Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 2,092 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 3,043,765,762.00 2,092 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 210,283 2018-08-01 2018-08-02 34810160012018 Shtese page per funksionin MB, listepagese paga korrik 2018, nr punonjesve plan 183 fakt 142
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 38,500 2018-08-01 2018-08-02 35410160012018 Udhetim i brendshem MB, listepagese dieta dt 01.08.2018 program 4840/2 dt 29.06.2018 nr 4841/2 dt 29.06.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 81,513 2018-07-20 2018-07-24 34110160012018 Sherbime te printimit dhe publikimit MB, abonim ne shtyp muajiqershor 2018, vazhdim kontrate 240/2 dt 04.01.2018 fature 322,323 dt 06.07.2018 seri 61412332,614123333 shkrese 5989 dt 16.07.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 763,492 2018-07-19 2018-07-24 33910160012018 Elektricitet 1016001 MB, energji kontrate nr A107840 dt 30.06.2018 seri 254313923,shkrese nr 5988 dt 16.07.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Igli Vaqari Tirane 45,000 2018-07-20 2018-07-24 34310160012018 Shpenzime per pritje e percjellje MB, pritje-percjellje, Memo nr 5375 dt 22.06.2018,program nr 5375/1 dt 27.06.2018,urdher ne 5375/2 dt 27.06.2015,fat nr 5 dt 27.06.2018,seri 60994856 shkrese nr 5375/3 dt 16.07.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTRACOM TELECOM ALBANIA Tirane 150,000 2018-07-20 2018-07-24 33610160012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MB, sherbim mirembajtje dhomes infrastr ICT, vazhdim kontr 17/12 dt 30.09.2016, fature 115 dt 30.06.2018 seri 54484201 prverbal sherbimi dt 01.07.2018 raport sherbimi m/qershor 2018 shkrese 668/1 dt 16.07.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 11,984 2018-07-19 2018-07-24 34010160012018 Elektricitet 1016001 MB, energji kontrate nr A53413 dt 30.06.2018 seri 254186065,shkrese nr 5988 dt 16.07.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 8,356,200 2018-07-20 2018-07-24 33710160012018 Sherbime te printimit dhe publikimit MB, sherbim per rrjetin e komunikimit online per sherb gjendjes civile, vazhdim kontrate nr 1394 dt 10.11.2017, fat nr 237696759 dt 02.07.2018 prverbal dt 03.07.2018, shkrese nr 664/1 dt 16.07.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 65,320 2018-07-20 2018-07-24 34410160012018 Uje MB, shpenzime ujesjellesi, kontr 411249 dt 16.01.2018 fature 1805 dt 30.06.2018, shkrese nr 6106 dt 17.07.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 21,619 2018-07-20 2018-07-24 34210160012018 Sherbime telefonike MB, shpenzim telefoni, fature nr 725843942 dt 30.06.2018, nr klienti 310001692441 shkrese nr 5987 dt 16.07.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) GECI Tirane 382,500 2018-07-19 2018-07-24 33810160012018 Shpenzime per pritje e percjellje MB, shpenzime per pritje percjellje, memo nr 1969 dt 02.05.2018, program nr 5644/1 dt 02.05.2018 urdh nr 5644/2 dt 02.07.2018 fat 1484 dt 05.07.2018 seri 63121484 shkrese 5644/5 dt 17.07.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTRACOM TELECOM ALBANIA Tirane 2,553,680 2018-07-20 2018-07-24 33710160012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MB, sherbim mirembajtjeinfrastr sistemit RKGJC, vazhdim kontr 45/10 dt 12.10.2015, fature 92 dt 02.06.2018 seri 54484178 prverbal sherbimi dt 21.06.2018 raport sherbimi 11.05-10.06.2018 shkrese 617/1 dt 11.07.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) CONCORD - TRAVEL TOURS Tirane 65,780 2018-07-20 2018-07-24 34510160012018 Udhetim jashte shtetit MB, shpenzime udhetimi,sherbim jashte vendit up nr 5768/3 dt 10.07.2018,fte ofer 5768/4 dt 10.07.2018 njof APP dt 10.07.2018 fat nr 225 dt 10.07.2017,seri 64314598,shkrese nr 5768/5 dt 16.07.2018,memo nr 5768,5768/1 dt 09.07.2018,urdher nr
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 8,365,200 2018-07-16 2018-07-23 33310160012018 Sherbime te printimit dhe publikimit MB, sherbim per rrjetin e komunik online per sherbimin e gjendjes civile, vazhdim kontr nr 1394dt10.11.2017 fature nr 237696426 dt 01.06.2018 prverbal sherbimi dt 02.06.2018 shkrese 558/4 dt 02.07.2018 muaji pmaj 2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 79,900 2018-07-12 2018-07-17 32610160012018 Udhetim jashte shtetit MB, shpenz udhetimi, sherb jashte vendit, memo nr 4732 dt31.05.2018 urdh 4732/1 dt31.05.2018 UP nr4732/2dt 01.06.2018 ftese per oferte 4732/3dt01.06.2018 njoftim fituesi dt01.06.2018 fat47 dt01.06.2018seri 63902498 shkrese 4732/4dt 09.07.18
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) JONI 5 Tirane 22,500 2018-07-12 2018-07-17 32910160012018 Shpenzime per pritje e percjellje MB, shpenzime per pritje percjellje, memo nr 5612 dt 02.07.2018, program nr 5612/1 dt 02.07.2018 urdh nr 5612/2 dt 02.07.2018 fat 39 dt 02.07.2018 seri 62273290 shkrese 5612/4 dt 09.07.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 96,640 2018-07-12 2018-07-17 32410160012018 Udhetim jashte shtetit MB, shpenz udhetimi, sherb jashte vendit, marrev kuader 39/13dt02.02.2018, urdher 4087/6 dt 21.05.2018, ftese per oferte 21.05.2018prverbal 21.05.2018 kontr 142/14dt 21.05.2018 fat 220 dt 21.05.2018seri 60971120 shkrese 4087/10dt 09.07.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) JONI 5 Tirane 36,000 2018-07-12 2018-07-17 32810160012018 Shpenzime per pritje e percjellje MB, shpenzime per pritje percjellje, memo nr 5447 dt 26.06.2018, program nr 5447/1 dt 26.06.2018 urdh nr 5447/2 dt 26.06.2018 fat 30 dt 26.06.2018 seri 62273281 shkrese 5447/3 dt 09.07.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 207,360 2018-07-12 2018-07-17 32210160012018 Udhetim jashte shtetit MB, shpenz udhetimi, sherb jashte vendit, marrev kuader 39/13dt02.02.2018, urdher 4087/1 dt 14.05.2018, ftese per oferte 15.05.2018prverbal 15.05.2018 kontr 3753/2dt 15.05.2018 fat 217 dt 15.05.2018seri 60971117 shkrese 4087/9 dt 09.07.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 89,655 2018-07-12 2018-07-17 32310160012018 Udhetim jashte shtetit MB, shpenz udhetimi, sherb jashte vendit, marrev kuader 39/13dt02.02.2018, urdher 4087/5 dt 18.05.2018, ftese per oferte 18.05.2018prverbal 18.05.2018 kontr 142/13dt 18.05.2018 fat 219 dt 18.05.2018seri 60971119 shkrese 4087/8 dt 09.07.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 274,500 2018-07-12 2018-07-17 32110160012018 Udhetim jashte shtetit MB, shpenz udhetimi, sherb jashte vendit,memo nr 5067dt11.06.2018 urdher 5067/1dt13.06.2018, nr 5067/5 dt 13.06.2018 UP5067/8dt13.06.2018 ftese per oferte5067/9dt13.06.2018njoft fituesiAPPdt13.06.2018fat 275dt13.06.2018seri62759214
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 240,000 2018-07-12 2018-07-17 32710160012018 Udhetim jashte shtetit MB, shpenz udhetimi, sherb jashte vendit, memo nr5067/4dt13.06.2018 urdh 5076/6 dt13.06.2018UP nr5067/12dt 14.06.2018 ftese per oferte5067/13dt14.06.2018 njoftim fituesi dt14.06.2018 fat48 dt14.06.2018seri 63902499 shkrese5067/17dt 09.07.18
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 76,545 2018-07-12 2018-07-17 32010160012018 Posta dhe sherbimi korrier MB, sherbim postar qershor 2018, fature nr 2434 dt 26.06.2018 seri 58060184 shkrese 5636/1 dt 09.07.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) HATIXHE SHABA Tirane 34,800 2018-07-12 2018-07-17 33010160012018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative MB, shpenzime per blerje kurore, memo 5613 dt 02.07.2018, pr verbal dt 02.07.2018, prverbal emergjence 5613/1 dt 02.07.2018 fature 27 dt 02.07.2018 seri 62362027 shkrese 5613/2 dt 09.07.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 295,000 2018-07-12 2018-07-17 32510160012018 Udhetim jashte shtetit MB, shpenz udhetimi, sherb jashte vendit, memo nr 441/2dt12.06.2018 urdh 4410/3 dt14.06.2018 UP nr4410/4dt 14.06.2018 ftese per oferte 4410/5dt14.06.2018 njoftim fituesi dt14.06.2018 fat49 dt14.06.2018seri 63902500 shkrese 4410/6dt 09.07.18
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) UNIVERS PROMOTIONS Tirane 56,820 2018-07-12 2018-07-17 33110160012018 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme MB, blerje karta aksesi kerkese 3874/1dt22.05.2018 UP 3874/3 dt 22.05.2018 ftese per oferte 3874/4 dt22.05.2018 njoftim fituesi dt24.05.2018 kontrate3874/5 dt20.06.2018 fat 1815dt26.06.2018seri 63477225 FH34dt 26.06.2018 prverbal dt26.06.18
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) PHOENIX + Tirane 39,600 2018-07-13 2018-07-17 33410160012018 Libra dhe publikime profesionale MB,blerje broshura, memo nr 4092 dt 10.05.2018 fature 338 dt 10.05.2018 seri 60990331 FH 31 dt 10.05.2018 pr verbal dt 10.05.2018 shkrese 4092/1 dt 17.05.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 600 2018-07-10 2018-07-16 31710160012018 Sherbime telefonike MB, rimbursim shpenzim telefoni dt 10.07.2018.06.2018, shkrese 5645/3 dt 10.07.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) IKUBINFO Tirane 559,889 2018-07-11 2018-07-16 30510160012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MB, sherbim mirembajtje portali ndermjet RKGJC dhe RKA, vazhdim kontr 444/1 dt 15.03.2017, fature 1287 dt 18.06.2018 seri 57484598 prverbal sherbimi dt 22.06.2018 raport sherbimi 16.05-15.06.2018 shkrese 606/1 dt 25.06.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 648 2018-07-10 2018-07-16 31610160012018 Sherbime telefonike MB, rimbursim shpenzim telefoni dt 10.07.2018.06.2018, shkrese 5645/3 dt 10.07.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 12,600 2018-07-10 2018-07-16 30810160012018 Sherbime telefonike MB, shpenzim telefoni, kodi 217410010252, fature 238525601 dt 01.07.2018 shkrese 5645/2 dt 10.07.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 2,943 2018-07-10 2018-07-16 31310160012018 Sherbime telefonike MB, shpenzim telefoni, kodi 219842825358, fature 238529812 dt 01.07.2018 shkrese 5645/2 dt 10.07.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 13,600 2018-07-10 2018-07-16 30610160012018 Shtese page per funksionin MB, shpenzim telefoni, kodi 219223718812, fature 238526263 dt 01.07.2018 shkrese 5645/2 dt 10.07.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 672 2018-07-10 2018-07-16 30910160012018 Sherbime telefonike MB, shpenzim telefoni, kodi 219281118399, fature 238525494 dt 01.07.2018 shkrese 5645/2 dt 10.07.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 12,600 2018-07-10 2018-07-16 31010160012018 Sherbime telefonike MB, shpenzim telefoni, kodi 219223582092, fature 238535250 dt 01.07.2018 shkrese 5645/2 dt 10.07.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,000 2018-07-10 2018-07-16 31210160012018 Sherbime telefonike MB, shpenzim telefoni, kodi 219020536587, fature 238528581 dt 01.07.2018 shkrese 5645/2 dt 10.07.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 345,600 2018-07-09 2018-07-16 30210160012018 Udhetim jashte shtetit MB,shpenz udhetimi,sherb jashte vendit,marreveshje kuader39/15dt02.02.2018, urdh4683/1dt30.05.2018,ftese per oferte dt31.05.2018,prverbal dt 31.05.2018,kontr142/15dt31.05.2018,fat2301dt31.05.2018 seri63907601 shkrese4683/2dt03.07.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Xhevat Vataksi Tirane 99,000 2018-07-09 2018-07-16 30710160012018 Shpenzime per pritje e percjellje MB, shpenzim per pritje percjellje, memo nr 5110 dt 13.06.2018, program nr 5110/3 dt 14.06.2018, urdh nr 5110/4 dt 14.06.2018, fat nr 116 dt 15.06.2018 seri 62652216 shkrese nr 5110/6 dt 03.07.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 5,000 2018-07-09 2018-07-16 30410160012018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative MB, regjistrim ne domain, shkrese nr 605/1 dt 25.06.2018, fature nr 222581976 dt 19.06.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,200 2018-07-10 2018-07-16 31110160012018 Sherbime telefonike MB, shpenzim telefoni, kodi 219139377612, fature 238526513 dt 01.07.2018 shkrese 5645/2 dt 10.07.2018
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave