Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 2,092 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 3,043,765,762.00 2,092 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,056 2018-06-20 2018-06-26 26210160012018 Posta dhe sherbimi korrier MB, sherbim poste sekrete maj 2018, fature 107/S dt 25.05.2018 seri 61410009 shkrese 4986 dt 07.06.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 93,178 2018-06-20 2018-06-25 25610160012018 Paga baze MB, listepagese paga maj 2018,
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Igli Vaqari Tirane 45,000 2018-06-20 2018-06-25 26310160012018 Shpenzime per pritje e percjellje MB, shpenzime per pritje percjellje, memo nr 4601 dt 28.05.2018, program nr 4601/1 dt 28.05.2018 urdh nr 4601/2 dt 28.05.2018 fat 3 dt 29.05.2018 seri 60994853 shkrese 4601/3 dt 05.06.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 23,996 2018-06-20 2018-06-25 26010160012018 Sherbime telefonike MB, shpenzim telefoni, fature nr 725554501 dt 30.04.2018, nr klienti 310001692441 shkrese nr 4923 dt 05.06.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 46,589 2018-06-20 2018-06-25 25710160012018 Shtese page per funksionin MB, listepagese paga maj 2018,
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 88,540 2018-06-20 2018-06-25 26110160012018 Posta dhe sherbimi korrier 1016001 MB, sherbim postar fature nr 1932 dt 26.05.2018 seri 58061032 shkrese 4985 dt 07.06.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) GECI Tirane 54,000 2018-06-20 2018-06-25 26410160012018 Shpenzime per pritje e percjellje MB, shpenzim per pritje percjellje, memo nr 4140 dt 11.05.2018, program nr 4140/1 dt 11.05.2018, urdh nr 4140/2 dt 11.05.2018, fat nr 1037 dt 17.05.2018 seri 63121037 shkrese nr 4140/3 dt 06.06.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 20,825 2018-06-20 2018-06-25 25910160012018 Sherbime telefonike MB, shpenzim telefoni, fature nr 725405367 dt 31.03.2018, nr klienti 310001692441 shkrese nr 4923 dt 05.06.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,024,500 2018-06-20 2018-06-22 25810160012018 Udhetim jashte shtetit MB, dieta me jashte, 8.000 euro kursi 128, urdher nr 5067/1 dt 13.06.2018, autorizim dt 20.06.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) IKUBINFO Tirane 559,889 2018-06-14 2018-06-20 25210160012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MB, sherbim mirembajtje portali ndermjet RKGJC dhe RKA, vazhdim kontr 444/1 dt 15.03.2017, fature 1254 dt 15.05.2018 seri 57484564 prverbal sherbimi dt 22.05.2018 raport sherbimi 16.04-15.05.2018 shkrese 494/1 dt 23.05.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTRACOM TELECOM ALBANIA Tirane 150,000 2018-06-14 2018-06-20 25010160012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MB, sherbim mirembajtje dhomes infrastr ICT, vazhdim kontr 17/12 dt 30.09.2016, fature 60 dt 30.04.2018 seri 54484144 prverbal sherbimi dt 05.05.2018 raport sherbimi prill 2018 shkrese 446/1 dt 14.05.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTRACOM TELECOM ALBANIA Tirane 2,553,680 2018-06-14 2018-06-20 25110160012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MB, sherbim mirembajtjeinfrastr sistemit RKGJC, vazhdim kontr 45/10 dt 12.10.2015, fature 65 dt 15.05.2018 seri 54484149 prverbal sherbimi dt 16.05.2018 raport sherbimi 11.04-10.05.2018 shkrese 490/1 dt 25.05.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTRACOM TELECOM ALBANIA Tirane 100,652 2018-06-18 2018-06-20 25310160012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MB, pagese e pjesshme e projekt ndertimi i qendres se vazhdueshm se punes RKGJC , vazhdim kontr nr 45/10 dt12.10.2015,pjese e fat nr 49 dt 30.11.2015 seri 22939284FH nr60 dt 30.11.2015shkrese488/1dt25.05.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) JONI 5 Tirane 40,500 2018-06-13 2018-06-19 24810160012018 Shpenzime per pritje e percjellje MB, shpenzime per pritje percjellje, memo nr 3864/2 dt 06.05.2018, program nr 3864/3 dt 08.05.2018 urdh nr 3864/4 dt 08.05.2018 fat 12 dt 10.05.2018 seri 62273263 shkrese 3864/5 dt 17.05.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALFRED MARKU Tirane 45,000 2018-06-13 2018-06-19 24710160012018 Shpenzime per pritje e percjellje MB, shpenzime per pritje percjellje, memo nr 3833/1 dt 03.05.2018, program nr 3833/2 dt 03.05.2018 urdh nr 3833/3 dt 03.05.2018 fat 15 dt 04.05.2018 seri 59831215 shkrese 3833/4 dt 17.05.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA NDERKOMBETARE TREGTARE Tirane 77,350 2018-06-13 2018-06-19 24910160012018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative MB,sherbim perkthimi, memo nr 3172dt16.04.2018 urdher 3172/1 dt 18.04.2018 kontr 3172/2 dt18.04.2018, prverbal perkthimi dt 28.04.2018,shkrese 3172/4 dt 22.05.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 74,341 2018-06-08 2018-06-12 24510160012018 Paga baze MB, listepagese paga maj 2018,
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 73,934 2018-06-08 2018-06-12 24610160012018 Shtese page per funksionin MB, listepagese paga maj 2018,
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 15,400 2018-06-08 2018-06-12 24410160012018 Te tjera transferta tek individet MB, Pagese pjesemarrje ne komision urdher nr 302 dt 12.06.2015 shkrese 4789/1 dt 31.05.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2018-06-01 2018-06-12 24310160012018 Te tjera transferta tek individet MB, pagese perfitim financiar per sherbim transporti maj 2018, ligj 10160 dt 15.10.2009, nr 169/2013 dt 07.11.2013 shkrese 4789 dt 31.05.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 45,000 2018-06-01 2018-06-12 24210160012018 Te tjera transferta tek individet MB, pagese perfitim financiar per sherbim transporti maj 2018, ligj 10160 dt 15.10.2009, nr 169/2013 dt 07.11.2013 shkrese 4789 dt 31.05.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 173,169 2018-06-01 2018-06-04 23310160012018 Paga baze MB, listepagese paga maj 2018, nr punonjesve plan 215 fakt 161
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,241,840 2018-06-01 2018-06-04 23610160012018 Shtese page per funksionin MB, listepagese paga maj 2018, nr punonjesve plan 215 fakt 161
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 345,904 2018-06-01 2018-06-04 23410160012018 Shtese page per vjetersi ne pune MB, listepagese paga maj 2018, nr punonjesve plan 215 fakt 161
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,000,767 2018-06-01 2018-06-04 23510160012018 Shtese page per vjetersi ne pune MB, listepagese paga maj 2018, nr punonjesve plan 215 fakt 161
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 61,761 2018-06-01 2018-06-04 23710160012018 Shtese page per funksionin MB, listepagese paga maj 2018, nr punonjesve plan 215 fakt 161
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 499,095 2018-06-01 2018-06-04 23910160012018 Shtese page per vjetersi ne pune MB, listepagese paga maj 2018, nr punonjesve plan 215 fakt 161
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,319,956 2018-06-01 2018-06-04 23210160012018 Shtese page per kualifikimin MB, listepagese paga maj 2018, nr punonjesve plan 215 fakt 161
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 133,089 2018-06-01 2018-06-04 24110160012018 Shtese page per vjetersi ne pune MB, listepagese paga maj 2018, nr punonjesve plan 215 fakt 161
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 361,520 2018-06-01 2018-06-04 23810160012018 Shtese page per vjetersi ne pune MB, listepagese paga maj 2018, nr punonjesve plan 215 fakt 161
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 381,774 2018-06-01 2018-06-04 24010160012018 Shtese page per funksionin MB, listepagese paga maj 2018, nr punonjesve plan 215 fakt 161
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 595,000 2018-05-28 2018-05-31 22910160012018 Udhetim i brendshem MB, listepagese dieta dt 18.05.2018, memo nr 2075 dt 09.05.2018, program nr 2312/2 dt 10.04.2018, nr 2313/2 dt 10.04.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 63,000 2018-05-28 2018-05-31 22610160012018 Shpenzime per pritje e percjellje MB, shpenzime per pritje percjellje, memo nr 3373 dt 18.04.2018, program nr 3373/1 dt 18.04.2018 urdh nr 3373/2 dt 18.04.2018 fat 26 dt 19.04.2018 seri 57308476 shkrese 3373/4 dt 09.05.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 8,365,200 2018-05-29 2018-05-31 22810160012018 Sherbime te printimit dhe publikimit MB, sherbim per rrjetin e komunik online per sherbimin e gjendjes civile, vazhdim kontr nr 1394dt10.11.2017 fature nr 237696065 dt 02.05.2018 prverbal sherbimi dt 03.05.2018 shkrese 447/1 dt 17.05.2018 muaji prill 2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 113,400 2018-05-28 2018-05-31 22710160012018 Udhetim jashte shtetit 1016001 MB, shpenz udhetimi, sherb jashte vendit, marrev kuader 39/17dt02.02.2018, urdher 3172/1dt 18.04.2018, ftese per oferte 19.04.2018prverbal 19.04.2018 kontr n142/9 dt19.04.2018 fat529dt19.04.2018seri59230379 shkrese3172/3dt22.05.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 69,600 2018-05-28 2018-05-31 22510160012018 Uje MB, shpenzime ujesjellesi, kontr 411249 dt 16.01.2018 fature 1803 dt 30.04.2018, shkrese nr 4359 dt 18.05.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 49,500 2018-05-28 2018-05-31 23110160012018 Udhetim i brendshem MB, listepagese dieta dt 28.05.2018, memo nr 2275 dt 21.05.2018 program nr 2312/2 dt 10.04.2018, nr 2313/2 dt 10.04.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 354,521 2018-05-28 2018-05-31 22410160012018 Uje MB, shpenzime ujesjellesi, kontr 411249 dt 16.01.2018 fature 1711, 1712, 1801 dt 29.01.2018, memo nr 4394 dt 21.05.2018, shkrese nr 4421 dt 22.05.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,500 2018-05-28 2018-05-31 23010160012018 Udhetim i brendshem MB, listepagese dieta dt 28.05.2018, memo nr 2275 dt 21.05.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) JONI 5 Tirane 31,500 2018-05-16 2018-05-22 19810160012018 Shpenzime per pritje e percjellje MB, shpenzime per pritje percjellje, memo nr 3129 dt 13.04.2018, program nr 3129/1 dt 16.04.2018 urdh nr 3129/2 dt 16.04.2018 fat 65 dt 16.04.2018 seri 62273216 shkrese 3129/3 dt 02.05.2018
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave