Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All A & E ENGINEERING SH.P.K All 186,197,086.00 109 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 137,556 2022-03-28 2022-03-30 2210560012022 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 F ZH SH 2022, lik ft kolaudim kontr GOA 2021/sh-113 dt 19.11.2021, ft nr 8/2022 dt 16.02.2022, aktkolaudim dt 27.12.2021
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 3,210,000 2022-03-04 2022-03-11 54721010012022 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane lik mbikq shkll 9-vjec L.Poradeci UP 43923 dt.14.12.20 u ngr kom vlrs 43983/1 dt.14.12.20 fnjf 4406/12 dt.08.02.21 kontr 4406/18 dt.12.02.21 aut 8134/14 dt.22.06.21 fat nr.2/22 dt.21.01.22
  Bashkia Erseke (1514) A & E ENGINEERING SH.P.K Kolonje 700,000 2021-12-29 2021-12-30 112821200012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2120001 b.kolonje shpenz rritje AQT Mbikqyrje punimesh ndertim ujesjellesi i kozelit faza 2 ,kontrate21 dt 16.11.20,up 21 dt 6.10.201,lik i fat 41/2021 dt 24.12.21,sitaucion 2 mbikqyrjes 24.12.21,kerkese lik 24.12.21
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Erseke (1514) A & E ENGINEERING SH.P.K Kolonje 1,000,026 2021-12-29 2021-12-30 921200052021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2120005 SHAUK Erseke shpenz per rritjen AQT-Mbikqyrje Ndertimi rrjeti I ujesjellesave te 17 fshatrave ne b.kolonje MIn06,up 1 dt 27.1.21,kontrate 2 dt 5.3.21,lik fat 45/2021 dt 29.12.21,situacion2 dt 29.12.21,urdher26 -29.12.21,kerkese lik
  Bashkia Erseke (1514) A & E ENGINEERING SH.P.K Kolonje 921,782 2021-12-29 2021-12-30 112721200012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2120001 b.kolonje shpenz rritje AQT Mbikqyrje punimesh-Rrjeti shperndares furnizimit me uje ne14 fshatrat e kolonjes,kontrate 1 dt 25.2.21,up 1 dt 25.1.21,lik i fat 42/2021 dt 24.12.21,sitaucion 1 mbikqyrjes 24.12.21,kerkese lik 24.12.21
  Bashkia Lezhe (2020) A & E ENGINEERING SH.P.K Lezhe 1,575,657 2021-12-29 2021-12-30 194321270012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve BASHKIA LEZHE LIK FAT.43,44 DT.28.12.2021,URH PROK NR.14 DT.24.03.2021,NJOF FITUES DT.19.04.2021,KONTR.5017/8 DT.05.05.2021,NDERIM UJSJELL NE FSHATRAT E NJES ADMINIST SHENKOLL
  Bashkia Kelcyre (1128) A & E ENGINEERING SH.P.K Permet 796,800 2021-12-28 2021-12-29 52721540012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve BASHKIA KELCYRE MBIKEQYRJE PUNIMESH PER NDERTIM UJESJELLESASH PER NJESIT ADMINISTRATIVE KOD PROJ 19AE108 FAT NR 40/2021 DT 24.12.2021 U PROK NR 2086 DT 22.09.2021 KONT NR 2382/4 DT 08.11.2021 SHKRES NR 661 PROT DT 24.12.2021
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 13,010,093 2021-12-06 2021-12-10 132610060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Mbikqyrje Punimesh "Ndertim Rruga Korce- Erseke Lot 2 (Pjesa e pare)" Shkresa Nr.9635/2 Dt 03.12.21 Dif Sit Nr 1 Fat Nr. 35/2021 Dt 26.10.21 Kont nr. 7748/8 Dt 31.12.2020
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 7,556,079 2021-12-06 2021-12-09 134110060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion Punimesh Ndertim Rruga Kardhiq-Delvine, Loti 7" Shkresa Nr.8424/2 Dt 02.12.21 Dif Sit Nr.2, Fat Nr.27/2021 Dt 21.09.2021 . Kontrata ne vazhdim Nr 4166/11 Dt 27.11.2019
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 1,000,000 2021-11-15 2021-11-17 123710060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Mbikqyrje Pun. "Ndertim Rruga Korce- Erseke Lot 2 (Pjesa e pare)" Pag Pjes Sit Nr 1 Fat Nr. 35/2021 Dt 26.10.21 Kont nr. 7748/8 Dt 31.12.20 U.P.Nr.210 Dt 14.10.20 NJF nr.131 dt 31.12.20, NJLK nr.8 dt 18.01.21
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 587,165 2021-11-09 2021-11-11 59910560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021,lik ft sup dhe kol, kontr GOA 2021/sh-18 dt 24.01.2021, ft nr 36/2021 dt 01.11.2021, kol dt 01.02.2021
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 2,662,560 2021-10-28 2021-11-03 371021010012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane lik stud 60% ndrt rrg Shengjin-Shen Meri kontr nr.1414/29 dt.04.02.21 pv dt.26.05.21 fat nr 28/21 dt.29.09.21
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 1,000,000 2021-10-25 2021-10-28 116910060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion Punimesh Shkresa Nr.8424/1 Dt 01.10.21 Pag Pjes Sit Nr.2, Fat Nr.27/2021 Dt 21.09.2021 . Kontrata ne vazhdim Nr 4166/11 Dt 27.11.2019
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 331,567 2021-10-25 2021-10-28 116810060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion Punimesh Shkresa Nr.7932/1 Dt 06.10.2021 Sit Perf Fat Nr.24/2021 dt 03.09.21 Kontrata Nr. 1616/2 Dt 17.03.20 PK dt 29.06.21, PK dt 05.08.21, PK dt 28.09.20, PK dt 04.08.21
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 312,756 2021-10-07 2021-10-08 54710560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021,lik ft sup, kontr GOA 2020/sh-1 dt 13.1.2020, ft nr 25/2021 dt 03.09.2021, sup nr 2
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 312,589 2021-09-21 2021-09-23 45210560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH,lik ft supervizion, kontr GOA 2019/sh-22 dt 12.06.2019, nr ft 26/2021 dt 13.09.2021, sup nr 2
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 2,016,000 2021-07-23 2021-07-28 234821010012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane lik stut-pr per Rikon shkll 1Qershori kontr nr.276/20 dt.08.03.2019 proc verb dt.19.05.2019 fat nr.68985432 dt.10.06.2019
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 838,584 2021-07-12 2021-07-16 218221010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane mbikqyrje ndertim i shkolles 9- vjecare Mangull fat 10/2021 dt.11.06.21 kont 2511835 dt 29.09.20
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 7,844,000 2021-07-05 2021-07-06 15310870342021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1087034,AKPT, lik PDYV , FT NR 17 DT 25.06.2021 KONTR 21/13 DT 14.01.2021 U PROK NR 1226/22 DT 15.12.2020 PV 1226/25 DT 28.12.2020 NJ FIT 21/12 DT 13.01.2021 URDHER NR 21/17 DT 20.01.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 3,603,665 2021-06-22 2021-06-23 26910560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021, lik ft supervizion, kontr GOA 2020/sh-124 dt 28.09.2020, ft nr 11/2021 dt 17.06.2021, supervizion