Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) (Mbi 5,374 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 4,436,073,262.00 5,374 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BUKURIJE DAJA Tirane 131,640 2024-03-19 2024-03-20 11210150012024 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1015001-Ministria e Jashtme -flamuj pritje zyrtare up 69 dt 23.09.2023 pv 23.09.2023 ft 441 dt 17.10.2023 fh 70 dt 17.10.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) Enkelejda Kolli Tirane 9,000 2024-03-19 2024-03-20 11610150012024 Kancelari 1015001-Ministria e Jashtme -kancelari pv vl vogel 17 dt 10.11.2023 ft 586 dt 10.11.2023 fh 81 dt 10.11.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 71,173 2024-03-12 2024-03-13 10310150012024 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1015001-Ministria e Jashtme -page dhe shp te tjera personeli urdh sek pergj 1 dt 1.03.2024 listepagese
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 9,700 2024-03-12 2024-03-13 10210150012024 Te tjera transferta tek individet 1015001-Ministria e Jashtme -shp transporti urdh sek pergj 1 dt 1.03.2024 ligji 10160 dt 15.10.2009 listepagese
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 39,400 2024-03-12 2024-03-13 10110150012024 Te tjera transferta tek individet 1015001-Ministria e Jashtme -komp tel dhe dieta urdh sek pergj 1 dt 1.03.2024 vkm 673 dt 02.09.2020 listepagese
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,998,383 2024-03-04 2024-03-05 9710150012024 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik 1015001-Ministria e Jashtme 600-paga shkurt 2024 nr pun 169/149 listp
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,136,310 2024-03-04 2024-03-05 9810150012024 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1015001-Ministria e Jashtme 600-paga shkurt 2024 nr pun 169/149 listp
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,922,669 2024-03-04 2024-03-05 9610150012024 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1015001-Ministria e Jashtme 600-paga shkurt 2024 nr pun 169/149 listp
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) Banka OTP Albania Tirane 200,319 2024-03-04 2024-03-05 10010150012024 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1015001-Ministria e Jashtme 600-paga shkurt 2024 nr pun 169/149 listp
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 896,277 2024-03-04 2024-03-05 9910150012024 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1015001-Ministria e Jashtme 600-paga shkurt 2024 nr pun 169/149 listp
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,048,000 2024-03-04 2024-03-05 10510150012024 Udhetim jashte shtetit 1015001-Ministria e Jashtme-dieta paradhenie autorizim 3/1 dt 1.3.2024 kursi 104.8
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) Dorian Qylafku Tirane 40,000 2024-02-28 2024-03-01 8810150012024 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti 1015001-Ministria e Jashtme -automjete me qera up 72 dt 23.09.2023 pv fit 23.09.2023 pv 23.09.2023 ft 146 dt 4.12.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 4,932 2024-02-28 2024-03-01 9410150012024 Uje 1015001-Ministria e Jashtme -uje ft 29923 dt 5.02.2024
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ONE ALBANIA Tirane 17,280 2024-02-28 2024-02-29 9210150012024 Sherbime telefonike 1015001-Ministria e Jashtme -tel ft nr 182020 dt 4.02.2024
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) The PLAZA Tirana Tirane 32,940 2024-02-28 2024-02-29 8510150012024 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1015001-Ministria e Jashtme -pritje zyrtare prog 16 dt 22.09.2023 ft 803 dt 6.10.2023 vkm 258 dt 3.6.1999
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) The PLAZA Tirana Tirane 33,520 2024-02-28 2024-02-29 8410150012024 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1015001-Ministria e Jashtme -pritje zyrtare prog 16 dt 22.09.2023 ft 796 dt 6.10.2023 vkm 258 dt 3.6.1999
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 1,445,170 2024-02-27 2024-02-29 4610150012024 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1015001-Ministria e Jashtme -darke zyrtare program pritje 21 dt 22.9.2023 ft 9.10.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 19,200 2024-02-27 2024-02-29 4710150012024 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1015001-Ministria e Jashtme -pritje zyrtare program pritje 21 dt 12.10.2023 ft1390 dt 12.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ONE ALBANIA Tirane 121,377 2024-02-28 2024-02-29 9310150012024 Sherbime telefonike 1015001-Ministria e Jashtme -tel ft nr 182128 dt 4.02.2024
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBANIAN FOOD AND HOSPITALITY LAB Tirane 37,340 2024-02-28 2024-02-29 8210150012024 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1015001-Ministria e Jashtme -pritje zyrtare prog 46 dt 30.6.2023 ft 14105 dt 6.7.2023 vkm 258 dt 3.6.1999
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AIR Tirane 298,800 2024-02-28 2024-02-29 9110150012024 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1015001-Ministria e Jashtme -sezinfektim i ambjenteve te ministrise up 15.06.2023 ft of 15.06.2023 pv fit 15.06.2023 ft 335 dt 20.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 419,400 2024-02-28 2024-02-29 9510150012024 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001-Ministria e Jashtme -pritje zyrtare prog 1 dt 4.1.2024 ft 3 dt 14.02.2024 vkm 258 dt 3.06.1999
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) Lad Kika Tirane 117,500 2024-02-28 2024-02-29 8710150012024 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1015001-Ministria e Jashtme -larje tapiceri makine pv 15 dt 17.11.2023 ft 51 dt 17.11.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BLEDAR BROSHKA Tirane 95,400 2024-02-28 2024-02-29 8610150012024 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti 1015001-Ministria e Jashtme -automjete me qera up 70 dt 25.09.2023 pv fit 25.09.2023 pv 25.09.2023 ft 124 dt 11.10.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 58,400 2024-02-27 2024-02-28 7910150012024 Udhetim jashte shtetit 1015001-Ministria e Jashtme -bileta avoni up 83 dt 13.12.2023 ft of 13.12.2023 nj fit 13.12.2023 ft 1331 dt 13.12.2023.
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 830,481 2024-02-27 2024-02-28 6110150012024 Elektricitet 1015001-Ministria e Jashtme -energji permbl ft 31.12.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 921,851 2024-02-27 2024-02-28 6210150012024 Elektricitet 1015001-Ministria e Jashtme -energji permbl ft 29.01.2024
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 127,248 2024-02-27 2024-02-28 4910150012024 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1015001-Ministria e Jashtme -makina me qera per pritje zyrtare program pritje 26 dt 7.4.2023 ft 475 dt 18.04.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MULTI MEDIA STUDIO NOSITI (K42109004G) Tirane 330,000 2024-02-27 2024-02-28 7010150012024 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1015001-Ministria e Jashtme -instalim sistem konference up 80 dt 21.11.2023 pv fit 21.11.2023 pv 21.11.2023 ft 32 dt 8.12.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) EXPLORER TRAVEL & TOURS Tirane 131,228 2024-02-27 2024-02-28 7610150012024 Udhetim jashte shtetit 1015001-Ministria e Jashtme -bileta avoni up 63 dt 3.11.2023 ft of 3.11.2023 nj fit 3.11.2023 ft 1110 dt 7.11.2023.
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 576,180 2024-02-27 2024-02-28 5210150012024 Udhetim jashte shtetit 1015001-Ministria e Jashtme -bileta avioni up 50 dt 28.09.2023 ft of 28.09.2023 nj fit 28.09.2023 ft 980 dt 28.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 57,720 2024-02-27 2024-02-28 7710150012024 Udhetim jashte shtetit 1015001-Ministria e Jashtme -bileta avoni up 85 dt 21.12.2023 ft of 21.12.2023 nj fit 21.12.2023 ft 1353 dt 21.12.2023.
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 42,900 2024-02-27 2024-02-28 7410150012024 Udhetim jashte shtetit 1015001-Ministria e Jashtme -bileta avioni up 80 dt 5.12.2023 ft of 5.12.2023 nj fit 15.12.2023 ft 6328 dt 5.12.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 40,400 2024-02-27 2024-02-28 5410150012024 Udhetim jashte shtetit 1015001-Ministria e Jashtme -bileta avioni up 88 dt 26.12.2023 ft of 26.12.2023 nj fit 26.12.23 ft 1479 dt 28.12.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 102,185 2024-02-27 2024-02-28 7810150012024 Udhetim jashte shtetit 1015001-Ministria e Jashtme -bileta avoni up 64 dt 6.11.2023 ft of 6.11.2023 nj fit 6.11.2023 ft1161 dt 6.11.2023.
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SCREEN AD Tirane 145,000 2024-02-27 2024-02-28 4310150012024 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1015001-Ministria e Jashtme -instalim sistem konference per takime zyrtare up 88 dt 27.12.2023 pv fit 27.12.2023 pv 27.12.2023 ft 614 dt 28.12.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 96,000 2024-02-27 2024-02-28 4510150012024 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1015001-Ministria e Jashtme -darke zyrtare program 77 dt 13.11.2023 ft 1556 dtr 15.11.2023 vkm 258 dt 3.6.1999
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) "P I R R O" Tirane 23,200 2024-02-27 2024-02-28 3810150012024 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1015001-Ministria e Jashtme -dhurata per takime zyrtare up 86 dt 10.10.2023 pv fit 10.10.2023 pv 10.10.2023 ft 435 dt 9.11.2023 fh 7.12.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 49,248 2024-02-27 2024-02-28 5010150012024 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1015001-Ministria e Jashtme -makina me qera per pritje zyrtare program pritje 26 dt 7.4.2023 ft 477 dt 18.04.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 43,968 2024-02-27 2024-02-28 5110150012024 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1015001-Ministria e Jashtme -makina me qera per pritje zyrtare program pritje 20 dt 14.4.2023 ft 509 dt 20.04.2023
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave