Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All NDREGJONI All 679,128,259.00 110 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kukes (1818) NDREGJONI Kukes 4,990,825 2019-05-09 2019-05-10 36221250012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2125001 Bashkia Kukes dety prapamb Nr Dok 6729 Rik shk 9vj Shtiqen lik situac nr 2dt 31.12.2018 te K 52dt 10.09.2018 fat nr 13seri 60635063 dt 31.12.2018 ngurtesim5%(262675)
  Bashkia Mat (0625) NDREGJONI Mat 172,513 2019-05-09 2019-05-10 78221320012019 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala Bashk. Mat (2132001) Lik. Garanci punimesh Obj.'Ndertim i rruges per ne sheshin e mbetjeve urbane'.Kontr.Nr.3065 Prot.Dt.07.12.17 Akt-Kol.Dt.22.01.18 Urdh.Tit.Nr.160 Dt.07.05.19 Certif.Marre dorez.perf.Kerkese per c'bllokim. Dt.08.05.19
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) NDREGJONI Mat 2,041,588 2019-05-09 2019-05-10 57026540012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashk. Klos (2654001) Lik.Pjesor Rik. rrug. Kala Petralb, rrug. G. e vogel, Nd, ure Lela -Arriku sipas fat. tat .nr. 39/18.04.19 Sit. Punimesh pjes. nr.1 periudha 08.02.19-18.04.19 U-P. nr. 32 dt.19.09.18 Kont. punimesh nr. 288/08.02.19
  Bashkia Kukes (1818) NDREGJONI Kukes 7,905,148 2019-05-08 2019-05-09 36021250012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2125001 Bashkia Kukes Rik shk 9vj Mamez lik situac nr 2dt 10.04.2019 te Kontr nr 57dt 17.09.2018 fat 36seri 60635086 dt 16.04.2019&ngurtesim 5%(416060)
  Bashkia Peshkopi (0606) NDREGJONI Diber 981,855 2019-04-23 2019-04-25 30621060012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2106001 Bashkia lik garancie. Kontrate 14/15 dt 30.08.2016, PV Akt kolaudimi dt 20.12.2016, PV marrje dorezim dt 26.12.2017. Kontrate 14/16 dt 24.10.2017, Akt kolaudimi dt 20.12.2017, PV marrje dorezim dt 07.02.2019
  Bashkia Mat (0625) NDREGJONI Mat 3,947,079 2019-04-19 2019-04-25 65821320012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Bashk. Mat (2132001) Lik. Situac. Perf.Dt.13.12.2018-11.03.2019 'Ujesjellesi Fsh. German (Rrjeti i shperndarjes se Fsh. Muzhake)' Fat.Tat.Nr.38 Dt.18.04.2019 Kontr.Nr.3139 Prot.Dt.06.12.2018 Akt-Kol.Dt.08.04.19 Marre dorez.perk.Dt.16.04.19.
  Bashkia Kamez (3535) NDREGJONI Tirane 6,005,862 2019-04-24 2019-04-25 35621660012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Kamez -Rikonst shkolla Vllazrim F.Kercik up.6257 dt 19.11.2018 rap.perf.18.12.2018 fit.676 dt 19.12.2018 kont 6944 dt 28.12.2018 situacion 1 dt 17.04.2019 fat 17 dt 17.0.19 s 60635267
  Bashkia Kamez (3535) NDREGJONI Tirane 9,000,000 2019-04-24 2019-04-25 35721660012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez -Ndert rr. Iliria,Burimi,Mbreteresha Suzane up.4429 dt 10.08.18 pv. rap.perf.24.09.2018 fit.5140 dt 24.09.18 kont 5767 dt 24.10.18 sit. 06.04.19 fat 16 dt 06.04.2019 s 60635266
  Bashkia Peshkopi (0606) NDREGJONI Diber 981,855 2019-04-23 2019-04-25 30621060012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2106001 Bashkia lik garancie. Kontrate 14/15 dt 30.08.2016, PV Akt kolaudimi dt 20.12.2016, PV marrje dorezim dt 26.12.2017. Kontrate 14/16 dt 24.10.2017, Akt kolaudimi dt 20.12.2017, PV marrje dorezim dt 07.02.2019
  Bashkia Mat (0625) NDREGJONI Mat 3,947,079 2019-04-19 2019-04-25 65821320012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Bashk. Mat (2132001) Lik. Situac. Perf.Dt.13.12.2018-11.03.2019 'Ujesjellesi Fsh. German (Rrjeti i shperndarjes se Fsh. Muzhake)' Fat.Tat.Nr.38 Dt.18.04.2019 Kontr.Nr.3139 Prot.Dt.06.12.2018 Akt-Kol.Dt.08.04.19 Marre dorez.perk.Dt.16.04.19.
  Bashkia Kamez (3535) NDREGJONI Tirane 6,005,862 2019-04-24 2019-04-25 35621660012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Kamez -Rikonst shkolla Vllazrim F.Kercik up.6257 dt 19.11.2018 rap.perf.18.12.2018 fit.676 dt 19.12.2018 kont 6944 dt 28.12.2018 situacion 1 dt 17.04.2019 fat 17 dt 17.0.19 s 60635267
  Bashkia Kamez (3535) NDREGJONI Tirane 9,000,000 2019-04-24 2019-04-25 35721660012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez -Ndert rr. Iliria,Burimi,Mbreteresha Suzane up.4429 dt 10.08.18 pv. rap.perf.24.09.2018 fit.5140 dt 24.09.18 kont 5767 dt 24.10.18 sit. 06.04.19 fat 16 dt 06.04.2019 s 60635266
  Bashkia Mat (0625) NDREGJONI Mat 1,798,673 2019-04-11 2019-04-12 56221320012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashk. Mat (2132001) Lik. Situacion Nr.01 Dt.13.12.2018 - 10.01.2019 'Ujesj.fshati German (Rrjeti shperndares fsh.Muzhake,Komsi' Kontr.Pune Nr.3139 Prot.Dt.06.12.2018 Urdh.Prok.Nr.316 Dt.04.10.2018 Dif.Fat.Tat.Nr.15 Dt.10.01.2019.
  Bashkia Mat (0625) NDREGJONI Mat 1,798,673 2019-04-11 2019-04-12 56221320012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashk. Mat (2132001) Lik. Situacion Nr.01 Dt.13.12.2018 - 10.01.2019 'Ujesj.fshati German (Rrjeti shperndares fsh.Muzhake,Komsi' Kontr.Pune Nr.3139 Prot.Dt.06.12.2018 Urdh.Prok.Nr.316 Dt.04.10.2018 Dif.Fat.Tat.Nr.15 Dt.10.01.2019.
  Bashkia Mat (0625) NDREGJONI Mat 1,214,964 2019-04-02 2019-04-03 47921320012019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Bashk. Mat (2132001) Lik. Detyr. V'17 'Mirmbajtje Kanale Vaditese' Fat.Tat.Nr.88 Dt.18.08.2017 Kontr.Sherb.Nr.1289 Prot.Dt.23.05.2017 Situac.Dt.24.05.2017-19.06.2017 Urdh.Prok.Nr.162 Dt.19.04.2017 Marre dorez.Dt.28.03.2019.
  Bashkia Mat (0625) NDREGJONI Mat 1,214,964 2019-04-02 2019-04-03 47921320012019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Bashk. Mat (2132001) Lik. Detyr. V'17 'Mirmbajtje Kanale Vaditese' Fat.Tat.Nr.88 Dt.18.08.2017 Kontr.Sherb.Nr.1289 Prot.Dt.23.05.2017 Situac.Dt.24.05.2017-19.06.2017 Urdh.Prok.Nr.162 Dt.19.04.2017 Marre dorez.Dt.28.03.2019.
  Bashkia Bulqize (0603) NDREGJONI Bulqize 26,797,769 2019-03-26 2019-03-27 16821030012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Bulqize (2103001) likujdim furnitorin NDREGJONI per PO pl. nr.4557, UP nr.87 dt.04.07.2016, kon.dt.14.09.2016, fat.nr.15 dt.09.10.2017 seri 44587315, situacion perfundimtar, PV kolaudimi date 06.11.2017.
  Bashkia Bulqize (0603) NDREGJONI Bulqize 15,014,609 2019-03-25 2019-03-26 16221030012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Bashkia Bulqize (2103001) likujdim furnitorin NDREGJONI per PO pl. nr.4840, UP nr.152 dt.29.05.2017, kon.dt.30.08.2017, fat.nr.43 dt.30.11.2018 seri 60635143, situacion pjesor nr.04 date 05.08.2018.
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) NDREGJONI Tirane 2,565,018 2019-03-15 2019-03-20 17310130012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend rikonstr i disa Qsh-ve ne Shkoder,Le dhe Kukes loti 2,kontarte ne vazhdim sit nr 5 dt 05.11.2018,fat nr 16 dt 16.01.2019 seri 60635066,akt kol dt 15.01.2019,sit perf dt 21.11.2018,shkrese nr 88 dt 31.01.2019
  Spitali Diber (0606) NDREGJONI Diber 2,706,280 2019-03-08 2019-03-11 3610130152019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 1013015 Spitali Diber Rik nyje sanitare Sit 2. UP 31/1 dt 24.10.2018, kontr dt 27.11.2018. Fat 25 dt 19.02.2019