Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 2,092 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 3,043,765,762.00 2,092 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,289,500 2018-11-09 2018-11-09 52210160012018 Sherbimet bankare MB, dieta me jashte, 26.000 euro kursi 126.5, shkrese nr 8808 dt 26.10.2018, autorizim dt 09.11.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 78,105 2018-11-07 2018-11-09 51910160012018 Udhetim jashte shtetit MB, shpenz udhetimi, sherb jashte vendit, urdh 7517/2 dt27.09.2018UP nr7517/3dt 27.09.2018 ftese per oferte 7517/4 dt27.09.2018 njoftim fituesi dt27.09.2018 fat 76 dt 01.10.2018 seri 63902127 shkrese 7517/8 dt 31.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) GECI Tirane 81,000 2018-11-07 2018-11-09 51610160012018 Shpenzime per pritje e percjellje MB, shpenzim per pritje percjellje, program nr 8435/1 dt 16.10.2018, urdh nr 8435/2 dt 16.10.2018, fat nr 9574 dt 17.10.2018 seri 69659574 shkrese nr 8435/3 dt 31.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) GECI Tirane 630,000 2018-11-07 2018-11-09 51510160012018 Shpenzime per pritje e percjellje MB, shpenzim per pritje percjellje, program nr 8041/2 dt 03.10.2018, urdh nr 8041/3 dt 03.10.2018, fat nr 4482 dt 05.10.2018 seri 66194482 shkrese nr 8041/9 dt 24.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) JONI 5 Tirane 225,000 2018-11-07 2018-11-09 51410160012018 Shpenzime per pritje e percjellje MB, shpenzime per pritje percjellje, program nr 8041/2 dt 03.10.2018 urdh nr 8041/3 dt 03.10.2018 fat 42 dt 04.10.2018 seri 66369693 shkrese 8041/10 dt 24.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 18,933 2018-11-07 2018-11-09 52010160012018 Udhetim jashte shtetit MB, shpenz udhetimi, sherb jashte vendit, urdh 7517/2 dt27.09.2018 shte urdhri 7517/7 dt 01.10.2018UP nr7517/3dt 27.09.2018 ftese per oferte 7517/4 dt27.09.2018 njoftim fituesi dt27.09.2018 fat 78 dt 01.10.2018 seri 63902129
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 87,570 2018-11-07 2018-11-09 52110160012018 Udhetim jashte shtetit MB, shpenz udhetimi, sherb jashte vendit, urdh 8342/1 dt15.10.2018UP nr8342/2dt 15.10.2018 ftese per oferte 8342/3 dt15.10.2018 njoftim fituesi dt 16.10.2018 fat 166 dt 22.10.2018 seri 63902229 shkrese 8342/4 dt 31.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,389,748 2018-11-01 2018-11-02 50610160012018 Shtese page per vjetersi ne pune MB, listepagese paga tetor 2018, nr punonjesve plan 177 fakt 144
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,019,623 2018-11-01 2018-11-02 50910160012018 Shtese page per kualifikimin MB, listepagese paga tetor 2018, nr punonjesve plan 177 fakt 144
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 61,965 2018-11-01 2018-11-02 51110160012018 Shtese page per funksionin MB, listepagese paga tetor 2018, nr punonjesve plan 177 fakt 144
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 127,674 2018-11-01 2018-11-02 51210160012018 Shtese page per funksionin MB, listepagese paga tetor 2018, nr punonjesve me kontrate 3
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,334,871 2018-11-01 2018-11-02 51010160012018 Shtese page per vjetersi ne pune MB, listepagese paga tetor 2018, nr punonjesve plan 177 fakt 144
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 342,362 2018-11-01 2018-11-02 50810160012018 Paga baze MB, listepagese paga tetor 2018, nr punonjesve plan 177 fakt 144
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 210,283 2018-11-01 2018-11-02 50710160012018 Paga baze MB, listepagese paga tetor 2018, nr punonjesve plan 177 fakt 144
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 30,418 2018-10-29 2018-11-01 50210160012018 Udhetim jashte shtetit MB, shpenz udhetimi, sherb jashte vendit, urdher 6987/1dt29.08.2018, shtese urdhr 6987/6 dt 12.09.2018UP 6987/2 dt 30.08.2018 ftese per oferte 6987/3 dt30.08.2018njoft fituesiAPPdt 30.08.2018 fat 366 dt 13.09.2018 seri 62759309
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 16,500 2018-10-29 2018-11-01 49610160012018 Udhetim i brendshem MB, listepagese dieta dt 29.10.2018 plan pune nr 3486 dt 01.08.2018, program nr 5019 dt 23.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 74,772 2018-10-31 2018-11-01 50310160012018 Sherbime te printimit dhe publikimit MB, abonim ne shtyp muaji shtator 2018, vazhdim kontrate 240/2 dt 04.01.2018 fature 502 dt 12.10.2018 seri 61412182, 61412014 shkrese 8721 dt 24.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 22,000 2018-10-29 2018-11-01 49510160012018 Udhetim i brendshem MB, listepagese dieta dt 29.10.2018 memo nr 7262 dt 12.09.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 450,000 2018-10-29 2018-11-01 49810160012018 Shpenzime per pritje e percjellje MB, shpenzime per pritje percjellje, program nr 7824/1 dt 28.09.2018 urdh nr 7824/2 dt 28.09.2018 fat 38 dt 02.10.2018 seri 60745788 shkrese 7824/3 dt 24.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 349,000 2018-10-29 2018-11-01 50110160012018 Udhetim jashte shtetit MB, shpenz udhetimi, sherb jashte vendit, urdher 6987/1dt29.08.2018, UP 6987/2 dt 30.08.2018 ftese per oferte 6987/3 dt30.08.2018njoft fituesiAPPdt 30.08.2018 fat 348 dt 31.08.2018 seri 62759288 shkrese 6987/7dt18.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) GECI Tirane 81,000 2018-10-29 2018-11-01 50010160012018 Shpenzime per pritje e percjellje MB, shpenzim per pritje percjellje, program nr 8213/1 dt 10.10.2018, urdh nr 8213/2 dt 10.10.2018, fat nr 9535 dt 12.10.2018 seri 69659535 shkrese nr 8213/3 dt 24.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) JONI 5 Tirane 58,500 2018-10-29 2018-11-01 49910160012018 Shpenzime per pritje e percjellje MB, shpenzime per pritje percjellje, program nr 7822/1 dt 28.09.2018 urdh nr 7822/2 dt 28.09.2018 fat 20 dt 02.10.2018 seri 66369671 shkrese 7822/3 dt 24.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 22,000 2018-10-29 2018-11-01 49410160012018 Udhetim i brendshem MB, listepagese dieta dt 29.10.2018, shkrese nr 6556/14 dt 18.09.2018, plan pune nr 4484 dt 25.09.2018, program nr 5019 dt 23.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 36,960 2018-10-29 2018-11-01 49710160012018 Uje MB, shpenzime ujesjellesi, kontr 411249 dt 16.01.2018 fature nr 1809 dt 30.09.2018, shkrese nr 8722 dt 24.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FASTECH Tirane 2,392,000 2018-10-31 2018-11-01 50510160012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MB, suporti dhe mirembajtja e sistemit te adresave, vazhdim kontr 61/10 dt 29.12.2015, fature 795 dt 01.10.2018 seri 66789145 prverbal sherbimi dt 13.09.2018, dt 03.10.2018 raport sherbimi mujor shkrese 1091/1 dt 24.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FASTECH Tirane 598,000 2018-10-31 2018-11-01 50410160012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MB, suporti dhe mirembajtja e sistemit te adresave, vazhdim kontr 61/10 dt 29.12.2015, fature 474 dt 28.05.2018 seri 59539327 prverbal sherbimi dt 11.06.2018 raport sherbimi 26.04-25.05.2018 shkrese 981/1 dt 16.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTRACOM TELECOM ALBANIA Tirane 2,553,680 2018-10-19 2018-10-24 48410160012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MB, sherbim mirembajtje infrastr sistemit RKGJC, vazhdim kontr 45/10 dt 12.10.2015, fature 160 dt 19.09.2018 seri 54484248 prverbal sherbimi dt 20.09.2018 raport sherbimi 11.08-10.09.2018 shkrese 914/1 dt 03.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) IKUBINFO Tirane 559,889 2018-10-19 2018-10-24 48510160012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MB, sherbim mirembajtje portali ndermjet RKGJC dhe RKA, vazhdim kontr 444/1 dt 15.03.2017, fature 1404 dt 17.09.2018 seri 62968562 prverbal sherbimi dt 28.09.2018 raport sherbimi 16.08-15.09.2018 shkrese 896/1 dt 03.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) InfoSoft Office Tirane 570,449 2018-10-17 2018-10-24 47910160012018 Kancelari MB, blerje leter, UP2dt16.01.2018 autorizim 2/32dt03.05.2018 marreveshje kuader 2/22dt27.04.2018 urdh 500dt16.05.2018 ftese per oferte5069/1dt13.06.2018prverbal dt14.06.2018 kontr 5069/4 dt06.07.2018 fat228950651dt 20.07.2018FH 44dt20.07.18
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 8,365,200 2018-10-19 2018-10-24 48710160012018 Sherbime te printimit dhe publikimit MB, sherbim per rrjetin e komunik online per sherbimin e gjendjes civile, vazhdim kontr nr 1394dt10.11.2017 fature nr 237697673 dt 01.10.2018 prverbal sherbimi dt 05.10.2018 shkrese 976/1 dt 08.10.2018 muaji shtator 2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 58,065 2018-10-22 2018-10-24 49110160012018 Posta dhe sherbimi korrier 1016001 MB, sherbim postar, fature nr 3915 dt 26.09.2018 seri 58055815 shkrese 8257 dt 11.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 825,316 2018-10-22 2018-10-24 48910160012018 Elektricitet 1016001 MB, energji elektrike shtator 2018, kontrate A107840, fature nr 289456808 dt 30.09.2018 shkrese 8361 dt 15.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Shkëlqim Almadhi Tirane 92,040 2018-10-17 2018-10-24 48210160012018 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme MB,blerje pompe uji, kerkese 7153 dt 07.09.2018 prverbal dt 07.09.2018, prverbal form 4 emergjence nr 7153/1 dt 07.09.2018 fature 27 dt 07.09.2018 seri 21730142 FH 48 dt 07.09.2018 shkrese 7153/2 dt 24.09.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) InfoSoft Office Tirane 862,696 2018-10-17 2018-10-24 48010160012018 Kancelari MB,bl kanc b letre , UP2dt16.01.2018autorizim2/28dt03.05.2018marreveshje kuader 2/20dt27.04.2018 urdh 500dt16.05.2018 ftese per oferte5069/1dt13.06.2018prverbal dt14.06.2018 kontr 5069/2 dt06.07.2018 fat228950647dt 20.07.2018FH 39dt20.07.18
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTRACOM TELECOM ALBANIA Tirane 150,000 2018-10-19 2018-10-24 48810160012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MB, sherbim mirembajtje dhomes infrastr ICT, vazhdim kontr 17/12 dt 30.09.2016, fature 179 dt 28.09.2018 seri 54484317 prverbal sherbimi dt 29.09.2018 raport sherbimi shtator 2018 shkrese 956/1 dt 12.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) IKUBINFO Tirane 858,000 2018-10-19 2018-10-24 48610160012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MB, sherbim per zhvillime,permiresime dhe konfigurime te portalit ndermjet RKGJC dhe RKA, vazhdim kontr 444/1 dt 15.03.2017, fature 1335 dt 25.07.2018 seri 57484548 prverbal sherbimi dt 27.08.2018, prverbal CR4 shkrese 744/1 dt 03.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) PHOENIX + Tirane 7,200 2018-10-22 2018-10-24 49310160012018 Libra dhe publikime profesionale MB, blerje broshura, kerkese nr 4555 dt 25.09.2018 fature nr 649 dt 25.09.2018 seri 64876300 FH 52 dt 25.09.2018 prverbal dt 25.09.2018 shkrese 4555/1 dt 12.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 6,618 2018-10-22 2018-10-24 49010160012018 Elektricitet 1016001 MB, energji elektrike shtator 2018, kontrate A 53413, fature nr 289437014 dt 30.09.2018 shkrese 8361 dt 15.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 21,767 2018-10-22 2018-10-24 49210160012018 Sherbime telefonike MB, shpenzim telefoni, fature nr 726357376 dt 30.09.2018, nr klienti 310001692441 shkrese nr 8374 dt 16.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) InfoSoft Office Tirane 359,208 2018-10-17 2018-10-24 48110160012018 Kancelari MB,bl kanc tjer zyre,UP2dt16.01.2018autorizim2/30dt03.05.2018marreveshje kuader 2/21dt27.04.2018 urdh 500dt16.05.2018 ftese per oferte5069/1dt13.06.2018prverbal dt14.06.2018 kontr 5069/3 dt06.07.2018 fat228950650dt 20.07.2018FH 40dt20.07.18
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave