Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All NDREGJONI All 637,693,186.00 103 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) NDREGJONI Tirane 3,108,923 2022-01-19 2022-01-21 99710130012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 1013001 Min Shend Clirim garan 5%, Urdh per Clir Garac nr 215 dt 13.4.21, Kontra nr 1851/56 dt 19.6.19, Certif perf marr dorz dt 16.3.21, Proc verb kolaud dt 7.2.20, Situa perf dt 30.11.19
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) NDREGJONI Tirane 150,106,300 2021-12-28 2021-12-31 74110560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 2021/p-37 dt 04.03.2021, ft nr 38/2021 dt 25.11.2021, sit nr 2 (26.09.2021-25.11.2021)
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) NDREGJONI Mat 9,214,928 2021-12-29 2021-12-30 140126540012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashk. Klos (2654001) Lik.Situac.perf.Dt.10.10.2018-04.12.2020 Rikualif.urban iqytetit.Urdh.Prok.Nr.28 Dt.1107.2018.Kontr.Nr.2642 Prot.Dt.09.10.2018.Fat.Fisk.Nr.47/2021 Dt.15.12.2021.Akt-Kol.Dt.10.12.2020.Certif.perk.dorez.Dt.25.11.2021.
  Bashkia Prenjas (0821) NDREGJONI Librazhd 1,949,934 2021-12-28 2021-12-29 866/21530012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) B. PRRENJAS,LIK FAT NR 49 DT 24.12.2021,PER ND. KEND L0JRASH PER FEMIJE,VEND DERE E BRENDSHME SHK. KATJEL,NJ.A RRAJCE,VEND ULLUQE,VESHJE SHKALLESH ME MERMER,HID TARACE RRETH TEL SHK.MESME KARKAVEC NJ.A QUKES,KONT 3337 DT 14.12.2021,SIT NR.1
  Bashkia Tirana (3535) NDREGJONI Tirane 5,498,542 2021-12-18 2021-12-23 481421010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101001 Bashkia Tirane Lik garanc 5% per obj S.Vinjau P.Budi A.Visha kontr vazhd nr.1574/3 dt.07.05.18 sit perf 07.03.19 pv kol dt.31.03.2019 pv marr dorz 13.10.21
  Bashkia Kamez (3535) NDREGJONI Tirane 2,000,000 2021-11-24 2021-11-25 129521660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2166001 Bashkia Kamez 2021-Ndertim rr.Macakull, Kont ne vazhdim 2940 dt 31.05.19 sit. nr. 30.11.19 fat 1 dt 30.11.2019 s 79015201
  Bashkia Prenjas (0821) NDREGJONI Librazhd 2,193,764 2021-11-17 2021-11-18 77721530012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore B. PRRENJAS,LIK. FAT NR 30/2021 DT 15.11.2021,PER RIKONS SHKOLLE KATJEL SITUAC PERFUND. VLERA ME TVSH 11.480.443 LEKE MINUS LIK 9.171.218 LEKE,DIFERENCE PA LIK 2.309.225 LEKE ME TVSH.,KONT NR 679 DT 26.03.2021,AKT KOL,AK MARRJE DORZ PARAPRA
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) NDREGJONI Tirane 2,096,218 2021-11-11 2021-11-16 56821011562021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101156, DPOPublike lik ft pjesore furniz e vendosje vetrata arsimi nr 13 dt 23.9.21, situac 3 dt 28.08.21, kontr vazhd 419/8 dt 03.06.2021, , mbajtur 5% garanci pun
  Bashkia Kamez (3535) NDREGJONI Tirane 6,000,000 2021-10-13 2021-10-20 110521660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2166001 Bashkia Kamez 2021-Ndertim rr.Macakull, Kont ne vazhdim 2940 dt 31.05.19 sit. nr. 30.11.19 fat 1 dt 30.11.2019 s 79015201
  Bashkia Vore (3535) NDREGJONI Tirane 1,365,600 2021-10-19 2021-10-20 51421650012021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Bashk Vore,lik inerte,urdher kryet 71 dt 11.6.2021,urdh prok nr 1441/3 dt 18.2.2021,njoft fit 1441/11 dt 7.4.21,kontrate 1441/12 dt 13.4.21,fat 12 dt 20.9.21,fl hyr n 13 dt 20.09.2021
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) NDREGJONI Mat 1,235,000 2021-09-30 2021-10-01 94126540012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashk. Klos (2654001) Lik. Detyr.V.'19 'Rik.ne rruget e Njes.Admin.Gurre'.Urdh.Prok.Nr.3 Dt.25.02.2019.Kontr.Nr.1420 Prot.Dt.24.06.2019.Sit.perf.Dt.24.06-07.11.2019.Dif.Fat.Nr.2 Dt.30.11.2019.Akt-Kol.Dt.20.12.2019.Certif.perk.Dt.27.11.2020.
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) NDREGJONI Tirane 37,526,575 2021-09-29 2021-09-30 52110560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 2021/p-37 dt 04.03,2021, ft nr 14/2021 dt 27.09.2021, sit nr 1
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) NDREGJONI Tirane 6,155,331 2021-09-24 2021-09-28 47921011562021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101156, DPOPublike lik ft furniz e vendosje vetrata arsimi nr 10/2021 dt 25.08.21, situac pjes 2 dt 25.08.21, kontr vazhd 419/8 dt 03.06.2021, , mbajtur 5% garanci pun
  Bashkia Kamez (3535) NDREGJONI Tirane 5,000,000 2021-09-09 2021-09-16 91421660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2166001 Bashkia Kamez 2021-Ndertim rr.Macakull, Kont ne vazhdim 2940 dt 31.05.19 sit. nr. 30.11.19 fat 1 dt 30.11.2019 s 79015201
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) NDREGJONI Tirane 13,726,105 2021-07-21 2021-07-23 37421011562021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101156, DPOPublike lik ft furniz e vendosje vetrata arsimi nr 8/2021 dt 7.7.21, situac 3 dt 7.7.21, kontr 419/8 dt 03.06.2021, urdh prok 419/3 dt 2.4.21, fitues 419/7 dt 24.5.21
  Bashkia Prenjas (0821) NDREGJONI Librazhd 4,473,126 2021-06-04 2021-06-07 42321530012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA PRRENJAS,LIK FAT NR 5/2021 DATE 01.06.2021,PER RIKONSTRUKSION SHKOLLE KATJEL,SITUACION NR.2 DATE 01.06.2021,V.FIT NR 55 DATE 12.03.2021,KONT NR 679 DATE 26.03.2021,UB NR 4423.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) NDREGJONI Mat 1,900,000 2021-05-26 2021-05-28 50726540012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashk. Klos (2654001) Lik. Detyr.V.'19,Dif.Situac.Nr.1 Dt.08.02-18.04.2019 'Rik.Rruga Kalaja Petra.Rik.Gurre e vogel,nder.ure Lela-Arriku'.Urdh.Prok.Nr.32 Dt.19.09.2018.Kontr.Nr.288 Pr.Dt.08.02.2019.Lik. perf. Fat.Tat.Nr.39 Dt.18.04.2019.
  Bashkia Mat (0625) NDREGJONI Mat 316,231 2021-04-30 2021-05-04 51121320012021 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Bashk. Mat (2132001) Lik.Garanci punimesh objekti 'Rik.i Ujesj.Fsh.German,Rrjeti Shper.Muzhake'faza II.Kontr.Nr.1730 Pr.Dt.26.06.2019,Akt-Kol.Dt.01.08.2019,Certif.perf.marre ne dorez.Dt.26.04.2021,Kerk.per cbllokim Nr.1871 Pr.Dt.29.04.2021.
  Bashkia Mat (0625) NDREGJONI Mat 530,025 2021-04-29 2021-04-30 51021320012021 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Bashk. Mat (2132001) Lik. Garanci punimesh per objekin 'Rik.i Ujesj.Fsh.German,Rrjeti Shpernd.Muzhake'.Kontr.Nr.3139 Pr.Dt.06.12.2018,Akt-Kol.Dt.08.04.2019,Certif.perf.marre ne dorez.Dt.28.04.2021,Kerk.per cbllokim Nr.1870 Pr.Dt.29.04.2021.
  Bashkia Prenjas (0821) NDREGJONI Librazhd 4,239,531 2021-04-22 2021-04-26 27321530012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA PRRENJAS,LIK FAT NR 3/2021 DATE 22.04.2021,PER RIKONSTRUKSION SHKOLLE KATJEL,B.PRRENJAS,SIT NR.1 DATE 22.04.2021,UP NR 1 DT 07.01.2021,PREVENTIV,V.FIT NR 55 DT 12.03.2021,KONT 679 DT 26.03.2021,UB NR 4423.