Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 118,677,753.00 357 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VJOLLCA META Tirane 33,220 2017-05-05 2017-05-08 18010140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi muaji janar 2017. Urdher 2312 dt.05.04.2017; Fature nr.43 dt.06.04.2017 (11435663)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,773,797 2017-05-05 2017-05-08 16810140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi muaji janar 2017. Urdher 2312 dt.05.04.2017; Bordero dt.11.04.2017; listpagesa e bankes 02.05.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Entela Naqellari Tirane 32,830 2017-05-05 2017-05-08 17310140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi muaji janar 2017. Urdher 2312 dt.05.04.2017; Fature nr.41 dt.05.04.2017 (8312545)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Silvana Dervishi Tirane 57,560 2017-05-05 2017-05-08 17810140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi muaji janar 2017. Urdher 2312 dt.05.04.2017; Fature nr.10 dt.10.04.2017 (11777760)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 61,600 2017-05-05 2017-05-08 17710140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi muaji janar 2017. Urdher 2312 dt.05.04.2017; Fature nr.203 dt.04.04.2017 (9842218)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ARTA QENDRO Tirane 120,600 2017-05-05 2017-05-08 17210140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi muaji janar 2017. Urdher 2312 dt.05.04.2017; Fature nr.1 dt.31.03.2017 (003826)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOCO BENDO Tirane 8,970 2017-05-05 2017-05-08 17510140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi muaji janar 2017. Urdher 2312 dt.05.04.2017; Fature nr.6 dt.05.04.2017 (9361156)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Gentiana Hasko Tirane 10,800 2017-05-05 2017-05-08 17410140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi muaji janar 2017. Urdher 2312 dt.05.04.2017; Fature nr.3 dt.30.03.2017 (11321758)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Valentina Jaupi Tirane 10,300 2017-05-05 2017-05-08 17910140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi muaji janar 2017. Urdher 2312 dt.05.04.2017; Fature nr.60 dt.05.04.2017 (7902966)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBERT ELEZI Tirane 42,800 2017-05-05 2017-05-08 16910140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi muaji janar 2017. Urdher 2312 dt.05.04.2017; Fature nr.08 dt.05.04.2017 (8531208)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MANIELA SOTA Tirane 24,070 2017-05-05 2017-05-08 17610140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi muaji janar 2017. Urdher 2312 dt.05.04.2017; Fature nr.17 dt.10.04.2017 (9842218)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALEKSANDRA GJONI / TIRANE Tirane 13,800 2017-05-05 2017-05-08 17010140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi muaji janar 2017. Urdher 2312 dt.05.04.2017; Fature nr.27 dt.06.04.2017 (9718535)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 17,000 2017-04-26 2017-04-28 14810140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise shperblim komiteti i Auditimit te Brendshem. Urdher 1650/1 dt.07.04.2017, bordero dt.20.04.2017, listpagesa dt.20.04.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 34,000 2017-04-26 2017-04-28 14910140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise shperblim komiteti i Auditimit te Brendshem. Urdher 1650/1 dt.07.04.2017, bordero dt.20.04.2017, listpagesa dt.20.04.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Entela Naqellari Tirane 54,580 2017-03-16 2017-03-31 9310140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 1391 dt.27.02.2017, fature 36 dt.22.02.2017 (8312539)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,012,034 2017-03-16 2017-03-31 9010140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi muaji dhjetor 2016. Urdher 1391 dt.27.02.2017; Bordero dt.03.03.2017; listpagesa e bankes 15.03.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALEKSANDRA GJONI / TIRANE Tirane 14,170 2017-03-16 2017-03-31 9110140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi muaji dhjetor 2016. Urdher 1391 dt.27.02.2017, fature 20 dt.23.02.2017 (9718528)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) YLLI GORKA Tirane 215,900 2017-03-16 2017-03-31 10110140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 1391 dt.27.02.2017, fature 40 dt.23.02.2017 (11793576)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Silvana Dervishi Tirane 35,950 2017-03-16 2017-03-31 9810140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 1391 dt.27.02.2017, fature 05 dt.23.02.2017 (11777755)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MANIELA SOTA Tirane 20,020 2017-03-16 2017-03-31 9610140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 1391 dt.27.02.2017, fature 06 dt.22.02.2017 (9842206)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Alma Marko Tirane 74,770 2017-03-16 2017-03-31 9210140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 1391 dt.27.02.2017, fature 7 dt.24.02.2017 (10835805)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOCO BENDO Tirane 188,280 2017-03-16 2017-03-31 9510140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 1391 dt.27.02.2017, fature 3 dt.24.02.2017 (9361153)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 12,000 2017-03-16 2017-03-31 9710140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 1391 dt.27.02.2017, fature 197 dt.12.01.2017 (9222627)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VJOLLCA META Tirane 20,190 2017-03-16 2017-03-31 10010140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 1391 dt.27.02.2017, fature 19 dt.22.02.2017 (11435639)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Idlir Shkurti Tirane 22,490 2017-03-16 2017-03-31 9410140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 1391 dt.27.02.2017, fature 01 dt.02.03.2017 (11990851)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Valentina Jaupi Tirane 4,290 2017-03-16 2017-03-31 9910140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 1391 dt.27.02.2017, fature 59 dt.22.02.2017 (7902965)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VJOLLCA META Tirane 41,700 2017-02-07 2017-02-09 4210140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 8545 dt.30.12.2016, fature 164 dt.27.12.2016 (11435615)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOCO BENDO Tirane 177,840 2017-02-07 2017-02-09 3710140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 8545 dt.30.12.2016, fature 46 dt.23.12.2016 (9361097)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Silvana Dervishi Tirane 17,000 2017-02-07 2017-02-09 4010140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 8545 dt.30.12.2016, fature 03 dt.16.12.2016 (9793453)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MANIELA SOTA Tirane 38,870 2017-02-07 2017-02-09 3810140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 8545 dt.30.12.2016, fature 39 dt.16.12.2016 (9842190)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 75,400 2017-02-07 2017-02-09 3910140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 8545 dt.30.12.2016, fature 187 dt.16.12.2016 (9222617)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Arjeta Dibra Tirane 76,500 2017-02-07 2017-02-09 3410140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 8545 dt.30.12.2016, fature 37 dt.22.12.2016 (08588438)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KALOPI PULAJ Tirane 51,500 2017-02-07 2017-02-09 3610140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 8545 dt.30.12.2016, fature 62 dt.12.12.2016 (7646934)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Entela Naqellari Tirane 13,240 2017-02-07 2017-02-09 3510140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 8545 dt.30.12.2016, fature 28 dt.20.12.2016 (8312530)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Alma Marko Tirane 46,340 2017-02-07 2017-02-09 3310140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 8545 dt.30.12.2016, fature 46 dt.22.12.2016 (10289947)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Valentina Jaupi Tirane 208,000 2017-02-07 2017-02-09 4110140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 8545 dt.30.12.2016, fature 54 dt.22.12.2016 (7902958)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Entela Naqellari Tirane 6,370 2016-12-30 2017-01-06 69410140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese perkthimi. Urdher 8297 dt.19.12.2016; Fature 26 dt.15.12.2016 (8312528)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KALOPI PULAJ Tirane 6,390 2016-12-30 2017-01-06 69610140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese perkthimi. Urdher 8297 dt.19.12.2016; Fature 61 dt.12.12.2016 (7646933)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) YLLI GORKA Tirane 291,680 2016-12-30 2017-01-06 70210140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese perkthimi. Urdher 8297 dt.19.12.2016; Fature 187 dt.15.12.2016 (7245682)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Alma Marko Tirane 89,440 2016-12-30 2017-01-06 69010140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese perkthimi. Urdher 8297 dt.19.12.2016; Fature 43 dt.15.12.2016 (10289944)
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave