Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) (Mbi 5,374 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 4,436,073,262.00 5,374 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) GEZIM CARA (L11824002N) Tirane 44,436 2023-10-27 2023-10-30 54410150012023 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme larje perde pv nr 22 dt 20.09.23 fat nr 59/23 dt 20.09.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) LILI CUCI Tirane 83,000 2023-10-27 2023-10-30 53010150012023 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme riparim makine pv nr 4 dt 01.06.23 fat nr 15 dt 01.06.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 54,120 2023-10-25 2023-10-26 52010150012023 Udhetim jashte shtetit Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme bileta avioni up nr 51 dt 06.10.23 njoft dt 06.10.23 fat nr 1026 dt 06.10.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) EURO OFFICE Tirane 119,600 2023-10-25 2023-10-26 51610150012023 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme etiketa adezive pve nr 45 dt 08.08.23 fat nr 7642/23 fh nr 46 dt 08.08.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) Enkelejda Kolli Tirane 10,800 2023-10-25 2023-10-26 53410150012023 Shpenzime per pritje e percjellje Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme pritje zyrtare up nr 60 dt 31.08.23 pv dt 31.08.2023 fat nr 461 fh nr 58 dt 19.09.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ARBEN PUSTINA Tirane 7,800 2023-10-25 2023-10-26 54010150012023 Shpenzime per pritje e percjellje Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme larje autovetura pv dt 27.09.23 fat nr 08/23 dt 27.09.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BLEDAR BROSHKA Tirane 25,000 2023-10-25 2023-10-26 53810150012023 Shpenzime per pritje e percjellje Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme automjete me qera up nr 67 dt 12.09.23 pv dt 12.09.23 fat nr 101/23 dt 12.09.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 60,000 2023-10-25 2023-10-26 51710150012023 Udhetim jashte shtetit Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme bileta avioni up nr 46 dt 20.09.23 njoft dt 20.09.23 fat nr 931 dt 20.09.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) EURO OFFICE Tirane 107,000 2023-10-25 2023-10-26 51210150012023 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme tonera pv nr 55 dt 04.09.23 fat nr 9308/2023 fh nr 61 dt 19.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) EURO OFFICE Tirane 119,500 2023-10-25 2023-10-26 51310150012023 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme tonera pve nr 57 dt 04.09.23 fat nr 9306/2023 fh nr 60 dt 19.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ITT - IDEAL TRAVEL & TOURS Tirane 124,150 2023-10-25 2023-10-26 52310150012023 Udhetim jashte shtetit Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme bileta avioni up nr 47 dt 21.09.2023 njoftim fit nr 47/3 dt 21.09.2023 fat nr 874/23 dt 25.09.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BUKURIJE DAJA Tirane 22,200 2023-10-25 2023-10-26 52710150012023 Shpenzime per pritje e percjellje Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme pritje zyrtare up nr 68 date 12.09.2023 pv dt 12.09.23 fat nr 405/23 date 28.09.23 fh nr 65 dt 28.09.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 949,900 2023-10-25 2023-10-26 51910150012023 Udhetim jashte shtetit Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme bileta avioni up nr 37 dt 18.08.23 njoft dt 18.08.23 fat nr 816 dt 18.08.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 507,650 2023-10-25 2023-10-26 52110150012023 Udhetim jashte shtetit Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme bileta avioni up nr 45 dt 20.09.23 njoft dt 20.09.23 fat nr 4895 dt 28.09.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) EURO OFFICE Tirane 119,700 2023-10-25 2023-10-26 51510150012023 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme etiketa adezive pve nr 52 dt 26.09.23 fat nr 9573/23 fh nr 64 dt 26.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) COLOMBO Tirane 572,400 2023-10-25 2023-10-26 54110150012023 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme riparim printera up nr 50 dt 14.06.23 ftese dt 14.06.23 pv dt 15.06.23 fat nr 307 dt 09.10.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BLEDAR BROSHKA Tirane 50,000 2023-10-25 2023-10-26 53910150012023 Shpenzime per pritje e percjellje Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme automjete me qera up nr 58 dt 31.08.23 pv dt 31.08.23 fat nr 100/23 dt 12.09.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) EURO OFFICE Tirane 119,200 2023-10-25 2023-10-26 51110150012023 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme tonera pv nr 58 dt 04.09.23 fat nr 9305/2023 fh nr 59 dt 19.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) EURO OFFICE Tirane 84,500 2023-10-25 2023-10-26 51410150012023 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme tonera pv nr 54 dt 04.09.23 fat nr 9310/2023 fh nr 57 dt 19.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) COSMOS TRANSLATIONS& EVENTS Tirane 132,000 2023-10-25 2023-10-26 52810150012023 Shpenzime per pritje e percjellje Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme shpenz perkthimi up nr 66 dt 01.09.23 pv date 01.09.2023 fat nr 289/2023 dt 25.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ITT - IDEAL TRAVEL & TOURS Tirane 234,750 2023-10-25 2023-10-26 52210150012023 Udhetim jashte shtetit Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme bileta avioni up nr 44 dt 19.09.23 njoftimi date 19.09.23 fat nr 844 dt 20.09.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SCREEN AD Tirane 24,000 2023-10-25 2023-10-26 53510150012023 Shpenzime per pritje e percjellje Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme pritje zyrtare up nr 69 dt 1.09.23 pv dt 1.09.2023 fat nr 387 dt 08.09.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SCREEN AD Tirane 24,000 2023-10-25 2023-10-26 53710150012023 Shpenzime per pritje e percjellje Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme pritje zyrtare up nr 59 dt 31.08.23 pv dt 31.08.2023 fat nr 386 dt 08.09.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 48,600 2023-10-25 2023-10-26 51810150012023 Udhetim jashte shtetit Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme bileta avioni up nr 43 dt 19.09.23 njoft dt 19.09.23 fat nr 927 dt 19.09.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BUKURIJE DAJA Tirane 13,500 2023-10-25 2023-10-26 52610150012023 Shpenzime per pritje e percjellje Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme pritje zyrtare pv dt 04.09.23 fat nr 366/23 date 08.09.23 fh nr 54 dt 12.09.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) LAURETA BORRI Tirane 16,000 2023-10-25 2023-10-26 53110150012023 Shpenzime per pritje e percjellje Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme pritje zyrtare up nr 63 date 31.08.2023 pv dt 31.08.23 fat nr 95/23 date 01.09.23 fh nr 48 dt 07.09.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) FRIENDS TRAVEL AGENCY Tirane 71,940 2023-10-25 2023-10-26 551010150012023 Udhetim jashte shtetit Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme bileta avioni up nr 41 dt 01.09.23 njoft dt 01.09.23 fat nr 1828 dt 06.09.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SCREEN AD Tirane 64,000 2023-10-25 2023-10-26 53610150012023 Shpenzime per pritje e percjellje Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme pritje zyrtare up nr 62 dt 12.09.23 pv dt 12.09.2023 fat nr 393 dt 13.09.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MULTI MEDIA STUDIO NOSITI (K42109004G) Tirane 210,000 2023-10-20 2023-10-23 53310150012023 Shpenzime per pritje e percjellje Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme pritje zyrtare up nr 61 dt 31.08.23 fat nr 18 dt 11.09.2023 pv dt 31.08.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) EDLIRA SULAJ Tirane 24,000 2023-10-20 2023-10-23 54210150012023 Shpenzime per pritje e percjellje Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme prtije zyrtare up nr 65 dt 01.09.23 fat nr 34 dt 06.09.23 fh nr 50 dt 07.09.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DEGA E SIGURIMEVE SHOQERORE Tirane 251,856 2023-10-20 2023-10-23 50710150012023 Sherbime te tjera Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme kontribut bashkeshorte diplomate VKM nr 411 dt 10.05.2017 liste nr 6 dt 17.10.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) Kreshnik Marku Tirane 68,000 2023-10-20 2023-10-23 52510150012023 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme pritje zyrtare up nr 70 dt 02.10.23 fat nr 13 dt 02.10.2023 pv dt 02.10.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DEGA E SIGURIMEVE SHOQERORE Tirane 375,408 2023-10-20 2023-10-23 50910150012023 Sherbime te tjera Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme kontribut bashkeshorte diplomate VKM nr 411 dt 10.05.2017 liste nr 8 dt 17.10.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DEGA E SIGURIMEVE SHOQERORE Tirane 204,336 2023-10-20 2023-10-23 50810150012023 Sherbime te tjera Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme kontribut bashkeshorte diplomate VKM nr 411 dt 10.05.2017 liste nr 7 dt 17.10.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MULTI MEDIA STUDIO NOSITI (K42109004G) Tirane 300,000 2023-10-20 2023-10-23 53210150012023 Shpenzime per pritje e percjellje Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme pritje zyrtare up nr 64 dt 01.09.23 fat nr 19 dt 11.09.2023 pv dt 01.09.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 537,910 2023-10-13 2023-10-16 50310150012023 Udhetim jashte shtetit Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme bileta avioni up nr 57 dt 17.05.23 pv dt 17.05.23 fat nr 587/2023 dt 05.06.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 359,200 2023-10-13 2023-10-16 50410150012023 Udhetim jashte shtetit Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme bileta avioni up nr 53 dt 18.06.23 pv dt 18.06.23 fat nr 738/2023 dt 19.07.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) EXPLORER TRAVEL & TOURS Tirane 117,700 2023-10-13 2023-10-16 49910150012023 Udhetim jashte shtetit Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme bileta avioni up nr 49 dt 27.09.2023 ftese oferte date 27.09.23 njoft fit dt 27.09.2023 fat nr 962/2023 dt 28.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) GOLDEN EAGLE Tirane 69,212 2023-10-13 2023-10-16 49310150012023 Shpenzime per pritje e percjellje Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme pritje zyrtare program nr 55 dt 28.08.23 fat nr 10937/2023 dt 05.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 113,500 2023-10-13 2023-10-16 50510150012023 Udhetim jashte shtetit Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme bileta avioni up nr 54 dt 24.07.23 pv dt 24.07.23 fat nr 833/2023 dt 09.08.2023
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave