Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 118,677,753.00 357 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Arlinda Hoxhaj Tirane 27,000 2016-12-05 2016-12-06 60410140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese perkthimi. Urdher 7825 dt.30.11.2016, Fat.20 dt.06.09.2016 (9253731), nr.16 dt.08.08.2016 (9253727)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,239,283 2016-12-05 2016-12-06 60110140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagesa te perkthyesve te jashtem muaji gusht 2016. Urdher 7825 dt.30.11.2016, Bordero dt.01.12.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Silvana Dervishi Tirane 24,080 2016-12-05 2016-12-06 60910140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese perkthimi. Urdher 7825 dt.30.11.2016, Fat.37 dt.23.11.2016 (9793547)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) YLLI GORKA Tirane 16,800 2016-12-05 2016-12-06 61010140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese perkthimi. Urdher 7825 dt.30.11.2016, Fat.178 dt.23.11.2016 (7245669)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBERT ELEZI Tirane 401,400 2016-11-16 2016-11-22 55610140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 7409 dt.10.11.2016; fat.02 dt.11.08.16 (8531202)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 8,500 2016-11-16 2016-11-18 55010140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise shperblim komis. licensimit te ndermjetesve. VKM 418 27.06.12; listpagesa dt.14.11.16
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Rozeta Koxhaj Tirane 64,600 2016-11-16 2016-11-18 54610140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 7409 dt.10.11.2016; fat.8 dt.31.10.16 (31925208)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KALOPI PULAJ Tirane 15,200 2016-11-16 2016-11-18 54210140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 7409 dt.10.11.2016; fat.46 dt.26.07.2016(7646902)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOCO BENDO Tirane 31,460 2016-11-16 2016-11-18 54310140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 7409 dt.10.11.2016; fat.38 dt.28.10.2016(9361089)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAJMONDA GJENCAJ Tirane 64,200 2016-11-16 2016-11-18 54410140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 7409 dt.10.11.2016; fat.13 dt.01.08.2016(8943213)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Alma Marko Tirane 7,870 2016-11-16 2016-11-18 53910140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 7409 dt.10.11.2016; fat.33 dt.03.10.2016(10289933)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Silvana Dervishi Tirane 25,200 2016-11-16 2016-11-18 54710140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 7409 dt.10.11.2016; fat.8 dt.31.10.16 (31925208)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,983,398 2016-11-16 2016-11-18 53610140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi korrik 2016. Urdher 7409 dt.10.11.2016; listpagesa dt.14.11.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 17,000 2016-11-16 2016-11-18 54910140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise shperblim komis. licensimit te ndermjetesve. VKM 418 27.06.12; listpagesa dt.14.11.16
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Entela Naqellari Tirane 51,610 2016-11-16 2016-11-18 54110140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 7409 dt.10.11.2016; fat.4 dt.18.07.2016(8312505)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ARTA QENDRO Tirane 224,500 2016-11-16 2016-11-18 54010140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 7409 dt.10.11.2016; fat.42 dt.29.08.2016(0004744)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ANILA BERBERI Tirane 292,700 2016-11-16 2016-11-18 53710140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 7409 dt.10.11.2016; fat.24 dt.10.10.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Arjeta Dibra Tirane 137,600 2016-11-16 2016-11-18 53810140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 7409 dt.10.11.2016; fat.34 dt.07.11.2016(08588435)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MANIELA SOTA Tirane 51,480 2016-11-16 2016-11-18 54510140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 7409 dt.10.11.2016; fat.01 dt.20.07.16 (9842151) nr.04 dt.27.07.2016(9842154)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VJOLLCA META Tirane 66,660 2016-11-16 2016-11-18 54810140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 7409 dt.10.11.2016; fat.128 dt.11.10.16 (10659179)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 17,000 2016-11-16 2016-11-18 55110140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise shperblim komis. licensimit te ndermjetesve. VKM 418 27.06.12; listpagesa dt.14.11.16
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Alma Marko Tirane 43,340 2016-10-14 2016-10-18 48510140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 6722 dt.10.10.16. Fat.28 dt.08.09.2016 (10289928)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 17,000 2016-10-14 2016-10-17 49710140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise shperblim komisioni i licensimit te ndermjetesve. Urdher nr.5825/1 dt.02.09.16; Listpagesa dt.13.10.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Valentina Jaupi Tirane 191,500 2016-10-14 2016-10-17 49010140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 6722 dt.10.10.16. Fat.44 dt.19.08.2016 (7886998)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 8,700 2016-10-14 2016-10-17 48810140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 6722 dt.10.10.16. Fat.172 dt.15.06.2016 (9222602)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VJOLLCA META Tirane 48,340 2016-10-14 2016-10-17 49110140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 6722 dt.10.10.16. Fat.124 dt.28.09.2016 (10659175)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Silvana Dervishi Tirane 72,740 2016-10-14 2016-10-17 48410140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 6722 dt.10.10.2016. Fat.30 dt.05.09.2016 (9793538)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Entela Naqellari Tirane 31,850 2016-10-14 2016-10-17 48610140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese sherbim perkthimi. Urdher nr.6722 dt.10.10.16; fat.48 dt.09.06.2016 (8312499)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KALOPI PULAJ Tirane 51,610 2016-10-14 2016-10-17 48710140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 6722 dt.10.10.16. Fat.30dt.13.06.2016 (7646902)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,343,926 2016-10-14 2016-10-17 48310140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagesa te perkthyesve te jashtem. Urdher nr.6722 dt.10.10.2016; Listpagesa dt.11.10.2016; Tatim i mbajtur ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 8,500 2016-10-14 2016-10-17 49810140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise shperblim komisioni i licensimit te ndermjetesve. Urdher nr.5825/1 dt.02.09.16; Listpagesa dt.13.10.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Rozeta Koxhaj Tirane 28,920 2016-10-14 2016-10-17 48910140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 6722 dt.10.10.2016. Fat.7 dt.05.09.2016 (31925207)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) YLLI GORKA Tirane 521,300 2016-10-14 2016-10-17 49210140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese sherbim perkthimi. Urdher nr.6722 dt.10.10.16; fat.154 dt.31.08.2016 (7245645)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Gentiana Hasko Tirane 234,500 2016-10-14 2016-10-17 49910140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 6722 dt.10.10.16. Fat.2 dt.04.10.2016 (11321752)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Alma Marko Tirane 130,880 2016-09-09 2016-09-13 39610140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 5923 dt.05.09.2016. Fat.24 dt.22.07.2016 (10289924)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Valentina Jaupi Tirane 15,860 2016-09-09 2016-09-13 39910140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 5923 dt.05.09.2016. Fat.39 dt.20.05.2016 (7886992)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Arjeta Dibra Tirane 11,700 2016-09-09 2016-09-13 39410140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 5923 dt.05.09.2016. Fat.29 dt.15.08.2016 (08588430)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 46,050 2016-09-09 2016-09-13 38910140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 5923 dt.05.09.2016. Fat.171 dt.15.06.2016 (9222601)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,954,181 2016-09-09 2016-09-13 38810140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese perkthyesish maj 2016. Urdher nr.5923 dt.05.09.2016. Listpagesa dt.08.09.2016. Tatim i mbajtur ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MANIELA SOTA Tirane 105,480 2016-09-09 2016-09-13 39010140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 5923 dt.05.09.2016. Fat.39 dt.06.06.2016 (9842290)
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave