Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All NDREGJONI All 679,128,259.00 110 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kruje (0716) NDREGJONI Kruje 614,134 2020-06-22 2020-06-23 128021230012020 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 2123001- Bashkia Kruje garanci punimesh per objektin Sistetmim asfaltim i rruges nga qendra kulturore qender Kruje kontra nr 3489 dt 29.05.2017 urdher nr 278 dt 19.06.2020 procest -verbal kolaudimi dt 21.05.2018
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) NDREGJONI Tirane 3,121,096 2020-06-09 2020-06-18 40110130012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1013001 Min Shend rikons disa QSH-ve ne qarqet Shkoder,Kukes,Lezhe dhe Diber,kontrate ne vazhdim,proc verb dt 25.03.2020,fat nr 28 dt 25.03.2020 seri 79015228
  Bashkia Tirana (3535) NDREGJONI Tirane 2,088,185 2020-06-03 2020-06-12 133721010012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101001 Bashkia Tirane Rikost i rruges Imer Ndregjoni shk.12469 14.04.20 kont 10100/6 11.05.17 Pv kol 21.11.17 sit perf 13.05.17 -04.10.17 PV mar dorzim 30.12.19
  Bashkia Permet (1128) NDREGJONI Permet 2,892,402 2020-04-29 2020-05-04 34721350012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) B PERMET REHAB PERF TE BAN EGZIS FSHA PISK PACOMIT KOD PROJ M100399 FAT NR 32 NR SER 79015332DT 16.04.2020 KONT NR 4330 DT 03.12.2019 U PROK NR 266 DT 02.09.2019 SITU NR 2,AKT KOLAUDIM DT 08.04.2020,CER PERKSH DOR DT 17.04.2020
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) NDREGJONI Mat 1,407,360 2020-03-19 2020-03-31 32326540012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashk. Klos (2654001) Lik. Detyr. V.'19 'Rik.rruge Kala Petr.Gurre e Vogel,Nd.Ure Lela-Arriku' Dif.Fat.Tat.Nr.39 Dt.18.04.2019 Kontr.Nr.288 Prot.Dt.08.02.2019 Situac.Dt.08.02.2019-18.04.2019 Urdh.Prok.Nr.32 Dt.19.09.2018.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) NDREGJONI Mat 1,533,329 2020-03-19 2020-03-31 31926540012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashk. Klos (2654001) Lik. Detyr. V.'18 'Ndertim muresh ne rruget e Bashk.' Dif.Fat.Tat.Nr.55 Dt.16.04.2018 Situac.Dt.20.01.2018-12.04.2018 Kontr.Nr.160 Prot.Dt.19.01.2018 Urdh.Prok.Nr.21 Dt.13.11.2017.
  Bashkia Bajram Curri (1836) NDREGJONI Tropoje 3,374,728 2020-02-28 2020-03-02 6721450012020 Garanci bankare te vitit ne vazhdim,Te Dala BAshkia Tropoje kthim garancie "Shtese uji"ne uje akt marrje dorezim perkohshme 24.12.2017 pv date 20.01.2020 Akte marrje perfundimtare date 20.01.2020
  Bashkia Mat (0625) NDREGJONI Mat 346,305 2020-02-25 2020-02-27 38521320012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Bashk. Mat (2132001) Lik. Detyr. V.'19 'Rik. Ujesjellesi i Fsh. German' Dif.Fat.Tat.Nr.38 Dt.19.07.2019 Kontr.Nr.1730 Prot.Dt.27.06.2019 Situac.Nr.1 Dt.27.06-19.07.2019 Urdh.Prok.Nr.177 Dt.23.05.2019.
  Bashkia Mat (0625) NDREGJONI Mat 2,147,104 2020-02-04 2020-02-05 19721320012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashk. Mat (2132001) Lik. Dif. Situac. perf.Dt.27.06 - 28.07.2019 'Ndertim Ujesj.fsh. German (rrjeti shpernd. fsh.Muzhake) Faza II,Komsi.Fat.Nr.48 Dt.01.08.2019.Kontr.Nr.1730 Prot.Dt.27.06.2019.Akt-Kol.&Certif.perk.dorez. Dt.01.08.2019.
  Bashkia Permet (1128) NDREGJONI Permet 4,828,698 2020-01-16 2020-01-17 120321350012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA PERMET KANALI STREMBEC KOD PROJEKTI 18AJ936 FAT NR 21 NR SER60635221 DT 23.12.2019 U PROK NR 142 DT 21.05.2019 KONT NR 3745 DT 21.10.2019 SIT NR 3
  Bashkia Kukes (1818) NDREGJONI Kukes 2,159,405 2020-01-13 2020-01-14 86621250012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2125001 Bashkia Kukes dety i pritshem nr dokum 32359Ndertim i Shk 9-vjeç Mamez te kontr nr 57dt 19.09.2018 likujdim situac nr 3 dt 10.06.2019 fat nr 31 seri 60635281 dt 21.06.2019 ngurtesim 5%(113653)
  Bashkia Permet (1128) NDREGJONI Permet 4,039,575 2020-01-13 2020-01-14 105221350012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA PERMET KANALI STREMBEC KOD PROJEKTI 18AJ936 FAT NR 16 NR SER60635216 DT 12.12.2019 U PROK NR 142 DT 21.05.2019 KONT NR 3745 DT 21.10.2019 SIT NR 2
  Bashkia Permet (1128) NDREGJONI Permet 5,417,246 2020-01-13 2020-01-14 115421350012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA PERMET REHAB PERFORCIM TE BANESAVE EGZISTUESE FSHATI PISK PACOMIT KOD PROJ M100399 FAT NR 17 NR SER 60635217 DT 10.12.2019 KONT NR 4330 DT 03.12.2019 U PROK NR 266 DT 02.09.2019 SITUACION NR 1
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) NDREGJONI Tirane 23,368,925 2019-12-23 2019-12-31 104310130012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend rikons i disa qshve ne qarqet Shkoder,Kukes,Lezhe dhe Diber,loti 3,kontrate ne vazhdim ,fat nr 20 dt 10.12.2019 seri 60635220,proc verb dt 25.09.2019,permbl sit dt 30.11.19,proc verb dt 12.12.2019,shkrese nr 173 dt 11.12.1
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) NDREGJONI Tirane 7,101,265 2019-12-23 2019-12-27 37321011562019 Shpenz. per rritjen e AQT - konvikte nxenesish e studentesh 2101156, DPN 3 lik ft miremb thelle obj arsim nr 60635212 dt 15.11.19, kontr 18/5 dt 4.11.19, 5% garanci
  Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Kukes (1818) NDREGJONI Kukes 369,600 2019-12-20 2019-12-23 202/410161032019 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1016103 Dr.Kufirit Kukes nr dokumenti2642 miremb rrjeti elektrik fat 15dt 03.12.2019 seri 60635215 up nr 07dt 14.11.2019 upr nr 09dt 14.11.2019
  Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Kukes (1818) NDREGJONI Kukes 402,000 2019-12-20 2019-12-23 202/310161032019 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1016103 Dr.Kufirit Kukes nr dokumenti 2636 materiale pastrimi&sherbim ngrohje fat 14dt 25.11.2019 seri 60635214 upr nr 09dt 14.11.2019
  Spitali Diber (0606) NDREGJONI Diber 1,361,240 2019-12-12 2019-12-13 30110130152019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013015 Spitali Diber rik nyje saniater, UP 31/1 dt 24.10.2019, Sit perfundimtar, sig kontrate 54621 dt 27.11.2019, akt kolaudmi dt 11.12.2019, fat 18 dt 11.12.2019
  Bashkia Permet (1128) NDREGJONI Permet 3,195,876 2019-11-21 2019-11-22 101321350012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA PERMET KANALI STREMBEC KOD PROJEKTI 18AJ936 FAT NR 13 NR SER60635213 DT 21.11.2019 U PROK NR 142 DT 21.05.2019 KONT NR 3745 DT 21.10.2019 SIT NR 1
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) NDREGJONI Tirane 12,364,335 2019-11-11 2019-11-18 89810130012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1013001 Min Shend rikons.i disa qsh-ve, kontrate ne vazhdim shkrese nr 42 dt 08.11.2019,fat nr 47 dt 30.10.19 seri 79015298