Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) (Mbi 5,374 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 4,436,073,262.00 5,374 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBAS.E REPUBLIK.FEDERATIVE TE BRAZILIT Tirane 67,036 2023-12-23 2023-12-28 30610150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme - rimb tvsh Trupi Diplomatik shkr nr 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALFLEXIM Tirane 117,600 2023-12-27 2023-12-28 71910150012023 Sherbime te tjera 1015001-Ministria e Jashtme -mirmb sitemi hyrje dalje pv nr 21 dt 06.12.2023 fat nr 148/2023 dt 06.12.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) EXPLORER TRAVEL & TOURS Tirane 190,800 2023-12-26 2023-12-28 66310150012023 Udhetim jashte shtetit 1015001-Ministria e Jashtme -bileta avioni upp nr 67 dt 07.11.23 ftese dt 07.11.23 njoft dt 07.11.2023 fat nr 1111 dt 08.11.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E REPUBLIKES SE SLLOVAKISE Tirane 96,106 2023-12-23 2023-12-28 30210150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme - rimb tvsh shkr nr 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 31,000 2023-12-26 2023-12-28 66210150012023 Udhetim jashte shtetit 1015001-Ministria e Jashtme -bileta avioni upp nr 71 dt 15.11.23 ftese dt15.11.23 njoft dt 15.11.2023 fat nr 5604 dt 16.11.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KELVIN TRAVEL Tirane 47,100 2023-12-26 2023-12-28 66110150012023 Udhetim jashte shtetit 1015001-Ministria e Jashtme -bileta avioni upp nr 66 dt 07.11.23 ftese dt 07.11.23 njoft dt 07.11.2023 fat nr 1668 dt 07.11.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 940,494 2023-12-26 2023-12-27 65810150012023 Elektricitet 1015001-Ministria e Jashtme -energji elektrike fat nr 458733043 dt 30.11.23...
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 70,000 2023-12-26 2023-12-27 72610150012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001-Ministria e Jashtme -pritje zyrtare program nr 18 dt 27.11.23 fat nr 23/23 dt 11.12.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 200,000 2023-12-26 2023-12-27 69710150012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001-Ministria e Jashtme -pritje zyrtare program nr 15 dt 12.10.23 fat nr 18/23 dt 15.12.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 733,518 2023-12-26 2023-12-27 65410150012023 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1015001-Ministria e Jashtme -ekzekutim vendim gjyqesor nr 950 dt 11.03.2014 nr 16 dt 18.02.2021 shkr permb nr 3224 dt 17.03.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KELVIN TRAVEL Tirane 34,700 2023-12-26 2023-12-27 66010150012023 Udhetim jashte shtetit 1015001-Ministria e Jashtme -bileta avioni upp nr 60 dt 31.10.23 ftese dt 31.10.23 njoft dt 01112023 fat nr 1649 dt 01.11.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 220,000 2023-12-26 2023-12-27 65710150012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001-Ministria e Jashtme -pritje zyrtare program nr 16 dt 27.10.23 fat nr 17/23 dt 11.12.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 530,000 2023-12-26 2023-12-27 72410150012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001-Ministria e Jashtme -pritje zyrtare program nr 17 dt 05.11.23 fat nr 16/23 dt 11.12.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 22,257 2023-12-23 2023-12-26 28910150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme - rimb tvsh shkr nr 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E MRETERISE HOLLANDESE Tirane 1,395,527 2023-12-23 2023-12-26 30910150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme - rimb tvsh shkr nr 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INSTITUTI PER KREDITIM DHE RINDERTIM KFW Tirane 96,587 2023-12-23 2023-12-26 31210150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme - rimb tvsh shkr nr 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA ÇEKE Tirane 556,420 2023-12-23 2023-12-26 30710150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme - rimb tvsh shkr nr 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E SELISE SHENJTE Tirane 118,880 2023-12-23 2023-12-26 31410150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme - rimb tvsh Trupi Diplomatik shkr nr 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALB.AMERIC.DEVELOP.FOUND.DE Tirane 4,011,569 2023-12-23 2023-12-26 30410150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme - rimb tvsh Trupi Diplomatik shkr nr 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 477,309 2023-12-23 2023-12-26 28810150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme - rimb tvsh shkr nr 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ZYRA RAJONALE PER BASHKEPUNIMIN RINOR Tirane 899,493 2023-12-23 2023-12-26 31710150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme - rimb tvsh Trupi Diplomatik shkr nr 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E SHTETIT TE KUVAJTIT Tirane 2,597,939 2023-12-23 2023-12-26 30110150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme - rimb tvsh trupi diplomatik shkr nr 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) G I Z Tirane 2,924,002 2023-12-23 2023-12-26 29610150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme - rimb tvsh trupi diplomatik shkr nr 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,045,085 2023-12-23 2023-12-26 28610150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme - rimb tvsh shkr nr 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E ALGJERISE Tirane 27,983 2023-12-23 2023-12-26 30510150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme - rimb tvsh shkr nr 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 668,975 2023-12-23 2023-12-26 28710150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme - rimb tvsh shkr nr 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KONSULLATA GREKE KORÇE Tirane 101,913 2023-12-23 2023-12-26 29810150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme - rimb tvsh trupi diplomatik shkr nr 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) Ambasada e Japonise Tirane 629,537 2023-12-23 2023-12-26 31010150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme - rimb tvsh shkr nr 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ORG NDER PER MIGRACIONIN. Tirane 1,362,789 2023-12-23 2023-12-26 30010150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme - rimb tvsh trupi diplomatik shkr nr 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KORPORATA FINANCIARE NDERKOMBETARE(IFC) Tirane 235,966 2023-12-23 2023-12-26 31110150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme - rimb tvsh shkr nr 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA EGJYPTIANE Tirane 370,740 2023-12-23 2023-12-26 30810150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme - rimb tvsh shkr nr 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA REPUBLIKES POPULLORE KINES Tirane 531,504 2023-12-23 2023-12-26 31310150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme - rimb tvsh Trupi Diplomatik shkr nr 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA RUSE Tirane 1,687,741 2023-12-23 2023-12-26 31610150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme - rimb tvsh Trupi Diplomatik shkr nr 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ZYRA E KESHILLIT TE EUROPES Tirane 2,426,043 2023-12-23 2023-12-26 30310150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme - rimb tvsh trupi diplomatik shkr nr 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E SHTETIT TE PALESTINES Tirane 240,378 2023-12-23 2023-12-26 31510150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme - rimb tvsh Trupi Diplomatik shkr nr 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) Kreshnik Marku Tirane 68,000 2023-12-21 2023-12-22 62910150012023 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1015001-Ministria e Jashtme sherbime grafike up nr 80 dt 02.11.23 pv dt 02.11.2023 fat nr 14/23 dt 02.11.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ONE ALBANIA Tirane 121,532 2023-12-21 2023-12-22 63710150012023 Sherbime telefonike 1015001-Ministria e Jashtme telefon fat nr 1538083 dt 04.11.23 klienti 310001716645
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ONE ALBANIA Tirane 17,280 2023-12-21 2023-12-22 63510150012023 Sherbime telefonike 1015001-Ministria e Jashtme telefon fat nr 1537995 dt 04.11.23 klienti 310001716645
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ONE ALBANIA Tirane 133,153 2023-12-21 2023-12-22 63610150012023 Sherbime telefonike 1015001-Ministria e Jashtme telefon fat nr 1417850 dt 04.10.23 klienti 310001716645
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA FRANCEZE Tirane 1,218,038 2023-12-16 2023-12-19 29210150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme rimb tvsh Trupi Diplomatik shkr nr peor 14340/1 dt 27.09.2023
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave