Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 118,677,753.00 357 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KALOPI PULAJ Tirane 27,040 2016-09-09 2016-09-13 39210140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 5923 dt.05.09.2016. Fat.299 dt.23.05.2016 (7646901)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Silvana Dervishi Tirane 128,840 2016-09-09 2016-09-13 39810140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 5923 dt.05.09.2016. Fat.28 dt.10.08.2016 (9793536)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Rozeta Koxhaj Tirane 42,510 2016-09-09 2016-09-13 39710140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 5923 dt.05.09.2016. Fat.5 dt.29.06.2016 (31925205)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 34,000 2016-09-09 2016-09-13 40510140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise shperblim komisioni i konkursit te permb.privat. Urdher nr.5069/4,5069/5,5069/6 dt.26.08.2016. Listpagesa dt.08.09.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 29,750 2016-09-09 2016-09-13 40410140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise shperblim komisioni i konkursit te permb.privat. Urdher nr.5069/4,5069/5,5069/6 dt.26.08.2016. Listpagesa dt.08.09.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ARTA QENDRO Tirane 157,900 2016-09-09 2016-09-13 39310140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 5923 dt.05.09.2016. Fat.41dt.30.06.2016 (0004743)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 21,250 2016-09-09 2016-09-13 40310140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise shperblim komisioni i konkursit te permb.privat. Urdher nr.5069/4,5069/5,5069/6 dt.26.08.2016. Listpagesa dt.08.09.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Arlinda Hoxhaj Tirane 14,600 2016-09-09 2016-09-13 39510140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 5923 dt.05.09.2016. Fat.8 dt.25.05.2016 (9253718)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 12,750 2016-09-09 2016-09-13 40610140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise shperblim komis. konkursit te permb. privat. Urdher 5069/4,5069/5 dt.26.08.2016. Listpagesa dt.08.09.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VJOLLCA META Tirane 19,790 2016-09-09 2016-09-13 40010140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 5923 dt.05.09.2016. Fat.98 dt.09.08.2016 (10659149)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOCO BENDO Tirane 257,800 2016-09-09 2016-09-13 39110140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 5923 dt.05.09.2016. Fat.30,31 dt.30.08.2016 (9361081;9361082)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 8,500 2016-08-08 2016-08-12 35110140012016 Shpenzime per honorare MIn Drejtesise shperblim pjesemarrje ne komision ad-hoc. Urdher nr.2584/1 dt.19.07.2016. Listpagesa dt.04.08.2016. Tatim i mbajtur ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 17,000 2016-08-08 2016-08-12 35010140012016 Shpenzime per honorare MIn Drejtesise shperblim pjesemarrje ne komision ad-hoc. Urdher nr.2584/1 dt.19.07.2016. Listpagesa dt.04.08.2016. Tatim i mbajtur ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,454,783 2016-07-20 2016-07-21 32310140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagesa te perkthyesve te jashtem - prill 2016. Urdh.5106 15.07.16; Listpagesa dt.15.07.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Arjeta Dibra Tirane 262,790 2016-07-20 2016-07-21 32510140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese sherbim perkthimi. Urdher nr.5106 dt.15.07.2016; fat.25 dt.24.05.2016 (08588426)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Valentina Jaupi Tirane 21,190 2016-07-20 2016-07-21 33010140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese sherbim perkthimi. Urdher nr.5106 dt.15.07.2016; fat.33 dt.20.04.2016 (7886990)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 47,190 2016-07-20 2016-07-21 32810140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese sherbim perkthimi. Urdher nr.5106 dt.15.07.2016; fat.186 dt.19.05.2016 (7170696)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) YLLI GORKA Tirane 82,210 2016-07-20 2016-07-21 33210140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese sherbim perkthimi. Urdher nr.5106 dt.15.07.2016; fat.119 dt.23.05.2016 (7245609)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KALOPI PULAJ Tirane 5,790 2016-07-20 2016-07-21 33310140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese sherbim perkthimi. Urdher nr.5106 dt.15.07.2016; fat.7 dt.08.04.2016 (6800938)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Silvana Dervishi Tirane 99,700 2016-07-20 2016-07-21 32910140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese sherbim perkthimi. Urdher nr.5106 dt.15.07.2016; fat.16 dt.26.05.2016 (9793522)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Entela Naqellari Tirane 28,210 2016-07-20 2016-07-21 32610140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese sherbim perkthimi. Urdher nr.5106 dt.15.07.2016; fat.43 dt.27.04.2016 (8312494)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VJOLLCA META Tirane 231,010 2016-07-20 2016-07-21 33110140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese sherbim perkthimi. Urdher nr.5106 dt.15.07.2016; fat.65,67 dt.25,26.05.2016 (10659116;10659118)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MANIELA SOTA Tirane 56,900 2016-07-20 2016-07-21 32710140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese sherbim perkthimi. Urdher nr.5106 dt.15.07.2016; fat.17,19 dt.04.04.16,15.04.16 (9842268;9842270)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Arlinda Hoxhaj Tirane 5,470 2016-07-20 2016-07-21 32410140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese sherbim perkthimi. Urdher nr.5106 dt.15.07.2016; fat.6 dt.09.05.2016 (9253716)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Valentina Jaupi Tirane 34,500 2016-06-17 2016-06-20 28210140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese perkthyesi. Urdher nr.3950 dt.25.05.2016. fat. 32 dt.07.04.2016 (7886983)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Arjeta Dibra Tirane 17,700 2016-06-14 2016-06-15 26710140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese sherbim perkthimi. Urdh. 3950 dt.25.05.2016; Fat.20 dt.25.03.2016 (08588421)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOCO BENDO Tirane 26,100 2016-06-14 2016-06-15 26610140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese sherbim perkthimi. Urdh. 3950 dt.25.05.2016; Fat.26 dt.20.05.2016 (9361077)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Silvana Dervishi Tirane 23,450 2016-06-14 2016-06-15 26210140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese sherbim perkthimi. Urdh. 3950 dt.25.05.2016; Fat.10 dt.18.04.2016 (9793516)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MANIELA SOTA Tirane 186,500 2016-06-14 2016-06-15 26310140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese sherbim perkthimi. Urdh. 3950 dt.25.05.2016; Fat.15 dt.10.03.2016 (9842266)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Rozeta Koxhaj Tirane 86,590 2016-06-14 2016-06-15 26410140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese sherbim perkthimi. Urdh. 3950 dt.25.05.2016; Fat.3 dt.18.04.2016 (31925203)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 13,300 2016-06-14 2016-06-15 26510140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese sherbim perkthimi. Urdh. 3950 dt.25.05.2016; Fat.183 dt.13.04.2016 (7170693)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,499,756 2016-06-14 2016-06-15 26010140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagesa te perkthyesve te jashtem - mars 2016. Urdh.3950 25.05.16; Listpagesa dt.02.06.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Alma Marko Tirane 45,850 2016-06-14 2016-06-15 26810140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese sherbim perkthimi. Urdh. 3950 dt.25.05.2016; Fat.9 dt.12.04.2016 (10289909)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) EDLIRA HYSA Tirane 31,900 2016-06-14 2016-06-15 26910140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese sherbim perkthimi. Urdh. 3950 dt.25.05.2016; Fat.340 dt.27.04.2016 (1118178)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VJOLLCA META Tirane 59,480 2016-06-14 2016-06-15 26110140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese sherbim perkthimi. Urdh. 3950 dt.25.05.2016; Fat.51 dt.14.04.2016 (10659102)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Rezart Rushanaj (L53510402M) Tirane 35,400 2016-05-19 2016-05-20 21610140012016 Shpenzime per honorare 1014001 -Min.Drejt. Sherbim perkthimi urdher min 2774 date 11.04.2016 fat nr 01 date 04.03.2016 sr 5935101
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Silvana Dervishi Tirane 242,290 2016-05-18 2016-05-19 20010140012016 Shpenzime per honorare 1014001 -Min.Drejt. Sherbim perkthimi urdher min 2774 date 11.04.2016 fat nr 8 date 16.03.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Rozeta Koxhaj Tirane 34,630 2016-05-18 2016-05-19 20110140012016 Shpenzime per honorare 1014001 -Min.Drejt. Sherbim perkthimi urdher min 2774 date 11.04.2016 fat nr 2 date 08.03.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Alma Marko Tirane 27,040 2016-05-18 2016-05-19 20410140012016 Shpenzime per honorare 1014001 -Min.Drejt. Sherbim perkthimi urdher min 2774 date 11.04.2016 fat nr 3 date 31.03.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Idlir Shkurti Tirane 33,410 2016-05-18 2016-05-19 20310140012016 Shpenzime per honorare 1014001 -Min.Drejt. Sherbim perkthimi urdher min 2774 date 11.04.2016 fat nr 15 date 11.02.2016
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave