Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) (Mbi 5,374 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 4,436,073,262.00 5,374 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 702,200 2023-10-13 2023-10-16 50610150012023 Udhetim jashte shtetit Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme bileta avioni up nr 55 dt 08.09.23 pv dt 08.09.23 fat nr 977/2023 dt 03.10.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KELVIN TRAVEL Tirane 338,000 2023-10-13 2023-10-16 50010150012023 Udhetim jashte shtetit Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme bileta avioni up nr 48 dt 25.09.2023 ftese oferte date 25.09.23 njoft fit dt 25.09.2023 fat nr 1394/2023 dt 27.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 61,903 2023-10-12 2023-10-13 49710150012023 Udhetim jashte shtetit Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme bileta avioni pve dt 26.09.23 urdher nr 14530 dt 26.09.2023 fat nr 4897/23 dt 28.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BESNIK MEÇI Tirane 1,101,360 2023-10-12 2023-10-13 50210150012023 Pjese kembimi, goma dhe bateri Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme blerje goma makine up nr 7 dt 16.06.23 ftese per of nr 7/1 dt 16.06.2023 pv dt 22.06.23 fat nr 158/2023 fh nr 158 dt 03.08.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KUJTIMI 06 Tirane 130,560 2023-10-12 2023-10-13 50110150012023 Pjese kembimi, goma dhe bateri Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme blerje goma makine up nr 26 dt 06.09.23 ftese per of nr 26/1 dt 06.09.2023 pv dt 07.09.23 fat nr 869/2023 fh nr 55 dt 18.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 47,124 2023-10-12 2023-10-13 49810150012023 Udhetim jashte shtetit Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme bileta avioni pve dt 26.05.23 urdher nr 9037 dt 24.23 fat nr 2603/23 dt 30.05.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) EURO OFFICE Tirane 119,000 2023-10-12 2023-10-13 49110150012023 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme blerje leter pve dt24.01.2023 fat nr 886/23 fh nr 4 dt 24.01.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) EURO OFFICE Tirane 119,700 2023-10-12 2023-10-13 49210150012023 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme blerje leter pve dt 04.09.2023 fat nr 8593/23 fh nr 49 dt 07.09.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) O L S O N I Tirane 1,120,800 2023-10-12 2023-10-13 49610150012023 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Min.per Evropen dhe Punet e Jashtme blerje materiale arkivi up nr 9 dt 21.06.23 ftese oferte dt 21.06.23 pv dt 22.06.23 fat nr 675/23 dt 27.07.23 fh nr 62 dt 19.09.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 83,810 2023-10-03 2023-10-04 48010150012023 Te tjera transferta tek individet 1015001-Ministria e Jashtme shp personeli urdher SP nr 1 dt 30.09.23 ,liste pagese
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 347,412 2023-10-03 2023-10-04 48110150012023 Udhetim i brendshem 1015001-Ministria e Jashtme shp personeli urdher SP nr 2 dt 30.09.23 ,liste pagese
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 23,450 2023-10-03 2023-10-04 48310150012023 Te tjera transferta tek individet 1015001-Ministria e Jashtme shp personeli urdher SP nr 2 dt 30.09.23 ,liste pagese
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 31,000 2023-10-03 2023-10-04 48210150012023 Udhetim i brendshem 1015001-Ministria e Jashtme shp personeli urdher SP nr 2 dt 30.09.23 ,liste pagese
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UNION BANK SHA Tirane 186,309 2023-10-03 2023-10-04 48510150012023 Udhetim i brendshem 1015001-Ministria e Jashtme shp personeli urdher nr 186 dt 02.10.23 ,liste pagese
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 494,700 2023-10-03 2023-10-04 48610150012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001-Ministria e Jashtme pritje zyrtare program nr 9 dt 27.07.23 fat nr 10/23 dt 25.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 8,206,527 2023-10-02 2023-10-03 47510150012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1015001-Ministria e Jashtme paga shtator 23 nr pun 169 / 144,liste pagese
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 855,762 2023-10-02 2023-10-03 47810150012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1015001-Ministria e Jashtme paga shtator 23 nr pun 169 / 144,liste pagese
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 6,434,414 2023-10-02 2023-10-03 47610150012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1015001-Ministria e Jashtme paga shtator 23 nr pun 169 / 144,liste pagese
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,892,955 2023-10-02 2023-10-03 47710150012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1015001-Ministria e Jashtme paga shtator 23 nr pun 169 / 144,liste pagese
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 200,319 2023-10-02 2023-10-03 47910150012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1015001-Ministria e Jashtme paga shtator 23 nr pun 169 / 144,liste pagese
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 926,863 2023-09-29 2023-10-02 47210150012023 Elektricitet 1015001-Ministria e Jashtme energji elektrike gusht 23 perml faturave dt 31.08.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KADIU Tirane 9,000 2023-09-29 2023-10-02 47410150012023 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1015001-Ministria e Jashtme riparim makine pv dt 26.09.23 fat nr 253/2023 fh nr 63 dt 26.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 215,000 2023-09-29 2023-10-02 47310150012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001-Ministria e Jashtme pritje zyrtare program nr 10 dt 11.08.23 fat nr 11/23 dt 25.09.23
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E REPUBLIKES SE SERBISE Tirane 182,000 2023-09-22 2023-09-26 25710150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme rimb tvsh Trupi Diplomatik shkr nr 9979 prot date 29.06.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 3,000 2023-09-22 2023-09-26 46610150012023 Sherbime telefonike 1015001-Ministria e Jashtme telefon fat nr 3677885/2023 dt 02.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMB.BELGE. ZYR. BASHKEPUN.POLIC. Tirane 52,569 2023-09-22 2023-09-26 25510150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme rimb tvsh Trupi Diplomatik shkr nr 9979 prot date 29.06.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 3,600 2023-09-22 2023-09-26 46510150012023 Sherbime telefonike 1015001-Ministria e Jashtme telefon fat nr 3195479/2023 dt 02.09.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA RUSE Tirane 1,216,833 2023-09-22 2023-09-26 25410150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme rimb tvsh Trupi Diplomatik shkr nr 9979 prot date 29.06.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ZYRA UNOPS NE SHQIPERI Tirane 426,519 2023-09-25 2023-09-26 25610150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme rimb tvsh Trupi Diplomatik shkr nr 9979 prot date 29.06.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA MAQEDONASE Tirane 45,868 2023-09-22 2023-09-25 25010150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme PT rimb tvsh Trupi Diplomatik shkr nr 9979 prot date 29.06.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ZYRA RAJONALE PER BASHKEPUNIMIN RINOR Tirane 402,094 2023-09-22 2023-09-25 25110150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme PT rimb tvsh Trupi Diplomatik shkr nr 9979 prot date 29.06.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 421,396 2023-09-22 2023-09-25 13710150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme PT rimb tvsh Trupi Diplomatik shkr nr 9979 prot date 29.06.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E SHTETIT TE IZRAELIT Tirane 382,384 2023-09-22 2023-09-25 25310150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme PT rimb tvsh Trupi Diplomatik shkr nr 9979 prot date 29.06.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) EBRD Tirane 7,774,607 2023-09-22 2023-09-25 24310150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme rimb tvsh Trupi Diplomatik shkr nr 9979 prot date 29.06.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UNICEF Tirane 5,127,731 2023-09-22 2023-09-25 24710150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme PT rimb tvsh Trupi Diplomatik shkr nr 9979 prot date 29.06.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E MRETERISE HOLLANDESE Tirane 1,548,144 2023-09-22 2023-09-25 24410150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme rimb tvsh Trupi Diplomatik shkr nr 9979 prot date 29.06.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) Ambasada e Japonise Tirane 1,029,774 2023-09-22 2023-09-25 25210150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme PT rimb tvsh Trupi Diplomatik shkr nr 9979 prot date 29.06.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KORPORATA FINANCIARE NDERKOMBETARE(IFC) Tirane 422,903 2023-09-22 2023-09-25 24510150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme rimb tvsh Trupi Diplomatik shkr nr 9979 prot date 29.06.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) WORLD HEALTH ORGANIZATION Tirane 1,265,513 2023-09-22 2023-09-25 24810150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme PT rimb tvsh Trupi Diplomatik shkr nr 9979 prot date 29.06.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA FRANCEZE Tirane 801,313 2023-09-22 2023-09-25 21410150012023 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001-Ministria e Jashtme rimb tvsh Trupi Diplomatik shkr nr 9979 prot date 29.06.2023
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave