Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 2,092 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 3,043,765,762.00 2,092 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 8,365,200 2018-08-29 2018-08-31 38310160012018 Sherbime te printimit dhe publikimit MB, sherbim per rrjetin e komunik online per sherbimin e gjendjes civile, vazhdim kontr nr 1394dt10.11.2017 fature nr 237697044 dt 01.08.2018 prverbal sherbimi dt 07.08.2018 shkrese 756/1 dt 08.08.2018 muaji korrik 2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 600 2018-08-29 2018-08-31 39210160012018 Sherbime telefonike MB, shpenzim telefoni, kodi 219281118399, fature 261666728 dt 01.08.2018 shkrese 6684/2 dt 28.08.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 5,599 2018-08-29 2018-08-31 39710160012018 Sherbime telefonike MB, shpenzim telefoni, kodi 220645303654 fature 261669772 dt 01.08.2018 shkrese 6684/2 dt 28.08.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 12,600 2018-08-29 2018-08-31 39310160012018 Sherbime telefonike MB, shpenzim telefoni, kodi 219223582092, fature 261676801 dt 01.08.2018 shkrese 6684/2 dt 28.08.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,000 2018-08-29 2018-08-31 39510160012018 Sherbime telefonike MB, shpenzim telefoni, kodi 219020536587, fature 261667793 dt 01.08.2018 shkrese 6684/2 dt 28.08.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 854 2018-08-29 2018-08-31 39910160012018 Sherbime telefonike MB, rimbursim shpenzim telefoni dt 29.08.2018.06.2018, shkrese 6684/3 dt 28.08.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) GECI Tirane 45,000 2018-08-28 2018-08-30 38610160012018 Shpenzime per pritje e percjellje MB, shpenzim per pritje percjellje, memo nr 3228 dt 19.07.2018, program nr 3228/1 dt 19.07.2018, urdh nr 3228/2 dt 19.07.2018, fat nr 4089 dt 25.07.2018 seri 66194089 shkrese nr 3228/3 dt 03.08.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 841,444 2018-08-28 2018-08-30 38810160012018 Elektricitet 1016001 MB, energji elektrike korrik 2018, kontrate A107840, fature nr 287571032 dt 31.07.2018 shkrese 6948 dt 28.08.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) JONI 5 Tirane 90,000 2018-08-28 2018-08-30 38410160012018 Shpenzime per pritje e percjellje MB, shpenzime per pritje percjellje, memo nr 3228 dt 19.07.2018, program nr 3228/1 dt 19.07.2018 urdh nr 3228/2 dt 19.07.2018 fat 45 dt 21.07.2018 seri 62273296 shkrese 3228/4 dt 03.08.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 11,759 2018-08-28 2018-08-30 38910160012018 Elektricitet 1016001 MB, energji elektrike korrik 2018, kontrate A53413, fature nr 287648004 dt 31.07.2018 shkrese 6948 dt 28.08.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 119,700 2018-08-28 2018-08-30 38510160012018 Udhetim jashte shtetit MB, shpenz udhetimi, sherb jashte vendit, urdh 6187/1 dt19.07.2018UP nr6187/2dt 19.07.2018 ftese per oferte 6187/3 dt19.07.2018 njoftim fituesi dt19.07.2018 fat 37 dt 26.07.2018 seri 63902437 shkrese 6187/4 dt 06.08.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 62,921 2018-08-28 2018-08-30 38710160012018 Uje MB, shpenzime ujesjellesi, kontr 411249 dt 16.01.2018 fature nr 1807 dt 31.07.2018, shkrese nr 6946 dt 28.08.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 102,320 2018-08-13 2018-08-20 38110160012018 Posta dhe sherbimi korrier 1016001 MB, sherbim postar, fature nr 2966 dt 26.07.2018 seri 58055466 shkrese 6531/1 dt 09.08.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) GOLDEN EAGLE Tirane 239,799 2018-08-13 2018-08-20 38010160012018 Shpenzime per pritje e percjellje MB, shpenzim per pritje percjellje, memo nr 4189/2 dt 08.06.2018, program nr 4183/3 dt 08.06.2018, urdh nr 4189/4 dt 08.06.2018, fat nr 296442 dt 27.07.2018 seri 238074633 shkrese nr 4189/5 dt 31.07.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) GECI Tirane 185,000 2018-08-13 2018-08-15 37910160012018 Shpenzime per pritje e percjellje MB, shpenzim per pritje percjellje, memo nr 6238 dt 20.07.2018, program nr 6238/1 dt 20.07.2018, urdh nr 6238/2 dt 20.07.2018, fat nr 4090 dt 25.07.2018 seri 66194090 shkrese nr 6238/4 dt 31.07.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 22,161 2018-08-13 2018-08-15 38210160012018 Sherbime telefonike MB, shpenzim telefoni, fature nr 726055569 dt 31.07.2018, nr klienti 310001692441 shkrese nr 6739 dt 09.08.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 81,530 2018-08-08 2018-08-14 36510160012018 Sherbime te printimit dhe publikimit MB, abonim ne shtyp muaji korrik 2018, vazhdim kontrate 240/2 dt 04.01.2018 fature 378, 379 dt 01.08.2018 seri 61412288, 61412289 shkrese 6495/1 dt 03.08.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) IKUBINFO Tirane 559,889 2018-08-08 2018-08-14 37110160012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MB, sherbim mirembajtje portali ndermjet RKGJC dhe RKA, vazhdim kontr 444/1 dt 15.03.2017, fature 1324 dt 16.07.2018 seri 57484534 prverbal sherbimi dt 27.07.2018 raport sherbimi 16.06-15.07.2018 shkrese 713/1 dt 02.08.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTRACOM TELECOM ALBANIA Tirane 2,553,680 2018-08-08 2018-08-14 37210160012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MB, sherbim mirembajtje infrastr sistemit RKGJC, vazhdim kontr 45/10 dt 12.10.2015, fature 121 dt 13.07.2018 seri 54484207 prverbal sherbimi dt 25.07.2018 raport sherbimi 11.06-10.07.2018 shkrese 490/1 dt 25.08.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 371,875 2018-08-10 2018-08-14 37610160012018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative MB, sherbim perkthimi, urdh 5067/1dt13.06.2018, nr4087/1dt14.05.2018, nr3373/1dt18.04.2018 nr 5067/6 dt 13.06.2018, nr3595/1 dt25.04.2018, kontr 5067/10, 5067/11 dt 13.06.2018, nr 4087/7dt21.05.2018, nr3373/3dt18.04.2018 nr5067/11dt13.06.18
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) CONCORD - TRAVEL TOURS Tirane 67,045 2018-08-08 2018-08-10 37010160012018 Shpenzime per pritje e percjellje MB, shpenz udhetimi, sherb jashte vendit, urdher 5929/1dt16.07.2018, UP 5929/2 dt 16.07.2018 ftese per oferte 5929/3 dt 16.07.2018 njoft fituesi APP dt 16.07.2018 fat 234 dt 16.07.2018 seri 66353357 shkrese 5929/4 dt 31.07.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 15,400 2018-08-08 2018-08-10 37310160012018 Te tjera transferta tek individet MB, pagese pjesemarrje ne komision urdher nr 302 dt 12.06.2015 shkrese 6684 dt 08.08.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 490,620 2018-08-08 2018-08-10 36310160012018 Te tjera transferta tek individet MB, trajtim financiar pas lirimit nga sherbimi civil, vendim nr 9614/4 dt 28.05.2018, listepagese dt 07.08.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 617,100 2018-08-08 2018-08-10 36210160012018 Te tjera transferta tek individet MB, trajtim financiar pas lirimit nga sherbimi civil, shkrese 2895 dt 04.04.2018, listepagese dt 07.08.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) MIGEL LILE Tirane 8,000 2018-08-08 2018-08-10 36410160012018 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim MB, blerje materiale per lyerje, kerkese 5867 dt 10.07.2018 fature 82 dt 10.07.2018 seri 55382831 FH 37 dt 10.07.2018 shkrese 5867/1 dt 20.07.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) JONI 5 Tirane 27,000 2018-08-08 2018-08-10 36610160012018 Shpenzime per pritje e percjellje MB, shpenzime per pritje percjellje, memo nr 5926 dt 12.07.2018, program nr 5926/1 dt 12.07.2018 urdh nr 5926/2 dt 12.07.2018 fat 43 dt 13.07.2018 seri 62273294 shkrese 5926/3 dt 01.08.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 45,000 2018-08-08 2018-08-10 37410160012018 Te tjera transferta tek individet MB, pagese perfitim financiar per sherbim transporti korrik 2018, ligj 10160 dt 15.10.2009, nr 169/2013 dt 07.11.2013 shkrese 6684/1 dt 08.08.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) GECI Tirane 45,000 2018-08-08 2018-08-10 36710160012018 Shpenzime per pritje e percjellje MB, shpenzim per pritje percjellje, memo nr 5986 dt 16.07.2018, program nr 5986/1 dt 16.07.2018, urdh nr 5986/2 dt 16.07.2018, fat nr 4086 dt 24.07.2018 seri 66194086 shkrese nr 5986/3 dt 01.08.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2018-08-08 2018-08-10 37510160012018 Te tjera transferta tek individet MB, pagese perfitim financiar per sherbim transporti korrik 2018, ligj 10160 dt 15.10.2009, nr 169/2013 dt 07.11.2013 shkrese 6684/1 dt 08.08.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,259,649 2018-08-08 2018-08-10 36110160012018 Te tjera transferta tek individet MB, trajtim financiar pas lirimit nga sherbimi civil, shkrese 2894 dt 04.04.2018, nr 2893 dt 04.04.2018, vendim nr 4614/3 dt 28.05.2018 listepagese dt 07.08.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 207,033 2018-08-08 2018-08-10 36910160012018 Udhetim jashte shtetit MB, shpenz udhetimi, sherb jashte vendit, urdher 5154/1dt20.06.2018, nr 5067/6 dt 02.07.2018 UP5154/3dt27.06.2018 ftese per oferte5154/4dt27.06.2018njoft fituesiAPPdt27.06.2018fat 289dt27.06.2018seri62759228 fat300dt02.07.2018seri62759239
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ERA 2000 Tirane 28,000 2018-08-08 2018-08-10 36810160012018 Shpenzime per pritje e percjellje MB, shpenzim per pritje percjellje, memo nr 5435 dt 25.06.2018, program nr 5435/1 dt 25.06.2018, urdh nr 5435/2 dt 25.06.2018, fat nr 965 dt 25.06.2018 seri 55440739 shkrese nr 5435/3 dt 20.07.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 38,525 2018-08-03 2018-08-08 36010160012018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative MB, sherbim perkthimi, memo 5110 dt 13.06.2018 program 5110/3 dt 14.06.2018 kontrate 5110/5 dt 14.06.2018 prverbal perkthimi dt 15.06.2018 shkrese 5110/7 dt 12.07.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,078,275 2018-08-01 2018-08-02 35010160012018 Shtese page per kualifikimin MB, listepagese paga korrik 2018, nr punonjesve plan 183 fakt 142
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,360,458 2018-08-01 2018-08-02 35110160012018 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe MB, listepagese paga korrik 2018, nr punonjesve plan 183 fakt 142
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,181,720 2018-08-01 2018-08-02 34710160012018 Shtese page per vjetersi ne pune MB, listepagese paga korrik 2018, nr punonjesve plan 183 fakt 142
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 492,500 2018-08-01 2018-08-02 35310160012018 Udhetim i brendshem MB, listepagese dieta dt 01.08.2018, memo nr 5972 dt 13.07.2018 nr 5505 dt 28.06.2018 program 4840/2dt29.06.2018 nr4841/2dt29.06.2018 memo 4575dt25.05.2018 nr 2145 dt15.05.2018 plan kontr 2276 dt21.05.2018 nr3380 dt 25.07.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 345,149 2018-08-01 2018-08-02 34910160012018 Shtese page per vjetersi ne pune MB, listepagese paga korrik 2018, nr punonjesve plan 183 fakt 142
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 61,761 2018-08-01 2018-08-02 35210160012018 Shtese page per funksionin MB, listepagese paga korrik 2018, nr punonjesve plan 183 fakt 142
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 96,045 2018-08-01 2018-08-02 35710160012018 Shtese page per funksionin MB, listepagese paga korrik 2018, nr punonjesve me kontrate 3
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave