6210170012023 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik 1017001, Ministria e Mbrojtjes, ligj 138/2016, 22.12.2016,up 525,20.4.22,shfit 06.6.22,kont 13.06.22,pv 1239/11,24.12.22,fat73/2022,24.11.22, shk 1239/10, 24.11.2022prag be
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 356,911 2023-02-21 2023-02-28 7510170012023 Kompensime speciale te tjera 1017001, Ministria e Mbrojtjes, rimbursim shpenzimesh sipas umm 43, 16.01.2023, fat 21.07.2022, 4770/2022, fd 22.07.2022, listepagese shkurt 2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 60,000 2023-02-13 2023-02-28 6610170012023 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1017011, Ministria e Mbrojtjes, gjobe per ndryshim pronesie, au 810, 07.02.2023, au 688/2, 02.02.2023, usp 2154, 20.12.2022, akt marrje ne dorezim 1, 20.12.2022, akt 2 20.12.2022, shkrese 6599/3, 20.12.22, fat456, 10.02.23, fat 414, 10.2.23
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 91,872 2023-02-02 2023-02-28 3610170012023 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1017001, Ministria e Mbrojtjes,umm 2227, 30.12.2022, janar 2023 listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) R.E.I HOLDING Tirane 155,100 2023-02-14 2023-02-28 5910170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017011, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje, prog sp 2320/2, 16.11.2022, fat 437/2022, 20.12.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 50,000 2023-02-21 2023-02-28 7410170012023 Ndihme ekonomike 1017001, Ministria e Mbrojtjes, ndihme ekonomike, umm 1883, 25.10.2022, listepagese shkurt 2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 33,040 2023-02-13 2023-02-27 5010170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, umm 2030, 22.11.2022, up 242, 09.12.2022, fo 09.12.2022, pv 09.12.2022, njfit 09.12.2022, fat 394/2022, 11.12.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) "P I R R O" Tirane 30,000 2023-02-14 2023-02-27 5310170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje, prog sp 1939/2, 11.10.2022, up 223, 18.11.2022, pv 18.11.2022, fo 18.11.2022, fat 338/2022, 18.11.2022, pv pritje malli 18.11.2022, fh 37, 18.11.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 140,300 2023-02-13 2023-02-27 6410170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit,umm 2081, 25.11.2022, ip 230, 25.11.2022, fo 25.11.2022, pv 25.11.2022, njfit 25.11.2022, fat 5284/2022, 29.11.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AIDA BERHAMI Tirane 3,000 2023-02-14 2023-02-27 5210170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz pritje percjellje, prog sp 1939/2, 11.10.2022, up 217, 16.11.2022, pv 16.11.2022, fo 16.11.2022, fat 557/2022, 17.11.2022, pv pritje malli 17.11.2022, fh 36, 17.11.2022
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave