Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 118,677,753.00 357 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALEKSANDRA GJONI / TIRANE Tirane 21,060 2016-12-29 2017-01-06 68910140012016 Shpenzime per honorare Min e Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr.8297 dt.19.12.2016; Fature 79 dt.05.12.2016 (9718510)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,858,439 2016-12-30 2017-01-06 68710140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese perkthyes te jashtem. Urdher 8297 dt.19.12.2016. Listpagesa dt.29.12.2016. Tatim i mbajtur ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ANILA MYFTARAJ Tirane 43,810 2016-12-30 2017-01-06 69110140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese perkthimi. Urdher 8297 dt.19.12.2016; Fature 510 dt.15.12.2016 (9193415)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Gentiana Hasko Tirane 110,600 2016-12-30 2017-01-06 69510140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese perkthimi. Urdher 8297 dt.19.12.2016; Fature 5 dt.17.12.2016 (11321755)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,236,036 2016-12-30 2017-01-06 67010140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese perkthyes te jashtem. Urdher 8246 dt.16.12.2016. Listpagesa dt.29.12.2016. Tatim i mbajtur ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Silvana Dervishi Tirane 39,100 2016-12-30 2017-01-06 69910140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese perkthimi. Urdher 8297 dt.19.12.2016; Fature 02 dt.16.12.2016 (9793452)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Valentina Jaupi Tirane 567,000 2016-12-30 2017-01-06 70010140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese perkthimi. Urdher 8297 dt.19.12.2016; Fature 52 dt.15.12.2016 (7902956)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ANILA REZHDA Tirane 34,060 2016-12-30 2017-01-06 69210140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese perkthimi. Urdher 8297 dt.19.12.2016; Fature 32 dt.15.12.2016 (6588177)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 22,360 2016-12-30 2017-01-06 69810140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese perkthimi. Urdher 8297 dt.19.12.2016; Fature 181 dt.16.12.2016 (9222611)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MANIELA SOTA Tirane 62,730 2016-12-30 2017-01-06 69710140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese perkthimi. Urdher 8297 dt.19.12.2016; Fature 19 dt.10.10.2016; 38 dt.16.12.2016 (9842169;9842189)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ARTA QENDRO Tirane 139,000 2016-12-30 2017-01-06 69310140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese perkthimi. Urdher 8297 dt.19.12.2016; Fature 46 dt.30.11.2016 (0004746)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBERT ELEZI Tirane 339,400 2016-12-30 2017-01-06 68810140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese perkthimi. Urdher 8297 dt.19.12.2016; Fature 06 dt.01.12.2016 (8531206)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VJOLLCA META Tirane 44,560 2016-12-30 2017-01-06 70110140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese perkthimi. Urdher 8297 dt.19.12.2016; Fature 157 dt.16.12.2016 (11435608)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 51,000 2016-12-28 2016-12-30 68510140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese pjesemarrje ne komitetin e auditimit te brendshem. VKM 437 dt.08.06.2016; Urdher 8249 dt.16.12.2016; Listpagesa dt.21.12.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 25,500 2016-12-28 2016-12-30 68610140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese pjesemarrje ne komitetin e auditimit te brendshem. VKM 437 dt.08.06.2016; Urdher 8249 dt.16.12.2016; Listpagesa dt.21.12.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Alma Marko Tirane 23,530 2016-12-28 2016-12-30 67210140012016 Shpenzime per honorare Min e Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr.8246 dt.16.12.2016; Fature 40 dt.07.12.2016 (10289940)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ARTA QENDRO Tirane 142,500 2016-12-23 2016-12-30 67610140012016 Shpenzime per honorare Min e Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr.8246 dt.16.12.2016; Fature 44 dt.03.10.2016 (0004746)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBERT ELEZI Tirane 57,900 2016-12-28 2016-12-30 67110140012016 Shpenzime per honorare Min e Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr.8246 dt.16.12.2016; Fature 05 dt.19.09.2016 (8531205)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ANDA KAÇI Tirane 21,190 2016-12-23 2016-12-27 67310140012016 Shpenzime per honorare Min e Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr.8246 dt.16.12.2016; Fature 22 dt.19.09.2016 (10242272)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Valentina Jaupi Tirane 13,370 2016-12-23 2016-12-27 68110140012016 Shpenzime per honorare Min e Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr.8246 dt.16.12.2016; Fature 47 dt.23.09.2016 (7902951)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MANIELA SOTA Tirane 9,750 2016-12-23 2016-12-27 67810140012016 Shpenzime per honorare Min e Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr.8246 dt.16.12.2016; Fature 09 dt.19.09.2016 (9842159)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VJOLLCA META Tirane 42,500 2016-12-23 2016-12-27 68210140012016 Shpenzime per honorare Min e Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr.8246 dt.16.12.2016; Fature 155 dt.07.12.2016 (11435606)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ANITA ÇOLLAKU Tirane 12,740 2016-12-23 2016-12-27 67410140012016 Shpenzime per honorare Min e Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr.8246 dt.16.12.2016; Fature 186 dt.16.09.2016 (11147014)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Silvana Dervishi Tirane 45,460 2016-12-23 2016-12-27 68010140012016 Shpenzime per honorare Min e Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr.8246 dt.16.12.2016; Fature 40 dt.09.12.2016 (9793550)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOCO BENDO Tirane 10,800 2016-12-23 2016-12-27 67710140012016 Shpenzime per honorare Min e Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr.8246 dt.16.12.2016; Fature 41 dt.06.12.2016 (9361092)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Arlinda Hoxhaj Tirane 10,500 2016-12-23 2016-12-27 67510140012016 Shpenzime per honorare Min e Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr.8246 dt.16.12.2016; Fature 21 dt.27.09.2016 (9253732)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 30,420 2016-12-23 2016-12-27 67910140012016 Shpenzime per honorare Min e Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr.8246 dt.16.12.2016; Fature 180 dt.14.09.2016 (9222610)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 17,000 2016-12-15 2016-12-19 64010140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise shperblim komisionet e konkursit te perkthyesve zyrtar. VKM 437 dt.22.05.2013; Urdher nr.6848/9 dt.05.12.2016; Listpagesa dt. 14.12.2016; Tatim i mbajtur ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 8,500 2016-12-15 2016-12-19 64110140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise shperblim komisionet e konkursit te perkthyesve zyrtar. VKM 437 dt.22.05.2013; Urdher nr.6848/9 dt.05.12.2016; Listpagesa dt. 14.12.2016; Tatim i mbajtur ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 63,750 2016-12-15 2016-12-19 63910140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise shperblim komisionet e konkursit te perkthyesve zyrtar. VKM 437 dt.22.05.2013; Urdher nr.6848/9 dt.05.12.2016; Listpagesa dt. 14.12.2016; Tatim i mbajtur ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 70,980 2016-12-05 2016-12-06 60810140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese perkthimi. Urdher 7825 dt.30.11.2016, Fat.179 dt.14.09.2016 (9222609)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 8,500 2016-12-05 2016-12-06 59610140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise shperblim komis licensimit te ndermjetesve. VKM nr 418 dt.27.06.12; Bordero dt.02.12.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 17,000 2016-12-05 2016-12-06 59510140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise shperblim komis licensimit te ndermjetesve. VKM nr 418 dt.27.06.12; Bordero dt.02.12.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Alma Marko Tirane 145,030 2016-12-05 2016-12-06 60310140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese perkthimi. Urdher 7825 dt.30.11.2016, Fat.38 dt.21.10.2016 (10289938)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 8,500 2016-12-05 2016-12-06 59710140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise shperblim komis licensimit te ndermjetesve. VKM nr 418 dt.27.06.12; Bordero dt.02.12.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBERT ELEZI Tirane 150,400 2016-12-05 2016-12-06 60210140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese perkthimi. Urdher 7825 dt.30.11.2016, Fat.03 dt.31.08.2016 (8531203), nr.04 dt.07.09.2016 (8531204)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) EDLIRA HYSA Tirane 56,600 2016-12-05 2016-12-06 60610140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese perkthimi. Urdher 7825 dt.30.11.2016, Fat.408 dt.09.09.2016 (004312)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ARTA QENDRO Tirane 21,600 2016-12-05 2016-12-06 60510140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese perkthimi. Urdher 7825 dt.30.11.2016, Fat.43 dt.29.08.2016 (0004745)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VJOLLCA META Tirane 194,090 2016-12-05 2016-12-06 61110140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese perkthimi. Urdher 7825 dt.30.11.2016, Fat.151 dt.01.12.2016 (11435602)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Entela Naqellari Tirane 163,700 2016-12-05 2016-12-06 60710140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese perkthimi. Urdher 7825 dt.30.11.2016, Fat.22 dt.23.11.2016 (8312524)
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave