Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 2,092 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 3,043,765,762.00 2,092 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 600 2018-10-17 2018-10-22 46910160012018 Sherbime telefonike MB, shpenzim telefoni, kodi 219281118399, m/shtator 2018 shkrese 8002/2 dt 16.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 749,940 2018-10-17 2018-10-22 48310160012018 Sherbimet bankare MB, botim ne shtyp te huaj urdh 25 dhe 26 dt 30.07.2018, urdh 25/3 dhe 26/3 dt 10.08.2018 fature 2120564652, 2120564663 dt 16.08.2018 shkrese nr 933/1 dt 25.09.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 12,092 2018-10-17 2018-10-22 47010160012018 Sherbime telefonike MB, shpenzim telefoni, kodi 219223582092, m/shtator 2018 shkrese 8002/2 dt 16.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 12,718 2018-10-17 2018-10-22 46710160012018 Sherbime telefonike MB, shpenzim telefoni, kodi 219223718812, m/shtator 2018 shkrese 8002/2 dt 16.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 600 2018-10-17 2018-10-22 47710160012018 Sherbime telefonike MB, rimbursim shpenzim telefoni dt 16.10.2018, shkrese 8002/3 dt 16.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,200 2018-10-17 2018-10-22 46810160012018 Sherbime telefonike MB, shpenzim telefoni, kodi 217410010252, m/shtator 2018 shkrese 8002/2 dt 16.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,200 2018-10-17 2018-10-22 47110160012018 Sherbime telefonike MB, shpenzim telefoni, kodi 219139377612, m/shtator 2018 shkrese 8002/2 dt 16.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 11,952 2018-10-17 2018-10-22 47510160012018 Sherbime telefonike MB, rimbursim shpenzim telefoni dt 16.10.2018, shkrese 8002/3 dt 16.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 1,558 2018-10-17 2018-10-22 47310160012018 Sherbime telefonike MB, shpenzim telefoni, kodi 219842825358, m/shtator 2018 shkrese 8002/2 dt 16.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 5,599 2018-10-17 2018-10-22 47410160012018 Sherbime telefonike MB, shpenzim telefoni, kodi 220645303654, m/shtator 2018 shkrese 8002/2 dt 16.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,000 2018-10-17 2018-10-22 47210160012018 Sherbime telefonike MB, shpenzim telefoni, kodi 219020536587, m/shtator 2018 shkrese 8002/2 dt 16.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,300 2018-10-17 2018-10-22 47810160012018 Sherbime telefonike MB, rimbursim shpenzim telefoni dt 16.10.2018, shkrese 8002/3 dt 16.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 758 2018-10-17 2018-10-22 47610160012018 Sherbime telefonike MB, rimbursim shpenzim telefoni dt 16.10.2018, shkrese 8002/3 dt 16.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) IKUBINFO Tirane 559,889 2018-10-11 2018-10-16 46210160012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MB, sherbim mirembajtje portali ndermjet RKGJC dhe RKA, vazhdim kontr 444/1 dt 15.03.2017, fature 1366 dt 15.08.2018 seri 62968525 prverbal sherbimi dt 27.08.2018 raport sherbimi 16.07-15.08.2018 shkrese 800/1 dt 17.09.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ERA 2000 Tirane 45,000 2018-10-11 2018-10-16 46510160012018 Shpenzime per pritje e percjellje MB, shpenzim per pritje percjellje, memo nr 4407 dt 18.09.2018, program nr 4407/1 dt 18.09.2018, urdh nr 4407/2 dt 18.09.2018, fat nr 1293 dt 18.09.2018 seri 63965020 shkrese nr 4407/3 dt 03.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 13,500 2018-10-05 2018-10-10 45310160012018 Udhetim i brendshem MB, listepagese dieta dt 04.10.2018, memo nr 3438 dt 30.07.2018, nr 6650/1 dt 07.08.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 9,000 2018-10-05 2018-10-10 45510160012018 Udhetim i brendshem MB, listepagese dieta dt 04.10.2018, plan pune 8180 dt 17.07.2018, nr 3724 dt 07.08.2018 memo 3438 dt 30.07.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 15,400 2018-10-05 2018-10-10 45610160012018 Te tjera transferta tek individet MB, pagese pjesemarrje ne komision urdher nr 302 dt 12.06.2015 shkrese 8002 dt 03.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) GECI Tirane 135,000 2018-10-05 2018-10-10 45910160012018 Shpenzime per pritje e percjellje MB, shpenzim per pritje percjellje, memo nr 3970 dt 17.08.2018, program nr 3970/1 dt 17.08.2018, urdh nr 3970/2 dt 17.08.2018, fat nr 4170 dt 20.08.2018 seri 66194170 shkrese nr 3970/3 dt 14.09.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 5,500 2018-10-05 2018-10-10 45410160012018 Udhetim i brendshem MB, listepagese dieta dt 04.10.2018, shkrese nr 4156 dt 04.09.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2018-10-05 2018-10-10 45810160012018 Te tjera transferta tek individet MB, pagese perfitim financiar per sherbim transporti shtator 2018, ligj 10160 dt 15.10.2009, nr 169/2013 dt 07.11.2013 shkrese 8002/1 dt 03.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 45,000 2018-10-05 2018-10-10 45710160012018 Te tjera transferta tek individet MB, pagese perfitim financiar per sherbim transporti shtator 2018, ligj 10160 dt 15.10.2009, nr 169/2013 dt 07.11.2013 shkrese 8002/1 dt 03.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) YOUTH ALBANIA PROFESSIONAL SERVICES YAPS Tirane 348,000 2018-10-05 2018-10-10 46110160012018 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit MB, sherbim pastrimi kerkese 3366dt18.04.2018 UP 3366/2 dt 19.04.2018 ftese per oferte 3366/3 dt19.04.2018 njoftim fituesi dt23.04.2018 kontrate3366/4 dt18.05.2018 fat 328 dt05.09.2018seri 267895580 prverbal sherbimi dt 05.09.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) GECI Tirane 67,500 2018-10-05 2018-10-10 46010160012018 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh MB, shpenzim per qira salle, memo nr 3970 dt 17.08.2018, program nr 3970/1 dt 17.08.2018, urdh nr 3970/2 dt 17.08.2018, fat nr 4171 dt 20.08.2018 seri 66194171 shkrese nr 3970/3 dt 14.09.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 84,300 2018-10-05 2018-10-10 45210160012018 Udhetim i brendshem MB, listepagese dieta dt 04.10.2018, shkrese nr 7078 dt 03.09.2018, nr 4098 dt 31.08.2018, plan pune 3486 dt 01.08.2018, nr 3724 dt 07.08.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 127,674 2018-10-01 2018-10-03 45010160012018 Shtese page per funksionin MB, listepagese paga shtator 2018, nr punonjesve me kontrate 3
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 61,965 2018-10-01 2018-10-03 44910160012018 Paga baze MB, listepagese paga shtator 2018, nr punonjesve plan 177 fakt 142
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 210,283 2018-10-01 2018-10-03 44510160012018 Paga baze MB, listepagese paga shtator 2018, nr punonjesve plan 177 fakt 142
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,310,574 2018-10-01 2018-10-03 44410160012018 Shtese page per vjetersi ne pune MB, listepagese paga shtator 2018, nr punonjesve plan 177 fakt 142
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,026,047 2018-10-01 2018-10-03 44710160012018 Shtese page per vjetersi ne pune MB, listepagese paga shtator 2018, nr punonjesve plan 177 fakt 142
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,387,158 2018-10-01 2018-10-03 44810160012018 Shtese page per funksionin MB, listepagese paga shtator 2018, nr punonjesve plan 177 fakt 142
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 346,011 2018-10-01 2018-10-03 44610160012018 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi MB, listepagese paga shtator 2018, nr punonjesve plan 177 fakt 142
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 75,979 2018-10-01 2018-10-03 45110160012018 Shtese page per vjetersi ne pune MB, listepagese dt 01.10.2018, shkrese nr 7430/2 dt 01.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 11,000 2018-09-26 2018-10-01 42710160012018 Sherbime telefonike MB, shpenzim telefoni, kodi 219139377612, fature 261694211 dt 01.09.2018 shkrese 7375/2 dt 26.09.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 1,759 2018-09-26 2018-10-01 42910160012018 Sherbime telefonike MB, shpenzim telefoni, kodi 219842825358, fature 261697432 dt 01.09.2018 shkrese 7375/2 dt 26.09.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 12,599 2018-09-26 2018-10-01 43710160012018 Elektricitet 1016001 MB, energji elektrike gusht 2018, kontrate A53413, fature nr 288360479 dt 31.08.2018 shkrese 7433 dt 19.09.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 600 2018-09-26 2018-10-01 42510160012018 Sherbime telefonike MB, shpenzim telefoni, kodi 219281118399, fature 261693214 dt 01.09.2018 shkrese 7375/2 dt 26.09.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 83,493 2018-09-27 2018-10-01 44310160012018 Sherbime te printimit dhe publikimit MB, abonim ne shtyp muaji gusht 2018, vazhdim kontrate 240/2 dt 04.01.2018 fature 420, 421 dt 11.09.2018 seri 61412182, 61412183 shkrese 7288 dt 21.09.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DIGIT-ALB SHA Tirane 18,990 2018-09-26 2018-10-01 43910160012018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative MB, shpenzim per sherbim riabonimi televiziv, kerkese nr 7371 dt 18.09.2018, autorizim nr 7371/1 dt 18.09.2018 fature 1600005326 dt 18.09.2018 shkrese nr 7371/2 dt 24.09.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) SINTEZA CO Tirane 444,847 2018-09-25 2018-10-01 42210160012018 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri MB, detyrim i prapambetur, per blerje kompjutera, kontrate 27/56 dt 11.12.2015, fature 2626 dt 16.12.2015 seri 20527876 shkrese 150 dt 29.12.2017, nr 156 dt 07.02.2018, FH nr 63 dt 16.12.2015, shkrese nr 4057/2 dt 21.09.2018
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave