Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All A & E ENGINEERING SH.P.K All 186,197,086.00 109 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 76,882 2019-04-24 2019-04-25 9610900012019 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001,KPP, lik kthim tr ekonomike , urdher nr 64 dt 5.03.2019 , v kpp nr 95 dt 19.02.2019
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 76,882 2019-04-24 2019-04-25 9610900012019 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001,KPP, lik kthim tr ekonomike , urdher nr 64 dt 5.03.2019 , v kpp nr 95 dt 19.02.2019
  Bashkia Elbasan (0808) A & E ENGINEERING SH.P.K Elbasan 480,000 2019-04-10 2019-04-11 30821090012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2109001 Bashkia Elbasan Mbikqyrje objekti rikonstruksion asfaltim i rruges kraste e madhe, up 1960 dt 20.6.2012,pv 9.7.2012,vendim 1960/6 dt 20.7.2012,kontrate 22.8.2012,fature 14683525
  Bashkia Elbasan (0808) A & E ENGINEERING SH.P.K Elbasan 480,000 2019-04-10 2019-04-11 30821090012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2109001 Bashkia Elbasan Mbikqyrje objekti rikonstruksion asfaltim i rruges kraste e madhe, up 1960 dt 20.6.2012,pv 9.7.2012,vendim 1960/6 dt 20.7.2012,kontrate 22.8.2012,fature 14683525
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 480,000 2019-03-22 2019-03-28 86821010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Mbikq Rikons Shk. Dora Distria Shkresa 36189/1 dt 23.10.18 sit 22.06.18 Kont 27501/14 dt 30.08.17 fat 61745946 dt 01.10.18
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 2,897,670 2019-03-21 2019-03-25 3310560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit, lik ft supervizioni, kontr GOA/SH-6 dt 20.03.2018, seri 61745879 dt 19.12.2018 supervizion nr 2
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 1,420,426 2019-03-13 2019-03-18 1910560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit, lik ft supervizion kontr GOA 2018/sh -6 dt b20.03.2018, seri 61745873 dt 11.12.2018, superv nr 1
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 180,000 2018-12-28 2019-01-09 27610560012018 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve F Zh Sh , lik ft kolaudimi proj seri 61745881 dt 20.12.2018, kontr GOA 2018/SH-26 dt 16.11.2018, kolaud dt 26.11.2018
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 72,000 2018-12-28 2019-01-09 28710560012018 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve F Zh Sh , lik ft supervizion kontr nr GOA/SH-32 dt 06.12.2018, seri 60711817 dt 21.12.2018, kol dt 13.12.2018