Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 118,677,753.00 357 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,562,266 2018-06-12 2018-06-18 33510140012018 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi, qershor 2017, Urdher Ministri nr 6210 dt 30.5.18, listp.bankes dt 8.6.18, Detyrim i prapambetur Ditar nr 7245
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 17,000 2018-02-21 2018-02-23 7010140012018 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Shperblim i Kom.Auditit Brendshem, VKM 418 dt 27.06.12, UM 2087 dt 16.02.2018, UM 2239/2 dt 06.04.16, Bordero 21.02.2018, List.pagese dt.21.02.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 8,500 2018-02-21 2018-02-23 6910140012018 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Shperblim i Kom.Auditit Brendshem, VKM 418 dt 27.06.12, UM 2087 dt 16.02.2018, UM 2239/2 dt 06.04.16, Bordero 21.02.2018, List.pagese dt.21.02.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 8,500 2018-01-25 2018-01-30 2010140012018 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagesa komisionesh UM 7841 dt 21.12.17, Urdher 7839/1 dt 20.12.2017, list bankes dt 23.01.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,350 2018-01-23 2018-01-25 1710140012018 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagesa komisionesh UM 7841 dt 21.12.17, Urdher 7839/1 dt 20.12.2017, list bankes dt 23.01.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 26,100 2018-01-23 2018-01-25 1910140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagesa per komision perkth zyrtare, UM7841 dt 21.12.17, Urdher 7839/1 dt 20.12.17, listp permbledh , listp bankes dt 23.01.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 8,700 2018-01-23 2018-01-25 1810140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagesa komisionesh UM 7841 dt 21.12.17, Urdher 7839/1 dt 20.12.2017, list bankes dt 23.01.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 137,000 2018-01-23 2018-01-25 1610140012018 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagesa komisionesh UM 7841 dt 21.12.17, Urdher 7839/1 dt 20.12.2017, list bankes dt 23.01.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBERT ELEZI Tirane 34,450 2017-07-25 2017-07-27 29210140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr 4405 dt.07.07.2017, fature nr.11 dt.11.07.2017 (8531211)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Mirela Prifti Tirane 20,100 2017-07-25 2017-07-26 30210140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr 4405 dt.07.07.2017, fature nr.007 dt.12.07.2017 (13669257)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VJOLLCA META Tirane 102,980 2017-07-25 2017-07-26 30510140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr 4405 dt.07.07.2017, fature nr.79 dt.12.07.2017 (11435699)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANA KOLMARKU Tirane 16,640 2017-07-25 2017-07-26 29110140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr 4405 dt.07.07.2017, fature nr.5 dt.12.07.2017 (11352055)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 20,140 2017-07-25 2017-07-26 30110140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr 4405 dt.07.07.2017, fature nr.214 dt.12.07.2017 (9222644)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) YLLI GORKA Tirane 92,300 2017-07-25 2017-07-26 30610140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr 4405 dt.07.07.2017, fature nr.122 dt.11.07.2017 (11793309)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,116,194 2017-07-25 2017-07-26 29010140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi muaji mars 2017. Urdher 4405 dt.07.04.2017; Bordero dt.14.07.2017; listpagesa e bankes 24.07.2017. Tatim i mbajtur ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Arlinda Hoxhaj Tirane 15,700 2017-07-25 2017-07-26 29510140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr 4405 dt.07.07.2017, fature nr.3 dt.12.07.2017 (10538404)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Alma Marko Tirane 12,870 2017-07-25 2017-07-26 29310140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr 4405 dt.07.07.2017, fature nr.22 dt.11.07.2017 (11835820)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Entela Naqellari Tirane 37,260 2017-07-25 2017-07-26 29710140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr 4405 dt.07.07.2017, fature nr.11 dt.20.07.2017 (12073264)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Idlir Shkurti Tirane 68,130 2017-07-25 2017-07-26 29810140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr 4405 dt.07.07.2017, fature nr.02 dt.11.07.2017 (10990852
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Silvana Dervishi Tirane 50,320 2017-07-25 2017-07-26 30310140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr 4405 dt.07.07.2017, fature nr.17 dt.13.07.2017 (11777768)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOCO BENDO Tirane 45,100 2017-07-25 2017-07-26 30010140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr 4405 dt.07.07.2017, fature nr.9 dt.11.07.2017 (9361159)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ANILA BERBERI Tirane 40,500 2017-07-25 2017-07-26 29410140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr 4405 dt.07.07.2017, fature nr.21 dt.11.07.2017 (11057922)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ARTA QENDRO Tirane 153,100 2017-07-25 2017-07-26 29610140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr 4405 dt.07.07.2017, fature nr.2 dt.11.07.2017 (003827)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Valentina Jaupi Tirane 31,950 2017-07-25 2017-07-26 30410140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr 4405 dt.07.07.2017, fature nr.66 dt.17.07.2017 (7902972)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KALOPI PULAJ Tirane 24,310 2017-07-25 2017-07-26 29910140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr 4405 dt.07.07.2017, fature nr.20 dt.17.07.2017 (10575205)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,956,913 2017-07-11 2017-07-13 24210140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi muaji shkurt 2017. Urdher 3093 dt.09.05.2017; Bordero dt.15.05.2017; listpagesa e bankes 10.07.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) EDLIRA HYSA Tirane 36,100 2017-07-11 2017-07-13 24410140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr.3093 dt.09.05.2017, fature nr.522 dt.16.05.2017 (004379)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ANILA MYFTARAJ Tirane 31,460 2017-07-11 2017-07-13 24610140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr.3093 dt.09.05.2017, fature nr.62 dt.11.05.2017 (9284965)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Mirela Prifti Tirane 59,140 2017-07-11 2017-07-13 25010140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr.3093 dt.09.05.2017, fature nr.003 dt.12.05.2017 (13669253)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 36,700 2017-07-11 2017-07-13 24910140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr.3093 dt.09.05.2017, fature nr.208 dt.11.05.2017 (9222638)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VJOLLCA META Tirane 33,230 2017-07-11 2017-07-13 25310140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr.3093 dt.09.05.2017, fature nr.59 dt.11.05.2017 (11435679)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 47,600 2017-07-11 2017-07-13 25510140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr.3373 dt.22.05.2017, nr.4404 dt.07.07.2017, Bordero dt.122.05.2017,10.07.2017. Listpagesa e bankes dt.10.07.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANA KOLMARKU Tirane 52,100 2017-07-11 2017-07-13 24310140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr.3093 dt.09.05.2017, fature nr3 dt.16.05.2017 (11352053)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MANIELA SOTA Tirane 107,240 2017-07-11 2017-07-13 24810140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr.3093 dt.09.05.2017, fature nr.25 dt.11.05.2017 (9842227)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAJMONDA GJENCAJ Tirane 60,900 2017-07-11 2017-07-13 25110140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr.3093 dt.09.05.2017, fature nr.41dt.12.05.2017 (8943246)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOCO BENDO Tirane 16,290 2017-07-11 2017-07-13 24710140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr.3093 dt.09.05.2017, fature nr.7 dt.06.05.2017 (9361157)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Alma Marko Tirane 208,350 2017-07-11 2017-07-13 24510140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr.3093 dt.09.05.2017, fature nr.15 dt.10.05.2017 (10835813)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Silvana Dervishi Tirane 20,100 2017-07-11 2017-07-13 25210140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr.3093 dt.09.05.2017, fature nr.13 dt.12.05.2017 (11777764)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 42,500 2017-07-11 2017-07-13 25410140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese anetar e komisionit te licensimit te ndermjetesve.. VKM 414 dt.08.06.2011,Listpagesa dt.10.07.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Alma Marko Tirane 26,620 2017-05-05 2017-05-08 17110140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi muaji janar 2017. Urdher 2312 dt.05.04.2017; Fature nr.13 dt.06.04.2017 (10835811)
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave