Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 118,677,753.00 357 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MANIELA SOTA Tirane 67,440 2015-07-13 2015-07-13 34110140012015 Shpenzime per honorare 1014001 Ministria e Drejtesise pages sherb perkthimi urdh 4486 dt 29.6.15 ft 17 dt 17.4.15 s 1103221 ft 19 dt 22.4.15 s 1103223 urdh 4113 dt 9.6.15 ft 32 dt 8.6.15 s 1103236
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VJOLLCA META Tirane 85,470 2015-07-13 2015-07-13 33610140012015 Shpenzime per honorare 1014001 Ministria e Drejtesise pages sherb perkthimi urdh 4486 dt 29.6.15 ft5 dt 8.6.15 s 816615
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ANDA KAÇI Tirane 38,350 2015-07-13 2015-07-13 34010140012015 Shpenzime per honorare 1014001 Ministria e Drejtesise pages sherb perkthimi urdh 4486 dt 29.6.15 ft 28 dt 30.4.15 s 7269778
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 11,900 2015-07-13 2015-07-13 33510140012015 Shpenzime per honorare 1014001 Ministria e Drejtesise pages sherb perkthimi urdh 4113 dt 9.6.15 f permb 7.7.15 bord 7.7.15
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ARTA QENDRO Tirane 43,180 2015-07-13 2015-07-13 33910140012015 Shpenzime per honorare 1014001 Ministria e Drejtesise pages sherb perkthimi urdh 4486 dt 29.6.15 ft 33 dt 14.4.15 s 0004735
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 170,000 2015-07-07 2015-07-08 3291140012015 Shpenzime per honorare 1014001 Ministria e Drejtesise HONORARE URDH 1511/5 DT 1.07.2015 BORDERO
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 8,500 2015-07-07 2015-07-08 33010140012015 Shpenzime per honorare 1014001 Ministria e Drejtesise HONORARE URDH 1511/5 DT 1.07.2015 BORDERO
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,042,907 2015-05-28 2015-05-28 26810140012015 Shpenzime per honorare 1014001 Ministria e Drejtesise sherbim perkthimi urdher nr 3751 dt 21.05.2015 bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ARTA QENDRO Tirane 31,850 2015-05-28 2015-05-28 27010140012015 Shpenzime per honorare 1014001 Ministria e Drejtesise sherbim perkthimi urdher nr 3751 dt 21.05.2015 fat nr 32 dt 09.04.2015 sr 00004734
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MANIELA SOTA Tirane 100,450 2015-05-28 2015-05-28 27210140012015 Shpenzime per honorare 1014001 Ministria e Drejtesise sherbim perkthimi urdher nr 3751 dt 21.05.2015 fat nr 18 dt 17.04.2015 sr 1103222
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 190,000 2015-05-28 2015-05-28 26910140012015 Shpenzime per honorare 1014001 Ministria e Drejtesise sherbim perkthimi urdher nr 3751 dt 21.05.2015 fat nr 153 DT 01.04.2015 SR 7170653 NR 154 DT 01.04.2015 SR 7170654
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VJOLLCA META Tirane 45,240 2015-05-28 2015-05-28 27110140012015 Shpenzime per honorare 1014001 Ministria e Drejtesise sherbim perkthimi urdher nr 3751 dt 21.05.2015 fat nr 49 dt 29.04.2015 sr 007116
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Entela Naqellari Tirane 35,200 2015-05-27 2015-05-27 22210140012015 Shpenzime per honorare 1014001 Ministria e Drejtesise sherbim perkthimi urdher nr 2732 dt 14.04.2015 fat nr 18 dt 02.03.2015 sr 6056520
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ENTELA FEKA Tirane 35,200 2015-04-23 2015-04-24 18710140012015 Shpenzime per honorare 1014001 Ministria e Drejtesise Sherbim perkthimi,urdher min 2732 dt 14.04.2015,FAT NR 14,15,18 DT 02.03.2015 SR 6056520
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 130,880 2015-04-23 2015-04-24 18810140012015 Shpenzime per honorare 1014001 Ministria e Drejtesise Sherbim perkthimi,urdher min 2732 dt 14.04.2015 fat nr 151,152 dt 03.03.2015 sr 7170652
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VJOLLCA META Tirane 35,360 2015-04-23 2015-04-24 18610140012015 Shpenzime per honorare 1014001 Ministria e Drejtesise Sherbim perkthimi,urdher min 2732 dt 14.04.2015,FAT NR 41 DT 07.04.2015 SR 007113
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,803,726 2015-04-23 2015-04-24 18910140012015 Shpenzime per honorare 1014001 Ministria e Drejtesise Sherbim perkthimi,urdher min 2732 dt 14.04.2015,bordero 20.04.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 29,750 2015-04-14 2015-04-14 16010140012015 Shpenzime per honorare 1014001 Ministria e Drejtesise sherbim perkthimi,urdher min 1894 dt 10.03.2015 bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ARTA QENDRO Tirane 22,870 2015-03-30 2015-03-31 14110140012015 Shpenzime per honorare 1014001 Ministria e Drejtesise sherbim perkthimi,urdher min nr 1973 dt 12.03.2015fat nr 31 dt 26.01.2015 sr 0004733
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VJOLLCA META Tirane 213,850 2015-03-30 2015-03-31 14410140012015 Shpenzime per honorare 1014001 Ministria e Drejtesise sherbim perkthimi,urdher min nr 1973 dt 12.03.2015fat nr 27 DT 16.03.2015 SR 007101
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ANDA KAÇI Tirane 7,200 2015-03-30 2015-03-31 14210140012015 Shpenzime per honorare 1014001 Ministria e Drejtesise sherbim perkthimi,urdher min nr 1973 dt 12.03.2015fat nr 50 DT 07.01.2015 SR 7269750
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,747,821 2015-03-30 2015-03-31 13810140012015 Shpenzime per honorare 1014001 Ministria e Drejtesise sherbim perkthimi,urdher min nr 1973 dt 12.03.2015,bordero dt 30.03.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ENTELA FEKA Tirane 350,100 2015-03-30 2015-03-31 14010140012015 Shpenzime per honorare 1014001 Ministria e Drejtesise sherbim perkthimi,urdher min nr 1973 dt 12.03.2015fat nr 12 dt 11.02.2015 sr 6056514
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 249,440 2015-03-30 2015-03-31 14310140012015 Shpenzime per honorare 1014001 Ministria e Drejtesise sherbim perkthimi,urdher min nr 1973 dt 12.03.2015fat nr 149 dt 16.01.2015 sr 7170649
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOCO BENDO Tirane 283,680 2015-03-30 2015-03-31 13910140012015 Shpenzime per honorare 1014001 Ministria e Drejtesise sherbim perkthimi,urdher min nr 1973 dt 12.03.2015fat nr 11 DT 13.02.2015 SR 7142962
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 81,250 2015-02-20 2015-02-23 5610140012015 Shpenzime per honorare 1014001 Ministria e Drejtesise Sherbim perkthimi,urdher Min nr 1111 dt 10.02.2015 fat nr 143 DT 26.01.2015 SR 7170643
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ENTELA FEKA Tirane 5,850 2015-02-20 2015-02-23 5510140012015 Shpenzime per honorare 1014001 Ministria e Drejtesise Sherbim perkthimi,urdher Min nr 1111 dt 10.02.2015 fat nr 4 dt 15.12.2014 sr 6056504
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,837,127 2015-02-20 2015-02-20 5410140012015 Shpenzime per honorare 1014001 Ministria e Drejtesise pagese sherbim perkthimi dhjetor 2014,urdher Min nr 1111 dt 10.02.2015,bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,250 2015-02-04 2015-02-04 3310140012015 Shpenzime per honorare 1014001 Ministria e Drejtesise komision konkursi permb privat,vkm nr 437 dt 22.05.2013,urdher min 101,101/1,101/2 dt 08.01.2015,bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 59,500 2015-02-04 2015-02-04 3410140012015 Shpenzime per honorare 1014001 Ministria e Drejtesise komision konkursi permb privat,vkm nr 437 dt 22.05.2013,urdher min 101,101/1,101/2 dt 08.01.2015,bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 34,000 2015-02-03 2015-02-03 3510140012015 Shpenzime per honorare 1014001 Ministria e Drejtesise pagese komisioni konkursi permb privat,vkm 437 dt 22.05.2013,urdher min nr 101 dt 08.01.2015,nr 101/1,101/2 dt 08.01.2015 bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOCO BENDO Tirane 17,000 2015-02-03 2015-02-03 2610140012015 Shpenzime per honorare 1014001 Ministria e Drejtesise Sherbim perkthimi urdher Min.706 dt.29.12.14 ft.7 dt.13.01.15 seri 7142958
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ANDA KAÇI Tirane 25,350 2015-01-22 2015-01-23 810140012015 Shpenzime per honorare 1014001 Ministria e Drejtesise SHERBIME PERKTHIMI URDHER MIN 707 DT 29.12.14 FAT 30 D T 21.10.14 SR 7269730
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 40,500 2014-12-31 2015-01-13 74110140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE komison licensim te ndermjetesimit urdher 49 dt 20.1.14 vkm 418 dt 27.06.12 tatim ne bruim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 9,000 2014-12-31 2015-01-13 74210140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE komision licensimi urdher 49 dt 20.01.14 vkm 418 dt 27.06.12 permbledhse 29.12.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 7,000 2014-12-31 2015-01-13 74310140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE tatim ne burim komison licensim te ndermjetesimit urdher 49 dt 20.1.14 vkm 418 dt 27.06.12 tatim ne bruim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 13,500 2014-12-31 2015-01-13 74010140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE komision licensimi urdher 49/1 dt 12.12.14 vkm 418 dt 27.06.12 tatim ne burim
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave