Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All NDREGJONI All 679,128,259.00 110 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kamez (3535) NDREGJONI Tirane 5,000,000 2021-09-09 2021-09-16 91421660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2166001 Bashkia Kamez 2021-Ndertim rr.Macakull, Kont ne vazhdim 2940 dt 31.05.19 sit. nr. 30.11.19 fat 1 dt 30.11.2019 s 79015201
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) NDREGJONI Tirane 13,726,105 2021-07-21 2021-07-23 37421011562021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101156, DPOPublike lik ft furniz e vendosje vetrata arsimi nr 8/2021 dt 7.7.21, situac 3 dt 7.7.21, kontr 419/8 dt 03.06.2021, urdh prok 419/3 dt 2.4.21, fitues 419/7 dt 24.5.21
  Bashkia Prenjas (0821) NDREGJONI Librazhd 4,473,126 2021-06-04 2021-06-07 42321530012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA PRRENJAS,LIK FAT NR 5/2021 DATE 01.06.2021,PER RIKONSTRUKSION SHKOLLE KATJEL,SITUACION NR.2 DATE 01.06.2021,V.FIT NR 55 DATE 12.03.2021,KONT NR 679 DATE 26.03.2021,UB NR 4423.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) NDREGJONI Mat 1,900,000 2021-05-26 2021-05-28 50726540012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashk. Klos (2654001) Lik. Detyr.V.'19,Dif.Situac.Nr.1 Dt.08.02-18.04.2019 'Rik.Rruga Kalaja Petra.Rik.Gurre e vogel,nder.ure Lela-Arriku'.Urdh.Prok.Nr.32 Dt.19.09.2018.Kontr.Nr.288 Pr.Dt.08.02.2019.Lik. perf. Fat.Tat.Nr.39 Dt.18.04.2019.
  Bashkia Mat (0625) NDREGJONI Mat 316,231 2021-04-30 2021-05-04 51121320012021 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Bashk. Mat (2132001) Lik.Garanci punimesh objekti 'Rik.i Ujesj.Fsh.German,Rrjeti Shper.Muzhake'faza II.Kontr.Nr.1730 Pr.Dt.26.06.2019,Akt-Kol.Dt.01.08.2019,Certif.perf.marre ne dorez.Dt.26.04.2021,Kerk.per cbllokim Nr.1871 Pr.Dt.29.04.2021.
  Bashkia Mat (0625) NDREGJONI Mat 530,025 2021-04-29 2021-04-30 51021320012021 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Bashk. Mat (2132001) Lik. Garanci punimesh per objekin 'Rik.i Ujesj.Fsh.German,Rrjeti Shpernd.Muzhake'.Kontr.Nr.3139 Pr.Dt.06.12.2018,Akt-Kol.Dt.08.04.2019,Certif.perf.marre ne dorez.Dt.28.04.2021,Kerk.per cbllokim Nr.1870 Pr.Dt.29.04.2021.
  Bashkia Prenjas (0821) NDREGJONI Librazhd 4,239,531 2021-04-22 2021-04-26 27321530012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA PRRENJAS,LIK FAT NR 3/2021 DATE 22.04.2021,PER RIKONSTRUKSION SHKOLLE KATJEL,B.PRRENJAS,SIT NR.1 DATE 22.04.2021,UP NR 1 DT 07.01.2021,PREVENTIV,V.FIT NR 55 DT 12.03.2021,KONT 679 DT 26.03.2021,UB NR 4423.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) NDREGJONI Mat 1,451,421 2021-03-04 2021-03-09 21226540012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashk. Klos (2654001) Lik.Detyr.V.'19'Rik.rruget e Njes.Administr.Gurre'.Urdh.Prok.Nr.3 Dt.25.02.2019,Kontr.Nr.1420 Prot.Dt.24.06.2019,Sit.perf.Dt.24.06.-07.11.2019,Dif.Fat.Tat.Nr.2 Dt.30.11.2019,Akt-Kol.Dt.20.12.2019,Certif.Dt.27.11.2020.
  Drejtoria Qendrore e Operatorit të Shërbimeve të Kujdesit Shëndetësor (3535) NDREGJONI Tirane 904,194 2020-12-31 2020-12-31 11610131472020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013147 DQOKSH mirmb objekte ndertimore up 117 dt 16.12.2020 kontr 1978/16 dt 24.12.2020 ft 60635242 dt 29.12.2020 sit 29.12.2020 pvmd 29.12.2020
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) NDREGJONI Mat 1,425,000 2020-12-24 2020-12-28 144326540012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Bashk. Klos (2654001) Lik. Situacion Nr.1 Dt.23.11 - 14.12.2020 'Rikonstr.Kanali Vadites Ceruje'.Urdh.Prok.Nr.12 Dt.08.09.2020.Kontr.Nr.3085 Prot.Dt.23.11.2020.Fat.Tat.Nr.41 Dt.14.12.2020.
  Bashkia Corovode (0232) NDREGJONI Skrapar 549,855 2020-12-11 2020-12-14 91521390012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2139001 Kthim 5% GO per objektin"Furnizim me uje fshati GradecAkt kolaudim dt.15.12.2017 ÇPerhershmeMD dt.04.12.2020 Urdher Ç'ngurtesimi nr.250 dt.10.12.2020 Urdher per ngritje komis.marrjes ne dorezim nr.249 dt.02.12.2020 Bashkia Skrapar
  Bashkia Kamez (3535) NDREGJONI Tirane 14,586,161 2020-10-28 2020-10-29 92121660012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2166001 Bashkia Kamez -Lik. Nd. rruget Iliria+Burimi+Suzane, Kont. ne vazhdim nr.5767 dt 24.10.2018 Situacioni dt 06.04.2019 akt. kol. dt. 06.04.2019 fat nr. 16 dt 06.04.2019 seria 60635266
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) NDREGJONI Tirane 1,695,370 2020-10-23 2020-10-27 80010130012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 1013001 Min Shend clirim 5 %,rikons i QSH Kukes,Lezhe,Diber,Urdher nr 438.3 dt 23.07.20,sit perf dt 30.02.20,certif marrj ne dorez dt 30.07.20,kont nr 3386.4 dt 22.06.18,urdher nr 4577 dt 12.10.20,akt kola dt 15.01.19
  Bashkia Permet (1128) NDREGJONI Permet 2,396,554 2020-10-19 2020-10-20 81421350012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA PERMET KANALI STREMBEC KOD PROJEKTI 18AJ936 FAT NR 94 NR SER 79015244 DT 25.06.2020 U PROK NR 142 DT 21.05.2019 KONT NR 3745 DT 21.10.2019 SIT NR 5
  Bashkia Permet (1128) NDREGJONI Permet 969,160 2020-10-19 2020-10-20 81621350012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) B PERMET KANALI STREMBEC KOD PROJEK 18AJ936 FAT NR 32 NR SER 60635232 DT 01.09.2020,AKT KOLAUDIM DT 07.07.2020,CERTIF PERKOSH MARJE DORE DT 27.07.2020 U PROK NR 142 DT 21.05.2019 KONT NR 3745 DT 21.10.2019 SIT PERFUND,URDH NR 295DT 22.07.20
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) NDREGJONI Tirane 25,834,939 2020-08-24 2020-08-25 33721011562020 Shpenz. per rritjen e AQT - konvikte nxenesish e studentesh 2101156, D P N Publike 3, lik ft miremb thelle palestr arsim nr 79015245 dt 25.6.20 sit perf 6.2.20, kontr 18/5 dt 4.11.19, u pr 5.8.19, pvfit 10.10.19, certif m dorz 27.7.20, pv kolaud 17.7.20
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) NDREGJONI Mat 792,802 2020-08-13 2020-08-17 93626540012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashk. Klos (2654001) Lik. Detyr. V.'18 'Ndertim muresh ne rruget e Bashk.Klos'.Fat.Tat.Nr.1 Dt.16.04.2018,Kontr.Nr.160 Prot.Dt.19.01.2018,Situac.perf.Dt.20.01-16.04.2018,Akt-Kol.Dt.25.04.2018,Certif.marre ne dorez.perk.Dt.06.08.2018.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) NDREGJONI Mat 1,812,577 2020-08-13 2020-08-17 93726540012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashk. Klos (2654001) Lik. Detyr.teV.'19 'Rik.rruga Kala Petr.Gurra e vogel,Ndert.ure Lela-Arriku'.Fat.Tat.Nr.49 Dt.01.08.2019,Kontr.Nr.288 Prot.Dt.08.02.2019,Situac.perf.Dt.08-02-08.07.2019,Akt-Kol.Dt.01.08.19,Certif.dorez.perk.Dt.06.08.19
  Bashkia Kamez (3535) NDREGJONI Tirane 10,550,784 2020-08-06 2020-08-07 66021660012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2166001 Bashkia Kamez - Ndertim rruga Macukull,Gjallica+Spahit Up.863 dt 14.02.2019 pv. 25.04.2019 rap. perf. 25.04.2019 fit. nr. 2246 dt 25.04.2019 kont. 2940 dt 31.05.2019 sit. dt. 30.11.2019 fat nr.1 dt 30.11.2019 s 79015201
  Bashkia Permet (1128) NDREGJONI Permet 3,326,433 2020-07-10 2020-07-13 57521350012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA PERMET KANALI STREMBEC KOD PROJEKTI 18AJ936 FAT NR 43 NR SER 79015243 DT 15.06.2020 U PROK NR 142 DT 21.05.2019 KONT NR 3745 DT 21.10.2019 SIT NR 4