Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) (Mbi 5,374 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 4,436,073,262.00 5,374 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 242,000 2023-12-05 2023-12-06 62710150012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001-Ministria e Jashtme pritje zyrtare program nr 14 dt 02.10.23 fat nr 14/23 dt 17.11.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 17,862 2023-12-05 2023-12-06 62410150012023 Te tjera transferta tek individet 1015001-Ministria e Jashtme shpenzime personeli urdher nr 5 dt 01.12.2023 liste pagese
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) PIK Tirane 585,063 2023-12-05 2023-12-06 61410150012023 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1015001-Ministria e Jashtme design materiale promovuese up nr 79 dt 20.06.2023 pv date 20.06.2023 fat nr 379/2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 730,190 2023-12-05 2023-12-06 62510150012023 Udhetim jashte shtetit 1015001-Ministria e Jashtme bileta avioni up nr 65 dt 09.10.2023 pv nr 1 dt 09.10.2023 pv nr 65/1 dt 09.10.2023 fat nr 1123/23 dt 02.11.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 365,700 2023-12-05 2023-12-06 62610150012023 Udhetim jashte shtetit 1015001-Ministria e Jashtme bileta avioni up nr 64 dt 05.07.2023 pv nr 1 dt 09.10.2023 pv nr 64/1 dt 09.10.2023 fat nr 1126/23 dt 02.11.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 20,706 2023-12-05 2023-12-06 62210150012023 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1015001-Ministria e Jashtme shpenzime personeli urdher nr 2 dt 01.12.2023 liste pagese
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 498,500 2023-12-04 2023-12-05 61310150012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001-Ministria e Jashtme pritje zyrtare prog nr 13 dt 08.09.23 fat nr 15/23 dt 17.11.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 6,176,959 2023-12-02 2023-12-04 61710150012023 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik 1015001-Ministria e Jashtme 600-paga Nentor,nr punonjesve plan 169 fakt 149,me kontrate plan 29 fakt 25,listpagese dt 01.12.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 8,378,493 2023-12-02 2023-12-04 61610150012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1015001-Ministria e Jashtme 600-paga Nentor,nr punonjesve plan 169 fakt 149,me kontrate plan 29 fakt 25,listpagese dt 01.12.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,006,264 2023-12-02 2023-12-04 61810150012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1015001-Ministria e Jashtme 600-paga Nentor,nr punonjesve plan 169 fakt 1149,me kontrate plan 29 fakt 25,listpagese dt 01.12.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 200,319 2023-12-02 2023-12-04 62010150012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1015001-Ministria e Jashtme 600-paga Nentor,nr punonjesve plan 169 fakt 149,me kontrate plan 29 fakt 25,listpagese dt 01.12.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KELVIN TRAVEL Tirane 55,000 2023-11-30 2023-12-04 57510150012023 Udhetim jashte shtetit Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme lik bilete udhetimi up 56 dt 18.10.2023 ft of 18.10.2023 pv 18.10.2023 njf 18.10.2023 urdher 15515 dt 13.10.2023 ft 1581/2023 dt 18.10.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 902,477 2023-12-02 2023-12-04 61910150012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1015001-Ministria e Jashtme 600-paga Nentor,nr punonjesve plan 169 fakt 149,me kontrate plan 29 fakt 25,listpagese dt 01.12.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MEDIA INTELLIGENCE Tirane 120,000 2023-11-30 2023-12-01 57810150012023 Udhetim jashte shtetit Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme shp pritje percj up 71 dt 23.3.2023 pv 71/1 dt 23.3.2023 pv dt 23.3.2023 ft 247/2023 dt 6.6.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) LAURETA BORRI Tirane 30,000 2023-11-30 2023-12-01 59510150012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001-Ministria e Jashtme kompozim lule shp pritje up 77 dt 6.10.2023 pv 6.10.2023 ft 107/2023 dt 10.10.2023 fh 69 dt 12.10.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 28,631 2023-11-30 2023-12-01 59110150012023 Uje 1015001-Ministria e Jashtme telefon fat nr 4167887/2023 dt 02.10.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 325,500 2023-11-30 2023-12-01 61510150012023 Udhetim jashte shtetit 1015001-Ministria e Jashtme shp bl bilet avioni up 66 dt 10.11.2023 ft 1207/2023 dt 21.11.2023 pv 10.11.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KELVIN TRAVEL Tirane 96,792 2023-11-30 2023-12-01 57710150012023 Udhetim jashte shtetit Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme lik bilete udhetimi pv nr 61 dt 25.8.2023 dekret i presid. 141 dt 17.7.2023 ft 1205/2023 dt 25.08.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 67,152 2023-11-30 2023-12-01 59010150012023 Uje 1015001-Ministria e Jashtme uje fat nr 128751/23 dt 05.11.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 605,343 2023-11-30 2023-12-01 60610150012023 Elektricitet 1015001-Ministria e Jashtme energji elektrike fat nr 457387961 dt 31.10.23 permbledhese muaji Tetor 23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBANIAN FOOD AND HOSPITALITY LAB Tirane 77,500 2023-11-30 2023-12-01 60310150012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001-Ministria e Jashtme shp pritje ft 19144/2023 dt 1.9.2023 memorandum 55 dt 28.8.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 88,924 2023-11-30 2023-12-01 57410150012023 Udhetim jashte shtetit Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme lik bilete udhetimi pv f4 dt 31.10.2023 urdher 16230 dt 30.10.2023 ft 5447/2023 dt 2.11.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MEDIA INTELLIGENCE Tirane 134,400 2023-11-30 2023-12-01 58110150012023 Shpenzime per pritje e percjellje Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme shp pritje up 74 dt 22.6.2023 pv 74/1 dt 22.6.2023 pv 1 dt 22.6.2023 ft 342/2023 dt 31.7.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) EURO OFFICE Tirane 117,600 2023-11-25 2023-12-01 57210150012023 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 1015001-Ministria e Jashtme bl leter A4 pv f4 dt 19.10.2023 ft 10463/2023 dt 19.10.2023 fh 71 dt 19.10.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MEDIA INTELLIGENCE Tirane 138,000 2023-11-30 2023-12-01 61110150012023 Shpenzime per pritje e percjellje Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme shp pritje percj up 81 dt 31.8.2023 pv 81/1 dt 31.8.2023 pv dt 31.8.2023 ft 442/2023 dt 2.10.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) EURO OFFICE Tirane 63,000 2023-11-30 2023-12-01 59410150012023 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 1015001-Ministria e Jashtme bl tonera pv 63 dt 31.10.2023 ft 11108/2023 dt 6.11.2023 fh 78 dt 6.11.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MEDIA INTELLIGENCE Tirane 112,800 2023-11-30 2023-12-01 61010150012023 Shpenzime per pritje e percjellje Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme shp pritje percj up 82 dt 19.4.2023 pv 82/1 dt 28.7.2023 pv dt 28.7.2023 ft 390/2023 dt 31.8.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 46,956 2023-11-30 2023-12-01 58910150012023 Uje 1015001-Ministria e Jashtme uje fat nr 12013/23 dt 05.10.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DEGA E SIGURIMEVE SHOQERORE Tirane 5,815 2023-11-25 2023-12-01 56810150012023 Sherbime te tjera Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme kontribut bashkeshorte diplomate VKM nr 411 dt 10.05.2017 liste nr 9 dt 24.10.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) EURO OFFICE Tirane 32,000 2023-11-30 2023-12-01 59210150012023 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 1015001-Ministria e Jashtme bl stilolapsa Waterman up 78 dt 16.10.2023 pv 16.10.2023 ft 10624/2023 dt 24.10.2023 fh 75 dt 24.10.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) EURO OFFICE Tirane 119,700 2023-11-30 2023-12-01 59310150012023 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 1015001-Ministria e Jashtme bl etieta dezive pv 18.10.2023 ft 11136/2023 dt 07.11.2023 fh 79 dt 7.11.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) "P I R R O" Tirane 19,900 2023-11-30 2023-12-01 59710150012023 Shpenzime per pritje e percjellje Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme shp pritje percj up 76 dt 6.10.2023 pv dt 6.10.2023 ft 337/2023 dt 12.10.2023 fh 68 dt 12.10.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MEDIA INTELLIGENCE Tirane 132,000 2023-11-30 2023-12-01 58010150012023 Udhetim jashte shtetit Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme shp oritje up 73 dt 29.5.2023 pv 73/1 dt 29.5.2023 pv 1 dt 29.5.2023 ft 295/2023 dt 30.6.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ARBEN PUSTINA Tirane 6,000 2023-11-25 2023-12-01 57110150012023 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1015001-Ministria e Jashtme telefon fat nr 9/2023 dt 03.11..2023 pv7 dt 3.11.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 130,800 2023-11-30 2023-12-01 58310150012023 Udhetim jashte shtetit Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme lik bilete udhetimi up 18.9.2023 ft of 18.9.2023 pv 18.9.2023 njf 18.9.2023 ft 925/2023 dt 19.9.2023 urdher 14030/2023 dt 18.9.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) COFFEE CLUB Tirane 119,500 2023-11-30 2023-12-01 58410150012023 Shpenzime per pritje e percjellje Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme shp pritje pv 23 dt 6.10.2023 ft 5481/2023 dt 6.10.2023 fh 66 dt 6.10.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) FRIENDS TRAVEL AGENCY Tirane 71,940 2023-11-30 2023-12-01 58210150012023 Udhetim jashte shtetit Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme lik bilete udhetimi up 1.9.2023 ft of 1.9.2023 pv 1.9.2023 njf 1.9.2023 ft 1828/2023 dt 6.9.2023 urdher 1828/2023 dt 6.9.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MEDIA INTELLIGENCE Tirane 112,800 2023-11-30 2023-12-01 57910150012023 Udhetim jashte shtetit Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme shp pritje percj up 72 dt 19.4.2023 pv 71/1 dt 19.4.2023 pv dt 19.4.2023 ft 249/2023 dt 20.6.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KELVIN TRAVEL Tirane 49,173 2023-11-30 2023-12-01 57610150012023 Udhetim jashte shtetit Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme lik bilete udhetimi pv f4 nr 62 dt 25.8.2023 dekret i presid. 141 dt 17.7.2023 ft 1206/2023 dt 5.08.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) U.N.D.P. Tirane 34,146,812 2023-11-24 2023-11-30 16010150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme, lik rimb tvsh sipas shkreses nr 3652/1 dt 24.03.2023
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave