Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All A & E ENGINEERING SH.P.K All 186,197,086.00 109 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 670,176 2021-06-22 2021-06-23 27010560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021, lik ft supervizion, kontr GOA 2020/sh-252 dt 21.12.2020, ft nr12/2021 dt 17.06.2021, superv dt 12.06.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 1,246,850 2021-06-11 2021-06-15 23710560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021, lik ft mbikqyrje dhe kolaudim punimesh , up 57 dt 11.8.20, nj.fitues 16.11.20, kontr GOA 2020/sh-176 dt 16.11.2020, ft 9/2021 dt 8.6.2021, supervizion 1 dt 8.6.21
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 1,635,165 2021-06-09 2021-06-14 180321010012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Lik Studim projkt shkolla Murat Toptani UP 13219 dt 22.04.20 Kont 13219/85 dt 05.06.20 Pv dt 22.06.20 Fat 68985493 dt 24.11.2020
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Erseke (1514) A & E ENGINEERING SH.P.K Kolonje 720,641 2021-06-01 2021-06-02 321200052021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2120005 SHAUK Erseke shpenz per rritjen AQT-Mbikqyrje Ndertimi rrjeti I ujesjellesave te 17 fshatrave ne b.kolonje MIn06,up 1 dt 27.1.21,kontrate 2 dt 5.3.21,lik i fat 4/2021 dt 31.5.21,situacion 1 dt 31.5.21,urdher18 dt 27.5.21,kerkese lik
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 410,593 2021-05-28 2021-06-01 20510560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021, lik ft sherb mbikqyrje kontr GOA 2020/sh-245 dt 07.12.2020, nrb ft 3/2021 dt 07.05.2021, aktkol dt 19.04.2021
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 864,960 2021-04-26 2021-04-30 123321010012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Likuidim 40% studim projektim shtim i siperfaqeve te vatrezave publike Tufine Kont 23156/38 dt.26.06.19 PV 19.09.2019 fat 68985449 dt.1.09.19
  Instituti Kombetar i Trashegimise Kulturore Tirane (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 1,700,000 2021-04-22 2021-04-26 6510121012021 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 1012101,ins.kom.trasheg.kult. pagese kthim garancie per hartim projekti kontr sherbimi nr 1731/6 dt 09.10.2020 pv marrje ne dorezim nr 2241/2 dt 18.12.2020 urdh nr titullarit nr 573/1 dt 19.04.2021
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 2,317,291 2021-03-30 2021-04-02 35110060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion Shkresa Nr.2314/1 Dt 09.03.2021 Sit Nr.3 Fat Nr.2/2021 dt 04.03.2021 Kontrata Nr. 2128/5 dt 24.06.2019
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 4,437,827 2021-03-17 2021-03-18 70621010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Rikostruksion kopshti zoologjik sit 1 dt.18.06.20 fat.1/2021 dt 28.01.2021 UP 9027 dt.27.02.20 PV vlersim 21.05.20 rap permb 9027/3 dt.02.06.20 kont 9027/6 dt 18.06.20
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 306,877 2021-03-11 2021-03-17 4110560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021, lik ft sherbim kolaudim, kontr GOA 2020/sh-77 dt 10.07.2020, seri 68985485 dt 31.08.2020, aktkol dt 23.07.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 1,888,923 2021-03-11 2021-03-17 4310560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021, lik ft sherbim kolaudim, kontr GOA 2020/sh-124 dt 28.09.2020, seri 957177714 dt 24.12.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 916,501 2021-03-10 2021-03-16 4010560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021, lik ft supervizion, kontr GOA 2020/sh-1 dt 13.01.2020,seri 68985497 dt 09.12.2020
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 976,683 2021-01-12 2021-01-19 175310060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion Punimesh Ndertim Rruga Kardhiq-Delvine, Loti 7" Sit Nr. 1, Fat Nr.515 Dt 29.12.2020 Nr Ser. 95717720. Kontr Nr 4166/11 Dt 27.11.2019 UP nr.99 dt 30.04.2019 NjLK nr.50 date 16.12.2019 NjF nr.41 date 14.10.2019
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 17,387,369 2020-12-30 2021-01-18 56010560012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1056001 FZHSH, lik ft projekt, kontr GOA 2020/sh-150 dt 23.10.2020, seri 95717708 dt 18.12.2020
  Instituti Kombetar i Trashegimise Kulturore Tirane (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 24,548,000 2020-12-24 2021-01-05 27310121012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1012101 Instit Komb Trashg Kulturore,pages hartim projekt fat nr 505 dt 18.12.2020 serial 95717710 pv marrje dorez nr 2241/2 dt 18.12.2020 kontr nr 1731/6 dt 09.10.2020 ne vazhdim urdh prok nr 1731 dt 24.08.2020
  Biblioteka kombetare (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 34,200 2020-12-29 2020-12-31 30510120252020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 1012025 Bibloteka Kombetare,likujd pagese mbikeqyres punim urdh nr 86 dt 29.10.2020 kontr nr 92/8 dt 02.11.2020 fat nr 508 dt 23.12.2020 serial 95717713
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 4,305,908 2020-12-24 2020-12-30 164210060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion punimesh Rehabilitimi I Segmentit Rrugor Mbikalimi Pallati me Shigjeta-Rrethrrotullimi Shqiponja Loti 1 Dif Sit Nr 2 Fat Nr.483 dt 22.10.2020 Ser 68985488 Kontrata Nr. 2128/5 dt 24.06.2019
  Bashkia Erseke (1514) A & E ENGINEERING SH.P.K Kolonje 1,018,908 2020-12-21 2020-12-22 102221200012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2120001 b.kolonje shpenz per Mbikqyrje punimesh-Ndertim ujesjellesi qyteti Erseke faza 2-burimi I Kozelit min 06,up 21 dt 6.10.2020,kontrate 21 dt 6.11.2020,lik i fat nr 496 dt 10.12.20,situacion punimesh 1-6.11.20,kerkese per lik 10.12.20
  Instituti Kombetar i Trashegimise Kulturore Tirane (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 7,752,000 2020-12-18 2020-12-22 24410121012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1012101 Instit Komb Trashg Kulturore,pagese hartim projekti nderhyrje perfocuese restaurim kontr nr 1731/6 dt 09.10.2020 pv marrje ne dorezim nr 224/1 dt 10.12.2020 ft nr 495 dt 10.12.2020 serial 68985500 njoft fitues 1731/5 dt 08.10.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 69,361 2020-12-18 2020-12-22 49110560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH,lik ft kol pun, kontr GOA 2020/sh-156 dt 27.10.2020, seri 68985491 dt 17.11.2020