Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) (Mbi 5,374 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 4,436,073,262.00 5,374 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBCONTROL Tirane 2,080 2023-11-25 2023-11-30 56610150012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001-Ministria e Jashtme shp poste ft nr 195/2023 dt 10.10.2023 progr pritje 11 dt 11.9.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA ITALIANE Tirane 5,260,714 2023-11-24 2023-11-30 26110150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme, lik rimb tvsh sipas shkreses nr 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA RUMUNE Tirane 349,281 2023-11-24 2023-11-30 26310150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme, lik rimb tvsh sipas shkreses nr 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBCONTROL Tirane 2,800 2023-11-24 2023-11-30 56510150012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001-Ministria e Jashtme, lik ft shp pritje, progr nr 10 dt 29.08.2023, ft nr 179/2023 dt 21.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBCONTROL Tirane 36,100 2023-11-24 2023-11-30 56710150012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001-Ministria e Jashtme, lik ft shp pritje, progr nr 12 dt 03.10.2023, ft nr 196/2023 dt 10.10.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMB ASADA AN GLEZE Tirane 192,837 2023-11-24 2023-11-30 26010150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme, lik rimb tvsh sipas shkreses nr 17100/1 dt 03.11.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA RUMUNE Tirane 21,605 2023-11-24 2023-11-30 26410150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme, lik rimb tvsh sipas shkreses nr 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 134,708 2023-11-25 2023-11-30 56310150012023 Sherbime te printimit dhe publikimit 1015001-Ministria e Jashtme shp poste ft nr 625/2023 dt 19.10.2023 vkm 241 dt 31.3.2011 kontr 9058 dt 22.7.21
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 16,700 2023-11-25 2023-11-30 57010150012023 Sherbime telefonike 1015001-Ministria e Jashtme telefon fat nr 4653963/2023 dt 02.11..2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA RUMUNE Tirane 595,818 2023-11-24 2023-11-30 26210150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme, lik rimb tvsh sipas shkreses nr 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MISIONI I PERHERSHEM I BANKES Tirane 3,328,723 2023-11-24 2023-11-30 26510150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme, lik rimb tvsh sipas shkreses nr 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E REPUBLIKES SE SERBISE Tirane 311,827 2023-11-24 2023-11-30 26610150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme, lik rimb tvsh sipas shkreses nr 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA REPUBLIKES POPULLORE KINES Tirane 375,502 2023-11-24 2023-11-30 25810150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme, lik rimb tvsh sipas shkreses nr 12311 dt 24.07.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 476,750 2023-11-24 2023-11-30 56210150012023 Udhetim jashte shtetit 1015001-Ministria e Jashtme, lik ft bl bileta avioni, up nr 56 dt 29.03.2023, pv md dt 29.03.223, ft nr 910/2023 dt 06.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ZYRA UNOPS NE SHQIPERI Tirane 980,567 2023-11-24 2023-11-30 25910150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme, lik rimb tvsh sipas shkreses nr 3652/1 dt 24.03.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) VILA 7 RESTORANT Tirane 13,290 2023-11-20 2023-11-22 60810150012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001-Ministria e Jashtme pritje zyrtare program nr 208 dt 07.11.2023 fat nr 37/23 dt 10.11.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 654,000 2023-11-21 2023-11-22 60110150012023 Udhetim jashte shtetit 1015001-Ministria e Jashtme bileta avioni up nr 62 dt 05.06.23 pv date 07.06.23 fat nr 632/2023 dt 16.06.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 49,519 2023-11-21 2023-11-22 59910150012023 Udhetim jashte shtetit 1015001-Ministria e Jashtme bileta avioni pv nr 4 dt 17.10.2023 fat nr 5445/2023 dt 02.11.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 51,133 2023-11-21 2023-11-22 60010150012023 Udhetim jashte shtetit 1015001-Ministria e Jashtme bileta avioni up nr 63 dt 28.08.23 pv date 28.08.23 fat nr 5169/2023 dt 27.10.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) Internship Tirane 222,300 2023-11-21 2023-11-22 60210150012023 Sherbime te tjera 1015001-Ministria e Jashtme perkthim materiale kont nr 14 dt 26.09.2023 pv 14/1 dt 24.10.2023 fat nr 62/23 dt 25.10.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,045,000 2023-11-20 2023-11-21 60710150012023 Udhetim jashte shtetit 1015001-Ministria e Jashtme djeta jashte vendit (paradhenie) 10000 euro kursi 104.5 leke Autorizim nr 6/1 dt 20.11.2023 permb finances nr 6 dt 20.11.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 158,709 2023-11-02 2023-11-03 55810150012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1015001-Ministria e Jashtme paga dhe shp tjera urdher nr 3 dt 30.10.2023 liste pagese
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 220,000 2023-11-02 2023-11-03 56110150012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001-Ministria e Jashtme pritje zyrtare program nr 12 dt 04.09.2023 fat nr 13/23 dt 19.10.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 65,893 2023-11-02 2023-11-03 55710150012023 Te tjera transferta tek individet 1015001-Ministria e Jashtme paga dhe shp tjera urdher nr 3 dt 30.10.2023 liste pagese
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 40,660 2023-11-02 2023-11-03 56010150012023 Te tjera transferta tek individet 1015001-Ministria e Jashtme djeta dhe shp tjera urdher nr 1 dt 30.10.2023 liste pagese
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 24,350 2023-11-02 2023-11-03 55910150012023 Te tjera transferta tek individet 1015001-Ministria e Jashtme djeta dhe shp tjera urdher nr 1 dt 30.10.2023 liste pagese
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,754,115 2023-11-01 2023-11-02 55210150012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1015001-Ministria e Jashtme paga tetor 23 nr pun 169 / 149,liste pagese
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,887,104 2023-11-01 2023-11-02 55310150012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1015001-Ministria e Jashtme paga tetor 23 nr pun 169 / 149,liste pagese
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UNION BANK SHA Tirane 350,857 2023-11-01 2023-11-02 55610150012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1015001-Ministria e Jashtme paga tetor 23 nr pun 169 / 149,liste pagese
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 8,192,709 2023-11-01 2023-11-02 55110150012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1015001-Ministria e Jashtme paga tetor 23 nr pun 169 / 149,liste pagese
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 200,319 2023-11-01 2023-11-02 55510150012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1015001-Ministria e Jashtme paga tetor 23 nr pun 169 / 149,liste pagese
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 806,134 2023-11-01 2023-11-02 55410150012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1015001-Ministria e Jashtme paga tetor 23 nr pun 169 / 149,liste pagese
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 56,700 2023-10-30 2023-11-01 54510150012023 Udhetim jashte shtetit 1015001-Ministria e Jashtme bileta avioni, up nr 52 dt 12.10.23, ft of 52/1 dt 12.10.23, pv 52/2 dt 12.10.23, njf 52/3 dt 12.10.23 fat nr 1057/2023 dt 12.10.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KELVIN TRAVEL Tirane 25,000 2023-10-30 2023-10-31 54610150012023 Udhetim jashte shtetit Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme bileta avioni up nr 53 dt 12.10.2023 ft of dt 12.10.23 njoft fit dt 12.10.2023 fat nr 1560/2023 dt 13.10.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DEGA E SIGURIMEVE SHOQERORE Tirane 152,064 2023-10-30 2023-10-31 55010150012023 Sherbime te tjera Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme kontribut bashkeshorte diplomate VKM nr 411 dt 10.05.2017 liste nr 10 dt 24.10.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 716,807 2023-10-30 2023-10-31 54710150012023 Elektricitet 1015001-Ministria e Jashtme energji elektrike fat nr 456086027,456084373, 456086995 dt 30.09.23 dt 455210891, 455212719, 455211039, 455208837, 455212560 dt 28.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 497,000 2023-10-30 2023-10-31 54910150012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001-Ministria e Jashtme pritje zyrtare program nr 11 dt 18.08.2023 fat nr 12/2023 dt 19.10.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KELVIN TRAVEL Tirane 103,000 2023-10-30 2023-10-31 54310150012023 Udhetim jashte shtetit Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme bileta avioni up nr 55 dt 18.10.2023 ft of dt 18.10.23 njoft fit dt 18.10.2023 fat nr 1580/2023 dt 18.10.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DEGA E SIGURIMEVE SHOQERORE Tirane 8,441 2023-10-30 2023-10-31 54810150012023 Sherbime te tjera Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme kontribut bashkeshorte diplomate VKM nr 411 dt 10.05.2017 liste nr 9 dt 24.10.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) LILI CUCI Tirane 59,500 2023-10-27 2023-10-30 52910150012023 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit pv nr 4 dt 01.06.23 fat nr 14 dt 01.06.23
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave