Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 118,677,753.00 357 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Arjeta Dibra Tirane 30,910 2016-05-17 2016-05-18 19810140012016 Shpenzime per honorare 1014001 -Min.Drejt. sherbim perkthimi urdher min nr 2774 date 11.04.2016 Fat nr 18 date 16.02.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) YLLI GORKA Tirane 35,730 2016-05-17 2016-05-18 19910140012016 Shpenzime per honorare 1014001 -Min.Drejt. sherbim perkthimi urdher min nr 2774 date 11.04.2016 Fat nr 96 date 16.02.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MANIELA SOTA Tirane 44,850 2016-05-17 2016-05-18 19410140012016 Shpenzime per honorare 1014001 -Min.Drejt. sherbim perkthimi urdher min nr 2774 date 11.04.2016 Fat nr 05 date 11.02.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 112,920 2016-05-17 2016-05-18 19610140012016 Shpenzime per honorare 1014001 -Min.Drejt. sherbim perkthimi urdher min nr 2774 date 11.04.2016 Fat nr 180 date 11.03.2016 sr 7170690
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VJOLLCA META Tirane 153,670 2016-05-17 2016-05-18 19710140012016 Shpenzime per honorare 1014001 -Min.Drejt. sherbim perkthimi urdher min nr 2774 date 11.04.2016 Fat nr 50 date 08.04.2016 sr 10659101
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ANILA BERBERI Tirane 22,230 2016-05-17 2016-05-18 20210140012016 Shpenzime per honorare 1014001 -Min.Drejt. sherbim perkthimi urdher min nr 2774 date 11.04.2016 Fat nr 14 date 15.02.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOCO BENDO Tirane 119,340 2016-05-17 2016-05-18 19510140012016 Shpenzime per honorare 1014001 -Min.Drejt. sherbim perkthimi urdher min nr 2774 date 11.04.2016 Fat nr 22,23 date 05.04.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,272,484 2016-05-17 2016-05-18 19210140012016 Shpenzime per honorare 1014001 -Min.Drejt. sherbim perkthimi urdher min nr 2774 date 11.04.2016 bordero 26.04.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Entela Naqellari Tirane 5,100 2016-05-17 2016-05-18 19310140012016 Shpenzime per honorare 1014001 -Min.Drejt. sherbim perkthimi urdher min nr 2774 date 11.04.2016 Fat nr 28 date 16.02.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 34,000 2016-04-18 2016-04-19 15510140012016 Shpenzime per honorare 1014001 -Min.Drejt. shperblim komisioni konkursit te noterise vkm 437 date 22.05.2013 urdher nr 1678/5 datre 25.03.2016 lispagese
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 53,100 2016-04-18 2016-04-19 14910140012016 Shpenzime per honorare 1014001 -Min.Drejt. Sherbim perkthimi urdher min 1964 date 10.03.2016 fat nr 181,182 date 23.03.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 72,250 2016-04-18 2016-04-19 15610140012016 Shpenzime per honorare 1014001 -Min.Drejt. shperblim komisioni konkursit te noterise vkm 437 date 22.05.2013 urdher nr 1678/5 datre 25.03.2016 lispagese
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 17,000 2016-04-18 2016-04-19 15310140012016 Shpenzime per honorare 1014001 -Min.Drejt. shperblim komisioni ni licensimit te ndermjetesve VKM 418 date 27.06.2012 listpagese 06.04.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 17,000 2016-04-18 2016-04-19 15810140012016 Shpenzime per honorare 1014001 -Min.Drejt. shperblim komisioni konkursit te noterise vkm 437 date 22.05.2013 urdher nr 1678/5 datre 25.03.2016 lispagese
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 8,500 2016-04-18 2016-04-19 15410140012016 Shpenzime per honorare 1014001 -Min.Drejt. shperblim komisioni ni licensimit te ndermjetesve VKM 418 date 27.06.2012 listpagese 06.04.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 12,750 2016-04-18 2016-04-19 15710140012016 Shpenzime per honorare 1014001 -Min.Drejt. shperblim komisioni konkursit te noterise vkm 437 date 22.05.2013 urdher nr 1678/5 datre 25.03.2016 lispagese
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ANILA MYFTARAJ Tirane 24,700 2016-03-23 2016-03-24 12710140012016 Shpenzime per honorare 1014001 1014001-Min.Drejt. Sherbim perkthimi urdher min nr 1964 date 10.03.2016 fat nr 423 date 26.01.2016 sr 9284713
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MANIELA SOTA Tirane 38,480 2016-03-23 2016-03-24 12610140012016 Shpenzime per honorare 1014001 1014001-Min.Drejt. Sherbim perkthimi urdher min 1964 date 10.03.2016 fat nr 05 date 26.01.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOCO BENDO Tirane 78,260 2016-03-23 2016-03-24 12510140012016 Shpenzime per honorare 1014001 1014001-Min.Drejt. Sherbim perkthimi urdher min 1964 date 10.03.2016 fat nr 20,13 date 03.03.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Arlinda Hoxhaj Tirane 12,300 2016-03-24 2016-03-24 12810140012016 Shpenzime per honorare 1014001 1014001-Min.Drejt. Sherbim perkthimi urdher min nr 1964 date 10.03.2016 fat nr 1 date 19.01.2016 sr 9702654
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,503,795 2016-03-23 2016-03-24 12310140012016 Shpenzime per honorare 1014001 1014001-Min.Drejt. Sherbim perkthimi urdher min 1964 date 10.03.2016 bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VJOLLCA META Tirane 39,260 2016-03-23 2016-03-24 12410140012016 Shpenzime per honorare 1014001 1014001-Min.Drejt. Sherbim perkthimi urdher min 1964 date 10.03.2016 fat nr 35 DATE 22.02.2016 SR 8166136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Arlinda Hoxhaj Tirane 22,230 2016-03-24 2016-03-24 128110140012016 Shpenzime per honorare 1014001 1014001-Min.Drejt. Sherbim perkthimi urdher min nr 1964 date 10.03.2016 fat nr 14 date 15.02.2016 sr 7987415
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MANIELA SOTA Tirane 13,860 2016-02-09 2016-02-10 4410140012016 Shpenzime per honorare 602-Min.Drej sherbim perkthimi,urdher Min nr 692/1 date 26.01.2016 fat nr 01 date 07.01.2016 sr 1110701
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,815,626 2016-02-09 2016-02-10 4110140012016 Shpenzime per honorare 602-Min.Drej sherbim perkthimi,urdher Min nr 692/1 date 26.01.2016 listpagese
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOCO BENDO Tirane 9,100 2016-02-09 2016-02-10 4310140012016 Shpenzime per honorare 602-Min.Drej sherbim perkthimi,urdher Min nr 692/1 date 26.01.2016 fat nr 12 date 18.01.2016 sr 9361062,nr 13 date 18.01.2016 sr 9361063
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VJOLLCA META Tirane 139,900 2016-02-09 2016-02-10 4210140012016 Shpenzime per honorare 602-Min.Drej sherbim perkthimi,urdher Min nr 692/1 date 26.01.2016 fat nr 28 date 18.01.2016 sr 8166129
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Arjeta Dibra Tirane 61,540 2016-02-10 2016-02-10 4610140012016 Shpenzime per honorare 602-Min.Drej sherbim perkthimi,urdher Min nr 692/1 date 26.01.2016 fat nr 16 date 11.01.2016 sr 08588417
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Entela Naqellari Tirane 33,810 2016-02-09 2016-02-10 4510140012016 Shpenzime per honorare 602-Min.Drej sherbim perkthimi,urdher Min nr 692/1 date 26.01.2016 fat nr 17 date 29.12.2015 sr 8312467
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) YLLI GORKA Tirane 67,000 2016-02-09 2016-02-10 4710140012016 Shpenzime per honorare 602-Min.Drej sherbim perkthimi,urdher Min nr 692/1 date 26.01.2016 fat nr 91 date 15.12.2015 sr 7245730
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Entela Naqellari Tirane 16,640 2015-12-22 2015-12-23 72310140012015 Shpenzime per honorare 602-Ministria e Drejtesise shpenzime perkethimi,U.M nr 8018/1 dt 18.12.2015,fat nr 12,42 dt 03.12.205,29.06.2015,seri 8312462,6056544
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOCO BENDO Tirane 15,400 2015-12-22 2015-12-23 72110140012015 Shpenzime per honorare 602-Ministria e Drejtesise shpenzime perkethimi,U.M nr 8018/1 dt 18.12.2015,fat nr 9 dt 17.12.2015,seri 9361059
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,258,841 2015-12-22 2015-12-23 71810140012015 Shpenzime per honorare 602-Ministria e Drejtesise shpenzime perkethimi,U.M nr 8018/1 dt 18.12.2015,mbajtur tatim ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VJOLLCA META Tirane 72,160 2015-12-22 2015-12-23 71910140012015 Shpenzime per honorare 602-Ministria e Drejtesise shpenzime perkethimi,U.M nr 8018/1 dt 18.12.2015,fat nr 20 dt 15.12.2015,seri 8166121
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Entela Eleni Merxhani Tirane 24,600 2015-12-22 2015-12-23 72410140012015 Shpenzime per honorare 602-Ministria e Drejtesise shpenzime perkethimi,U.M nr 8018/1 dt 18.12.2015,fat nr 1,42 dt 07.12.2015,29.06.2015,seri 005501,6056544
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MANIELA SOTA Tirane 30,680 2015-12-22 2015-12-23 72210140012015 Shpenzime per honorare 602-Ministria e Drejtesise shpenzime perkethimi,U.M nr 8018/1 dt 18.12.2015,fat nr 29 dt 26.11.2015,seri 0005931
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 74,230 2015-12-22 2015-12-23 72010140012015 Shpenzime per honorare 602-Ministria e Drejtesise shpenzime perkethimi,U.M nr 8018/1 dt 18.12.2015,fat nr 170,178 dt 16.12.2015,seri 7170680,7170678
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 53,130 2015-12-10 2015-12-11 65510140012015 Shpenzime per honorare 602-Ministria e Drejtesise sherbim perkethimi,UM nr 7562 dt 02.12.2015,fat nr 175 dt 24.11.2015,seri 7170675
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOCO BENDO Tirane 106,210 2015-12-10 2015-12-11 65610140012015 Shpenzime per honorare 602-Ministria e Drejtesise sherbim perkethimi,UM nr 7562 dt 02.12.2015,fat nr 6 dt 19.11.2015,seri 9361056
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VJOLLCA META Tirane 274,890 2015-12-10 2015-12-11 65410140012015 Shpenzime per honorare 602-Ministria e Drejtesise sherbim perkethimi,UM nr 7562 dt 02.12.2015,fat nr 12 dt 03.12.2015,seri 8166113
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave