Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All NDREGJONI All 679,128,259.00 110 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lezhe (2020) NDREGJONI Lezhe 1,598,138 2019-11-11 2019-11-13 164621270012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA LEZHE PAG PJESERISHT FAT NR 5 DT 05.08.2019,SIT PERFUNDIMTAR PER SISTEMIM,ASFALTIM I RRUGEVE TE BRENDSHME TE FSHATIT GRAMSH,U PROK NR 43 DT 17.05.2019,NJ FIT DT 18.06.2019,AKT KOLAUDIMDT 01.08.2019,ÇERT.MARJES DOREZIM DT 09.08.2019
  Bashkia Lezhe (2020) NDREGJONI Lezhe 299,963 2019-11-11 2019-11-13 164521270012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA LEZHE PAG FAT NR 39 DT 29.07.2019PER DIFERENCE,SITUACION NR 1 PER SISTEMIM,ASFALTIM I RRUGEVE TE BRENDSHME GRAMSH,U PROK NR 43 DT 17.05.2019,NJ FITUESI DT 18.06.2019,KONT NR 4940/3 DT 21.06.2019
  Bashkia Lezhe (2020) NDREGJONI Lezhe 3,530,200 2019-11-04 2019-11-05 162721270012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA LEZHE PAG PJESERISHT FAT NR 40 DT 29.07.2019,SITUACION NR 1 SISTEMIM,ASFALTIM I RRUGEVE TE BRENDSHME MABE FAZA I,URDHER PROK NR 40 DT 16.05.2019,NJ FITUESI DT 06.06.2019,KONTRATE NR 4909/3 DT 17.06.2019
  Bashkia Bulqize (0603) NDREGJONI Bulqize 4,745,278 2019-10-25 2019-10-28 65321030012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Bulqize (2103001) likujdim furnitorin NDREGJONI per PO pl. nr.4840, UP nr.152 dt.29.05.2017, kon.dt.30.08.2017, fat.nr.43 dt.30.11.2018 seri 60635143, situacion perfundimtar date 03.09.2018, det. prapamb. nr.192379.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) NDREGJONI Mat 3,356,639 2019-10-25 2019-10-28 121326540012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashk.Klos(2654001)Lik. ob. Rikualifikimi i pjesshem urban i Qytetit Klos Fat. perfundimtare Nr. 37/05.07.2019 Sitiacion pjesor nr. 1 periudha nga dt. 10.10.2018 - 05.07.2019 , UP 28/11.07.2018, Kont. pune. 2642 dt. 09.10.2018
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) NDREGJONI Tirane 20,215,170 2019-10-03 2019-10-09 78210130012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend rikonsi Qsh-ve ne qarqet Shk,Ku,Le dhe Di,lot 3,urdh prok nr 286 dt 29.03.19,form i sig te kont dt 17.06.19,fat nr 14 dt 11.09.19 seri 79015265,kontr nr 1851.56 dt 19.06.19,proc verb dt 25.09.19,prokure dt 07.05.19
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) NDREGJONI Mat 760,000 2019-09-24 2019-09-25 112726540012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashk.Klos(2654001)Lik. ob. Rikualifikimi i pjesshem urban i Qytetit Klos Fat. Pjesore Nr. 37/05.07.2019 Sitiacion pjesor nr. 1 periudha nga dt. 10.10.2018 - 05.07.2019 , UP 28/11.07.2018, Kont. pune. 2642 dt. 09.10.2018
  Bashkia Bulqize (0603) NDREGJONI Bulqize 4,339,681 2019-09-20 2019-09-23 54621030012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Bulqize (2103001) likujdim furnitorin NDREGJONI per PO pl. nr.4557, UP nr.87 dt.04.07.2016, kon.dt.14.09.2016, fat.nr.15 dt.09.10.2017 seri 44587315, P-V kolaudimi 06.11.2017 Urdher nr.2668 dt.03.07.2019 dhe P-V i m.dorez.23.07.2019
  Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) NDREGJONI Tirane 2,784,013 2019-09-20 2019-09-23 25921011612019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative AMK,2101161,lik ft rik ambj brend nr 79015259 dt 16.8.19, u pr 21.5.19, kontr 1652 dt 28.6.19, fit 14.6.19, sit
  Bashkia Lezhe (2020) NDREGJONI Lezhe 5,700,000 2019-08-13 2019-08-15 124721270012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA LEZHE PAG FAT NR 39 DT 29.07.2019,SITUACION NR 1 PER SISTEMIM ,ASFALTIM I RRUGEVE TE BRENDSHME GRAMSH,U PROK NR 43 DT 17.05.2019,NJ FITUESI DT 18.06.2019,KONTRAT 4940/3 DT 21.06.2019
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) NDREGJONI Mat 950,000 2019-08-06 2019-08-07 96026540012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashk.Klos(2654001)Lik. ob. Rikualifikimi i pjesshem urban i Qytetit Klos Fat. Pjesore Nr. 37/05.07.2019 Sitiacion pjesor nr. 1 periudha nga dt. 10.10.2018 - 05.07.2019 , UP 28/11.07.2018, Kont. pune. 2642 dt. 09.10.2018
  Bashkia Kamez (3535) NDREGJONI Tirane 828,000 2019-08-06 2019-08-07 83321660012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Kamez Lik rikonstruksion kopshti up 256 dt 24.07.2019 pv 01.08.2019 njfit 01.08.2019 kontr 264 dt 02.08.2019 situac 05.08.2019 fat 79015254 nr 4 dt 05.08.2019 pvmd 05.08.2019
  Bashkia Mat (0625) NDREGJONI Mat 2,137,500 2019-07-25 2019-07-26 129521320012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashk. Mat Lik.Pjesor fat. tat. nr. 38/19.07.19 Sit. pjesor 1 dt 27.06.19-19.07.19, Ob. Ujesjllesi F.German, Rrjet. Shper.F.Muzhake FII,UP nr. 177/23.05.19, Kont. pune 1730/27.06.2019
  Bashkia Gramsh (0810) NDREGJONI Gramsh 374,000 2019-07-19 2019-07-22 182121140012019 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2114001 Likujdim 5% garanci,objekti "Rikons shkoll mesem bashkuar Xh.Lici Skenderbegas",akt kolaudim dt 19.10.2014,urdher nr.152 dt 10.07.2019,vendim nr.77 dt 10.07.2019,certif perfundimtar dt 10.07.2019
  Bashkia Peshkopi (0606) NDREGJONI Diber 227,710 2019-07-09 2019-07-10 5521060012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2106001 Bashkia Diber shlyrje 5% garancie per objektin rik. shkolla 9-vjecare rreth-kale muhurr proces verbali i marrjes ne dorzim nr.04 dt.15.01.2019
  Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Kukes (1818) NDREGJONI Kukes 756,000 2019-05-29 2019-05-30 7510161032019 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1016103 Dr.Kufirit Kukes mirmb te mjeteve te transp fat 48seri 60635098 dt 27.05.2019 upr nr 03dt 22.05.2019
  Bashkia Lac (2019) NDREGJONI Laç 225,994 2019-05-28 2019-05-29 92721260012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala BASHKIA KURBIN PAGUAR 5% GARANCI PER SIPERMARRJE PUNIMES AKTMARRJE DUOREZIM NR 6/9 DT 22.06.2015 URDHER PER NGRITJE KOMISIONI NR 5441/1 DT 09.11.2018 AKT MARRJE DOREZIM PER 466 NR 5441/2 DT 9.11.2018 KERKESA FURNITORIT DT 08.11.2018
  Bashkia Tirana (3535) NDREGJONI Tirane 2,991,843 2019-05-16 2019-05-20 166321010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Rikualifikim urban blloku Rrg.Elbasanit-S.Vinjau-P.Budi-AVisha shk.46988/1 28.12.18 kont 1574/3 dt.07.05.18 sit 3 fill -18.12.18 fat.60635251 19.12.18
  Bashkia Tirana (3535) NDREGJONI Tirane 33,977,352 2019-05-16 2019-05-17 159921010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Rikualifikimi urban blloku rrg.Elbasani -S.Vinjau-P.Budi-A.Visha shk.16810 18.04.18 kont 1574/3 07.05.18 sit 07.03.19 fat.60635087 17.04.2019 PV kol 31.03.19
  Bashkia Kukes (1818) NDREGJONI Kukes 3,110,015 2019-05-09 2019-05-10 36121250012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2125001 Bashkia Kukes dety prapamb Nr Dok 6762 Rik shk 9vj Shtiqen lik situac nr 1dt 31.10.2018 te K 52dt 10.09.2018 fat nr24seri 60635124dt31.10.2018 ngurtesim5%(163685)