Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) (Mbi 5,374 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 4,436,073,262.00 5,374 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 9,012 2024-02-27 2024-02-28 5710150012024 Uje 1015001-Ministria e Jashtme -uje ft nr 1457 dt 3.01.2024
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) GOLDEN EAGLE Tirane 9,973 2024-02-27 2024-02-28 5610150012024 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1015001-Ministria e Jashtme -pritje zyrtare akomodim ne hotel prog 16 dt 22.09.2023 ft 3834 dt 10.10.2023 vkm 258 dt 3.6.1999
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SCREEN AD Tirane 22,000 2024-02-27 2024-02-28 4110150012024 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1015001-Ministria e Jashtme -instalim sistem konference per takime zyrtare up 77 dt 7.9.2023 pv fit 7.9.2023 pv 7.09.2023 ft 38 dt 8.9.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 96,404 2024-02-27 2024-02-28 8110150012024 Shpenzime te tjera transporti 1015001-Ministria e Jashtme -bileta pv emergj 76 dt 27.10.2023 ft 5446 dt 2.11.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 50,400 2024-02-27 2024-02-28 4410150012024 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1015001-Ministria e Jashtme -makina me qera per pritje zyrtare program pritje 18 dt 11.04.2023 ft 457 dt 11.04.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 102,600 2024-02-27 2024-02-28 4810150012024 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1015001-Ministria e Jashtme -makina me qera per pritje zyrtare program pritje 21 dt 22.9.2023 ft 1454 dt 28.10.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 56,400 2024-02-27 2024-02-28 8010150012024 Udhetim jashte shtetit 1015001-Ministria e Jashtme -bileta avoni up 87 dt 26.12.2023 ft of 26.12.2023 nj fit 26.12.2023 ft 622 dt 26.12.2023.
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ONE ALBANIA Tirane 19,872 2024-02-27 2024-02-28 5810150012024 Sherbime telefonike 1015001-Ministria e Jashtme -telefon ft nr 9442 dt 5.01.2024
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SCREEN AD Tirane 803,000 2024-02-27 2024-02-28 4210150012024 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1015001-Ministria e Jashtme -instalim sistem konference per takime zyrtare up 68 dt 23.9.2023 pv fit 23.09.2023 pv 23.09.2023 ft 434 dt 9.10.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) PIK Tirane 342,117 2024-02-27 2024-02-28 3910150012024 Kancelari 1015001-Ministria e Jashtme -kancelari up 85 dt 22.12.2023 pv fit 22.12.2023 ft 437 dt 22.12.2023 fh 95 dt 22.12.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ONE ALBANIA Tirane 139,213 2024-02-27 2024-02-28 5910150012024 Sherbime telefonike 1015001-Ministria e Jashtme -telefon ft nr 9623 dt 5.01.2024
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) GOLDEN EAGLE Tirane 11,454 2024-02-27 2024-02-28 5510150012024 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1015001-Ministria e Jashtme -pritje zyrtare akomodim ne hotel prog 16 dt 22.09.2023 ft 3803 dt 910.2023 vkm 258 dt 3.6.1999
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) EXPLORER TRAVEL & TOURS Tirane 6,400 2024-02-27 2024-02-28 7510150012024 Udhetim jashte shtetit 1015001-Ministria e Jashtme -bileta avioni pv emergj 73 dt 8.11.2023 ft 1112 dt 8.11.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 195,191 2024-02-22 2024-02-23 3110150012024 Shpenzime te tjera transporti 1015001-Ministria e Jashtme -taksa automjetesh permbledhese ft 8.02.2024
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 225,600 2024-02-22 2024-02-23 5310150012024 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001-Ministria e Jashtme -pritje zyrtare prog 20 dt 18.12.2023 ft 25 dt 26.12.2023 vkm 258 dt 3.06.1999
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) LIZARD Tirane 1,123,800 2024-02-14 2024-02-15 3710150012024 Kancelari 1015001-Ministria e Jashtme -kancelari up 74 dt 23.9.2023 pv 23.09.2023 ft 636 dt 6.10.2023 fh 67 dt 6.10.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,045,000 2024-02-14 2024-02-15 6010150012024 Udhetim jashte shtetit 1015001-Ministria e Jashtme-dieta paradhenie autorizim 2/1 dt 25.01.2024 kursi 104.5
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 33,859 2024-02-14 2024-02-15 3410150012024 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik 1015001-Ministria e Jashtme -paga janar 24 pun me kont vkm nr 39 dt 24.01.2024 listepag
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 427,547 2024-02-14 2024-02-15 3210150012024 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1015001-Ministria e Jashtme -paga janar 24 pun me kont vkm nr 39 dt 24.01.2024 listepag
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 197,886 2024-02-14 2024-02-15 3310150012024 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik 1015001-Ministria e Jashtme -paga janar 24 pun me kont vkm nr 39 dt 24.01.2024 listepag
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) LIZARD Tirane 199,200 2024-02-14 2024-02-15 4010150012024 Kancelari 1015001-Ministria e Jashtme -kancelari up 73 dt 20.11.2023 pv 21.11.2023 dt 834 dt 23.11.2023 fh 84 dt 23.11.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 47,642 2024-02-14 2024-02-15 3510150012024 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik 1015001-Ministria e Jashtme -paga janar 24 pun me kont vkm nr 39 dt 24.01.2024 listepag
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 44,455 2024-02-13 2024-02-14 2710150012024 Udhetim i brendshem 1015001-Ministria e Jashtme- dieta ,komp shp transporti dhe tel urdh 1 dt 1.02.2024 vkm 673 dt 2.9.2020 listepagese
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 22,500 2024-02-13 2024-02-14 2810150012024 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1015001-Ministria e Jashtme- komp shp transporti dhe tel urdh 2 dt 1.02.2024 vkm 673 dt 2.9.2020 listepagese
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) Banka OTP Albania Tirane 17,750 2024-02-13 2024-02-14 2910150012024 Te tjera transferta tek individet 1015001-Ministria e Jashtme- komp shp transporti urdh 5 dt 1.02.2024 listepagese
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) Banka OTP Albania Tirane 17,750 2024-02-06 2024-02-07 910150012024 Te tjera transferta tek individet 1015001-Ministria e Jashtme -komp shp transporti urdh dr pergj 5 dt 29.12.2023 listepagese
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 28,727 2024-02-06 2024-02-07 2010150012024 Sherbime telefonike 1015001-Ministria e Jashtme -telefon ft 6828 dt 3.01.2024
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,189,966 2024-02-01 2024-02-02 2610150012024 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1015001-Ministria e Jashtme -paga janar 24 nr pun 169/150 listepag
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 668,474 2024-02-01 2024-02-02 2410150012024 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1015001-Ministria e Jashtme -paga janar 24 nr pun 169/150 listepag
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,643,351 2024-02-01 2024-02-02 2210150012024 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1015001-Ministria e Jashtme -paga janar 24 nr pun 169/150 listepag
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,834,806 2024-02-01 2024-02-02 2110150012024 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1015001-Ministria e Jashtme -paga janar 24 nr pun 169/150 listepag
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) Banka OTP Albania Tirane 200,319 2024-02-01 2024-02-02 2510150012024 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1015001-Ministria e Jashtme -paga janar 24 nr pun 169/150 listepag
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,248,902 2024-02-01 2024-02-02 2310150012024 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1015001-Ministria e Jashtme -paga janar 24 nr pun 169/150 listepag
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,045,000 2024-01-25 2024-01-29 1910150012024 Udhetim jashte shtetit 1015001-Ministria e Jashtme-dieta paradhenie autorizim 1/1 dt 25.01.2024 kursi 104.5
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SINTEZA CO Tirane 289,680 2024-01-26 2024-01-29 73010150012023 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 1015001-Ministria e Jashtme bl printer up 3076/1 dt 1.11.2023 mk kuader 1.11.2023 nj fit 3.11.2023 autoriz lidhje kont 13.11.2023 kont 18/113 dt 6.12.2023 ft 3515 dt 13.12.2023 fh 6 dt 13.12.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SINTEZA CO Tirane 61,800 2024-01-26 2024-01-29 72910150012023 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 1015001-Ministria e Jashtme bl shkaner up 3076/1 dt 1.11.2023 mk kuader 1.11.2023 nj fit 3.11.2023 autoriz lidhje kont 13.11.2023 kont 18/114 dt 6.12.2023 ft 3514 dt 13.12.2023 fh 5 dt 13.12.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) IDEAL CONSTRUCTION AND PROJECTION (I.C.P) Tirane 2,196,337 2024-01-26 2024-01-29 65610150012023 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1015001-Ministria e Jashtme-projekt rikonstruksion godina e ministrise up 209 dt 13.06.2023 nj fit 10.10.2023 kont 15/650 dt 17.10.2023 pv 10.11.2023 ft 46 dt 23.11.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 117,217 2024-01-23 2024-01-24 1810150012024 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1015001-Ministria e Jashtme 600-paga dhjetor 2023 nr punonjesve 169/149 listepag
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AIDA BERHAMI Tirane 21,000 2024-01-12 2024-01-15 73610150012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001-Ministria e Jashtme -bl dhurata per takime zyrtare up 83 dt 14.11.2023 pv 14.11.2023ft 322 dt 28.11.2023 fh 86 dt 28.11.2023
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 139,980 2024-01-12 2024-01-15 73110150012023 Udhetim jashte shtetit 1015001-Ministria e Jashtme - bileta avioni up 61 dt 1.11.2023 ft of 1.11.2023 nj fit 1.11.2023 ft 1156 dt 9.11.2023
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave