Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All NDREGJONI All 679,128,259.00 110 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Peshkopi (0606) NDREGJONI Diber 1,303,275 2019-03-06 2019-03-07 15321060012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2106001 Bashkia rik shkolla Rreth Kale, UP 44/1 dt 30.06.17, Kontr 44/10 dt 07.08.2017, Prevetniv, Situacion, Akt kolaudimi dt 13.10.2017, PV marrje dorezim dt 13.11.2017
  Qarku Tirane (3535) NDREGJONI Tirane 1,836,307 2019-02-27 2019-02-28 3320350012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2035001 Keshilli Qarkut Tirane,Lik ndert shk Androkli Kostallari,urdh prok nr 1491 dt 7.08.2018,proc verb dt 29.8.2018,njoft fit 1611/1 dt 30.08.2018,kontr 1632 dt 3.09.2018,sit ,fat 37 dt 8.11.2018 seri 6063513
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) NDREGJONI Tirane 1,189,908 2019-02-18 2019-02-20 6310170812019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 1017081,K.D.S.pagese 5% garanci punimesh Rikonstk. objekti nr 6 ,Garnizoni Forcave Tokesore( godina ANO),Kont 4747 dt 12.12.16, sitcperfd.punim. 27.12.17, Akt-kolaudim 8.6.17,pv.m-dorezim-aktverifikimi dt 26.09.2018,U,P. nr 134 DT 22.06.18.
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) NDREGJONI Tirane 1,189,908 2019-02-18 2019-02-19 6310170812019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 1017081,K.D.S.pagese 5% garanci punimesh Rikonstk. objekti nr 6 ,Garnizoni Forcave Tokesore( godina ANO),Kont 4747 dt 12.12.16, sitcperfd.punim. 27.12.17, Akt-kolaudim 8.6.17,pv.m-dorezim-aktverifikimi dt 26.09.2018,U,P. nr 134 DT 22.06.18.
  Bashkia Mat (0625) NDREGJONI Mat 4,324,723 2019-02-05 2019-02-06 17821320012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashk. Mat (2132001) Lik. Situacion Nr.01 Dt.13.12.2018 - 10.01.2019 'Ujesj.fshati German (Rrjeti shperndares fsh.Muzhake,Komsi' Kontr.Pune Nr.3139 Prot.Dt.06.12.2018 Urdh.Prok.Nr.316 Dt.04.10.2018 Dif.Fat.Tat.Nr.15 Dt.10.01.2019.
  Bashkia Tirana (3535) NDREGJONI Tirane 904,309 2019-01-17 2019-01-23 2521010012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101001 Bashkia Tirane Likuidim garancie per objektin Rikualifikim i terenit sportiv ne shkollen e mesme Petro Nini Luarasi Shk.34750/1 28.12.2018 kont 6249/4 29.03.2016 akt kol 16.11.16 PV garancie 21.11.18
  Bashkia Bajram Curri (1836) NDREGJONI Tropoje 11,498,054 2018-12-28 2019-01-18 91821450012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BAshkia Tropoje likujdim perf i Shtese uji ne Vlabone shkrese min 20476/1 dt 31.12.2018 prot nr 17 date 16.01.2019 sit per ft 27 dt 28.12.18 seri 44587227 akt kola 22.12.17 akt marr 25.12.17
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) NDREGJONI Tirane 258,732 2019-01-07 2019-01-14 309510130492018 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 - QSUT -602 rip mirmb te sist te gjenerat kont ne vazhdim nr 1809/15 dt 23.05.2018.lik fat nr 12.seri 60635062dt 31.12.2018 sit per periudh 24-31.12.2018
  Bashkia Tirana (3535) NDREGJONI Tirane 6,508,051 2018-12-28 2019-01-09 430021010012018 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane rikualifikimi urban blloku Rrg Elbasanit Stavri Vinjau Pjeter Budi Ali Visha Shk.46988/1 28.12.18 kont 1574/3 07.05.18 sit 3 fill deri 18.12.18 fat.60635251 19.12.18
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) NDREGJONI Tirane 617,616 2018-12-27 2019-01-07 299310130492018 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 - QSUT -602 riparim miremb kont ne vazhdim nr 1809/15 dt 23.5.2018.fat nr10.seri 60635060 dt 24.12.2018 sit per periudh 1-23 dhjetor 2018.