Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) (Mbi 5,374 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 4,436,073,262.00 5,374 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA BULLGARE Tirane 302,718 2023-12-16 2023-12-19 27210150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme rimb tvsh Trupi Diplomatik shkr nr peor 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA HUNGAREZE Tirane 631,150 2023-12-16 2023-12-19 29510150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme rimb tvsh Trupi Diplomatik shkr nr peor 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) EUROSIG SHA Tirane 995,000 2023-12-16 2023-12-19 65110150012023 Shpenzime per sigurimin e ndertesave dhe te tjera kosto sigurimi te ngjashme 1015001-Ministria e Jashtme sigurim i god up nr 18 dt 24.04.23 njoft dt 01.12.2023 fat nr 204459 dt 01.12.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E KE Tirane 3,422,868 2023-12-16 2023-12-19 29110150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme rimb tvsh Trupi Diplomatik shkr nr peor 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA POLAKE Tirane 339,913 2023-12-16 2023-12-19 29410150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme rimb tvsh Trupi Diplomatik shkr nr peor 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMB. SUEDEZE ROME, SEK.BASHK. SHQIP Tirane 511,498 2023-12-16 2023-12-19 27310150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme rimb tvsh Trupi Diplomatik shkr nr peor 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) Oltjan Hastoçi Tirane 447,120 2023-12-16 2023-12-19 65010150012023 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1015001-Ministria e Jashtme paisje per asgjesim dokumente up nr 17 dt 30.08.23 ftese dt 30.08.23 njoftim dt 30.09.23 fat nr 97 dt 13.11.23 fh nr 82 dt 18.11.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA REPUBLIKA SLLOVENISE Tirane 211,245 2023-12-16 2023-12-19 26810150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme rimb tvsh Trupi Diplomatik shkr nr peor 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 664,106 2023-12-16 2023-12-19 64810150012023 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1015001-Ministria e Jashtme paga punonj me kontrate VKM nr 56 dt 01.02.23 liste pagese
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ONE ALBANIA Tirane 19,872 2023-12-16 2023-12-19 63410150012023 Sherbime telefonike 1015001-Ministria e Jashtme telefon fat nr 1667194 dt 04.12.2023 klienti 310001716645
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ONE ALBANIA Tirane 18,576 2023-12-16 2023-12-19 65310150012023 Sherbime telefonike 1015001-Ministria e Jashtme telefon fat nr 832511 dt 04.05.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 7,176 2023-12-16 2023-12-19 63910150012023 Uje 1015001-Ministria e Jashtme uje fat nr 240877 dt 04.12.2023 klienti 159294-1
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) WORLD HEALTH ORGANIZATION Tirane 1,404,595 2023-12-16 2023-12-19 27910150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme rimb tvsh Trupi Diplomatik shkr nr peor 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 128,818 2023-12-16 2023-12-19 63210150012023 Sherbime te printimit dhe publikimit 1015001-Ministria e Jashtme abonim ne shtyp fat nr 775 dt 27.12.22
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 486,600 2023-12-16 2023-12-19 63110150012023 Udhetim jashte shtetit 1015001-Ministria e Jashtme bileta avioni up nr 63 dt 06.11.23 pv dt 06.11.23 fat nr 1178 dt 14.11.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA SH.B.A. Tirane 9,880,090 2023-12-16 2023-12-19 28010150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme rimb tvsh Trupi Diplomatik shkr nr peor 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E SHTETIT TE KATARIT Tirane 1,096,077 2023-12-16 2023-12-19 29010150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme rimb tvsh Trupi Diplomatik shkr nr peor 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) O S B E Tirane 2,444,653 2023-12-16 2023-12-19 28110150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme rimb tvsh Trupi Diplomatik shkr nr peor 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E MBRETERISE SE SPANJES Tirane 342,777 2023-12-16 2023-12-19 27010150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme rimb tvsh Trupi Diplomatik shkr nr peor 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E MALIT TE ZI Tirane 211,519 2023-12-16 2023-12-19 27510150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme rimb tvsh Trupi Diplomatik shkr nr peor 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 17,700 2023-12-16 2023-12-19 65210150012023 Sherbime telefonike 1015001-Ministria e Jashtme telefon fat nr 4137109 dt 02.12.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E REPUBLIKES SE KOSOVES Tirane 201,669 2023-12-16 2023-12-19 27410150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme rimb tvsh Trupi Diplomatik shkr nr peor 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA REP FED GJERMANE Tirane 1,258,361 2023-12-16 2023-12-19 28510150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme rimb tvsh Trupi Diplomatik shkr nr peor 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UNHCR-ALBANIA Tirane 320,145 2023-12-16 2023-12-19 28310150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme rimb tvsh Trupi Diplomatik shkr nr peor 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) Kreshnik Marku Tirane 72,000 2023-12-16 2023-12-19 63010150012023 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1015001-Ministria e Jashtme sherbime grafike up nr 75 dt 01.12.23 pv dt 01.12.2023 fat nr 15/23 dt 01.12.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E UKRAINËS Tirane 95,720 2023-12-16 2023-12-19 28410150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme rimb tvsh Trupi Diplomatik shkr nr peor 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DEGA E SIGURIMEVE SHOQERORE Tirane 251,856 2023-12-16 2023-12-19 62810150012023 Sherbime te tjera 1015001-Ministria e Jashtme kontribut bashkesjorte te diplomateve VKM nr 411 dt 10.05.2017 shkr nr 4275/3 dt 06.06.2017 liste nr 10 dt 04.12.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA KROATE Tirane 168,524 2023-12-16 2023-12-19 26710150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme rimb tvsh Trupi Diplomatik shkr nr peor 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA MAQEDONASE Tirane 50,455 2023-12-16 2023-12-19 27610150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme rimb tvsh Trupi Diplomatik shkr nr peor 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA AUSTRIAKE Tirane 1,268,180 2023-12-16 2023-12-19 26910150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme rimb tvsh Trupi Diplomatik shkr nr peor 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ONE ALBANIA Tirane 140,330 2023-12-16 2023-12-19 63810150012023 Sherbime telefonike 1015001-Ministria e Jashtme telefon fat nr 1667315 dt 04.12.2023 klienti 310001716645
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UNICEF Tirane 14,777,279 2023-12-16 2023-12-19 27710150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme rimb tvsh Trupi Diplomatik shkr nr peor 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADE ARABIA SAUDITE Tirane 6,567,261 2023-12-16 2023-12-19 29310150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme rimb tvsh Trupi Diplomatik shkr nr peor 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E TURQISE NE TIRANE Tirane 2,088,229 2023-12-16 2023-12-19 27110150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme rimb tvsh Trupi Diplomatik shkr nr peor 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ONE ALBANIA Tirane 18,922 2023-12-16 2023-12-19 63310150012023 Sherbime telefonike 1015001-Ministria e Jashtme telefon fat nr 1417826 dt 04.12.2023 klienti 310001716645
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DEGA E SIGURIMEVE SHOQERORE Tirane 2,452,648 2023-12-16 2023-12-19 64910150012023 Sherbime te tjera 1015001-Ministria e Jashtme kontribut bashkesjorte te diplomateve VKM nr 411 dt 10.05.2017 shkr nr 4275/3 dt 06.06.2017 liste nr 12-18 dt 04.12.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) U.N.D.P. Tirane 15,817,786 2023-12-16 2023-12-19 27810150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme rimb tvsh Trupi Diplomatik shkr nr peor 14340/1 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 237,088 2023-12-16 2023-12-19 64010150012023 Elektricitet 1015001-Ministria e Jashtme energji elektrike diferenca te 2022-2023 permb fat dt 30.11.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 43,602 2023-12-05 2023-12-06 62310150012023 Udhetim i brendshem 1015001-Ministria e Jashtme shpenzime personeli urdher nr 3 dt 01.12.2023 liste pagese
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 280,518 2023-12-05 2023-12-06 62110150012023 Te tjera transferta tek individet 1015001-Ministria e Jashtme shpenzime personeli urdher nr 1 dt 01.12.2023 liste pagese
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave