Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 118,677,753.00 357 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ANILA MYFTARAJ Tirane 15,500 2015-12-10 2015-12-11 65710140012015 Shpenzime per honorare 602-Ministria e Drejtesise sherbim perkethimi,UM nr 7562 dt 02.12.2015,fat nr 394 dt 04.11.2015,seri 7538359
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,971,221 2015-12-10 2015-12-10 65310140012015 Shpenzime per honorare 602-Ministria e Drejtesise sherbim perkethimi,UM nr 7562 dt 02.12.2015,bordero bashkangjitur,mbajtur tatim ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Entela Naqellari Tirane 27,000 2015-11-27 2015-11-27 59510140012015 Shpenzime per honorare 602-Ministria e Drejtesise sherbime perkethimi,UM nr 7098 dt 11.11.2015,fat nr 3 dt 02.09.2015,seri 8312453
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,236,640 2015-11-25 2015-11-26 59410140012015 Shpenzime per honorare 602-Ministria e Drejtesise sherbime perkethimi,UM nr 7098 dt 11.11.2015,bordero bashkangjitur ,mbajtur tatim ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 16,120 2015-11-25 2015-11-25 59910140012015 Shpenzime per honorare 602-Ministria e Drejtesise sherbime perkethimi,UM nr 7098/1 dt 11.11.2015,fat nr 164
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ARTA QENDRO Tirane 19,110 2015-11-25 2015-11-25 60110140012015 Shpenzime per honorare 602-Ministria e Drejtesise sherbime perkethimi,UM nr 7098/1 dt 11.11.2015,fat nr 35,36 dt 05.10.2015,seri 0004737,0004738
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MANIELA SOTA Tirane 41,390 2015-11-25 2015-11-25 60410140012015 Shpenzime per honorare 602-Ministria e Drejtesise sherbime perkethimi,UM nr 7098/1 dt 11.11.2015,fat nr 19 dt 09.10.2015,seri 0005921
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Entela Naqellari Tirane 30,120 2015-11-25 2015-11-25 60210140012015 Shpenzime per honorare 602-Ministria e Drejtesise sherbime perkethimi,UM nr 7098/1 dt 11.11.2015,fat nr 8 dt 01.10.2015,seri 8312458
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 65,450 2015-11-25 2015-11-25 60710140012015 Shpenzime per honorare 602-Ministria e Drejtesise sherbime perkethimi,UM nr 7344 dt 23.11.2015,bordero bashkangjitur ,mbajtur tatim ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOCO BENDO Tirane 3,000 2015-11-25 2015-11-25 59610140012015 Shpenzime per honorare 602-Ministria e Drejtesise sherbime perkethimi,UM nr 7098/1 dt 11.11.2015,fat nr 4,31,38 dt 11.11.2015,20.07.2015,07.10.2015,seri 9361054,7142983,7142990
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOCO BENDO Tirane 290,400 2015-11-25 2015-11-25 60310140012015 Shpenzime per honorare 602-Ministria e Drejtesise sherbime perkethimi,UM nr 7098/1 dt 11.11.2015,fat nr 7 dt 19.11.2015,seri 9361057
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 18,500 2015-11-25 2015-11-25 60610140012015 Shpenzime per honorare 602-Ministria e Drejtesise sherbime perkethimi,UM nr 7098/1 dt 11.11.2015,fat nr 167 dt 12.10.2015,seri 7170667
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VJOLLCA META Tirane 78,860 2015-11-25 2015-11-25 59810140012015 Shpenzime per honorare 602-Ministria e Drejtesise sherbime perkethimi,UM nr 7098/1 dt 11.11.2015,fat nr 5 dt 12.11.2015,seri 8166106
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,052,070 2015-11-25 2015-11-25 60010140012015 Shpenzime per honorare 602-Ministria e Drejtesise sherbime perkethimi,UM nr 7098/1 dt 11.11.2015,bordero bashkangjitur ,mbajtur tatim ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VJOLLCA META Tirane 26,750 2015-11-25 2015-11-25 60510140012015 Shpenzime per honorare 602-Ministria e Drejtesise sherbime perkethimi,UM nr 7098/1 dt 11.11.2015,fat nr 6 dt 12.11.2015,seri 8166106
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MANIELA SOTA Tirane 4,030 2015-11-25 2015-11-25 59710140012015 Shpenzime per honorare 602-Ministria e Drejtesise sherbime perkethimi,UM nr 7098/1 dt 11.11.2015,fat nr 28 dt 16.11.2015,seri 0005930
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) EDLIRA HYSA Tirane 47,800 2015-11-20 2015-11-23 57410140012015 Shpenzime per honorare 1014001 Ministria e Drejtesise pages sherb perkthimi urdh 7044 dt 10.11.2015,fat nr 280 dt 08.10.2015,seri 003007
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MANIELA SOTA Tirane 243,620 2015-11-17 2015-11-18 57110140012015 Shpenzime per honorare 602-Ministria e Drejtesise shpenzime perkethimi,U.M nr 7044 dt 10.11.2015,fat nr 11,16 dt 15.09.2015,30.09.2015,seri 0005913,0005918
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VJOLLCA META Tirane 31,570 2015-11-17 2015-11-18 56810140012015 Shpenzime per honorare 602-Ministria e Drejtesise shpenzime perkethimi,U.M nr 7044 dt 10.11.2015,fat nr 7 dt 12.11.2015,seri 8166108
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOCO BENDO Tirane 180,950 2015-11-17 2015-11-18 56910140012015 Shpenzime per honorare 602-Ministria e Drejtesise shpenzime perkethimi,U.M nr 7044 dt 10.11.2015,fat nr 29,31,38 dt 07.10.2015,20.07.2015,seri 7142981,7142983,7142990
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KASTRIOT ZIFLA Tirane 25,350 2015-11-17 2015-11-18 57210140012015 Shpenzime per honorare 602-Ministria e Drejtesise shpenzime perkethimi,U.M nr 7044 dt 10.11.2015,fat nr 9 dt 11.08.2015,seri 6968463
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,905,198 2015-11-17 2015-11-18 56710140012015 Shpenzime per honorare 602-Ministria e Drejtesise shpenzime perkethimi,U.M nr 7044 dt 10.11.2015,fat nr 7 dt 12.11.2015,seri 8166108
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ANDA KAÇI Tirane 88,770 2015-11-17 2015-11-18 57310140012015 Shpenzime per honorare 602-Ministria e Drejtesise shpenzime perkethimi,U.M nr 7044 dt 10.11.2015,fat nr 1,6,48 d t20.07.2015,24.07.2015,04.08.2015,seri 726798,8155051,8155056
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 25,480 2015-11-17 2015-11-18 57010140012015 Shpenzime per honorare 602-Ministria e Drejtesise shpenzime perkethimi,U.M nr 7044 dt 10.11.2015,fat nr 163 dt 30.07.2015,seri 7170663
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 141,030 2015-11-11 2015-11-12 54310140012015 Shpenzime per honorare 602-Ministria e Drejtesise shpenzime perkethimi,U.M nr 6644/1 d t06.11.2015,fat nr 162,159 dt 07.05.2015,30.06.2015,seri 7170662,7170659
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VJOLLCA META Tirane 143,130 2015-11-11 2015-11-12 54510140012015 Shpenzime per honorare 602-Ministria e Drejtesise shpenzime perkethimi,U.M nr 6644/1 dt 06.11.2015, fat nr 39 dt 01.10.2015,seri 8166190
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,723,011 2015-11-11 2015-11-12 54010140012015 Shpenzime per honorare 602-Ministria e Drejtesise shpenzime perkethimi,U.M nr 6644/1 dt 06.11.2015,bordero mbajtur tatim ne burim,bordero bashkangjitur
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MANIELA SOTA Tirane 56,000 2015-11-11 2015-11-12 54110140012015 Shpenzime per honorare 602-Ministria e Drejtesise shpenzime perkethimi,U.M nr 6761 dt 29.10.2015.fat nr 20 dt 12.10.2015,seri 0005922
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 47,600 2015-11-11 2015-11-12 54210140012015 Shpenzime per honorare 602-Ministria e Drejtesise shpenzime perkethimi,U.M nr 6761 dt 29.10.2015 mbajtur tatim ne burim,bordero bashkangjitur
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ANDA KAÇI Tirane 18,330 2015-09-15 2015-09-16 43410140012015 Shpenzime per honorare 602-Ministria e Drejtesise sherbime perkethimi,urdhe minist nr 5690 dt 09.09.2015,fat nr 34 dt 23.05.2015,seri 7269784
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VJOLLCA META Tirane 115,020 2015-09-15 2015-09-16 43610140012015 Shpenzime per honorare 602-Ministria e Drejtesise sherbime perkethimi,urdhe minist nr 5690 dt 09.09.2015,fat nr 25 dt 31.08.2015,seri 8166176
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,815,489 2015-09-15 2015-09-16 44310140012015 Shpenzime per honorare 602-Ministria e Drejtesise sherbime perkethimi,Urdher Minis nr 5690 dt 09.09.2015,permbledhese borde dt 10.09.2015,tatim i mbajtur ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MANIELA SOTA Tirane 54,990 2015-09-15 2015-09-16 43510140012015 Shpenzime per honorare 602-Ministria e Drejtesise sherbime perkethimi,urdhe minist nr 5690 dt 09.09.2015,fat nr 39 dt 30.06.2015,seri 1103243
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 29,750 2015-07-23 2015-07-24 37110140012015 Shpenzime per honorare 602-Ministria e Drejtesise honorare per pjesemarrje ne komisionet e licensimeut,urdher nr 49 dt 20.01.2014,49/1 dt 12.12.2014,permbledher dt 16.07.2015,V.K.M nr 414,418 dt 08.06.2011,27.06.2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) EDLIRA HYSA Tirane 26,520 2015-07-13 2015-07-14 34310140012015 Shpenzime per honorare 1014001 Ministria e Drejtesise pages sherb perkthimi urdh 4486 dt 29.6.15 ft 247 dt 24.6.15 s 1118122
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAJMONDA GJENCAJ Tirane 29,900 2015-07-13 2015-07-13 34410140012015 Shpenzime per honorare 1014001 Ministria e Drejtesise pages sherb perkthimi urdh 4486 dt 29.6.15 ft 33 dt 14.4.15 s 6474438
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANA DYLA Tirane 23,620 2015-07-13 2015-07-13 34210140012015 Shpenzime per honorare 1014001 Ministria e Drejtesise pages sherb perkthimi urdh 4486 dt 29.6.15 ft 28 dt 24.6.2015 s 7248228
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 460,130 2015-07-13 2015-07-13 33710140012015 Shpenzime per honorare 1014001 Ministria e Drejtesise pages sherb perkthimi urdh 4486 dt 29.6.15 ft158 dt 7.5.15 s 7170658 ft 159 dt 7.5.15 s 7170659 159 dt 7.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,353,982 2015-07-13 2015-07-13 33410140012015 Shpenzime per honorare 1014001 Ministria e Drejtesise pages sherb perkthimi urdh 4486 dt29.6.15 f permb 7.7.15 bord 7.7.15
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Entela Naqellari Tirane 30,550 2015-07-13 2015-07-13 33810140012015 Shpenzime per honorare 1014001 Ministria e Drejtesise pages sherb perkthimi urdh 4486 dt 29.6.15 ft 28 dt 22.4.15 s 6056530
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave