Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All A & E ENGINEERING SH.P.K All 186,197,086.00 109 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 7,270 2019-06-25 2019-06-28 229221010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Rehabilitim pjesdhem dhe instalim ngrohjes shkolla 9-Vjecare 4 Deshmoret shtese Kontrate shk.15898/1 23.04.19 kont 1119/1 1 13.04.16 fat.68985412 11.04.19 akt kol 22.04.16
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 39,229 2019-06-24 2019-06-26 226721010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tiranme Kol objekti Rikost dhe instalim ngrohjes shk mesme Ismail Qemali shk.15891/1 23.04.19 kont 7042/1 16.02.18 fat.11.04.19 akt kol 23.02.19
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 58,024 2019-06-24 2019-06-26 226621010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Rikost dhe instalim ngrohjes shkollen Ismail Qemali Shk.15903/1 06.05.19 kont 46124/2 28.12.18 fat.68985419 11.04.2019 akt kol 23.01.19
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 30,793 2019-06-24 2019-06-26 227521010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Rehabilitim pjeshem dhe instalimi shkollen 9-Vjecare 4Deshmoret shk.15898/1 23.04.19 kont 3046/2 11.02.16 fat.68984111 11.04.19 akt kol 22.02.16
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 51,290 2019-06-24 2019-06-26 226321010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Likuidim kolaudim Rehabilitim pjes indt ngrohjes shkolle 9-Vjecare Emin DUraku shk.15901/1 23.04.19 Kont 2935/2 11.02.16 fat.68985415 11.04.19 akt kol 30.06.16
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 80,000 2019-06-24 2019-06-26 229021010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Kolaudim objekti ndertim i shkolles 9-Vjecare Zona ISh Kombiant Tekstil faza 1shk.15887/1 23.04.2019 kont 31580/2 02.10.17 fat.6895410 11.04.19 akt kol 07.10.17
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 1,478,400 2019-06-24 2019-06-26 226821010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Pagese mbikqyrje rikos pjesshem shkolla Andon Zako Cajupi UP 33865 19.09.17 rap permb 33865/9 11.12.17 kont 33865/13 13.12.17 fat.68985416 11.04.19 shk.15902/1 23.04.2019
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 40,462 2019-06-24 2019-06-26 227321010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Basghkia Tirane kolaudim obj Ndertim shkolla 9-Vjecare Ish kombinati tekstil shk.15887/1 23.04.19 kont 8394/2 19.03.19 fat.68985405 11.04.19 Akt kol 26.03.18
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 150,000 2019-06-20 2019-06-24 10610560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit, lik ft kolaudim per kontr GOA 2019/sh dt 08.05.2019, seri 68985429 dt 11.06.2019
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 1,426,455 2019-06-05 2019-06-07 34710060542019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Shkresa Nr.4652 Dt 13.05.2019 Dif Sit Nr 1 Fat Nr.337 dt 07.09.2018 Ser 61745944 Kontrata Nr. 2571 dt 30.03.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 203,545 2019-06-05 2019-06-07 34610060542019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Shkresa Nr.418/1 Dt 13.05.2019 Sit Nr 2 Fat Nr.384 dt 14.01.2019 Ser 61745886 Kontrata Nr. 2571 dt 30.03.2018 Proces verbal Kolaudimi dt 24.12.2018
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 6,166 2019-05-30 2019-06-05 195921010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Kolaudim Shtese kont Ndertim i kemb te ures Menik Erzen Shkresa 15896/1 dt 26.04.2019 fat 68985409 dt 11.04.19 Kont 30788/2 dt 24.08.17
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 30,832 2019-05-30 2019-06-05 195721010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 bashkia Tirane Kolaudim Ndertim i kembeve Ura menik mbi lumin Erzen Shkresa 15893/1 dt 26.04.19 fat 68985406 dt 11.04.19 kont 11874/2 dt 25.04.2017
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 1,480,320 2019-05-31 2019-06-05 196121010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Oponence teknike 60% blloku Fabrika Qelqit-K.Pezes-B.Alla J.Panajoti shk.8064 18.02.2019 PV 08.11.18 fat.61745858 16.11.18 kaont 14328/122 11.06.18
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 360,000 2019-05-27 2019-05-31 184121010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Rikualifikim urban blloku pallateve Selite rrgH.Pepa-I.Sheperi-V.Xhuvani-L.MAsh NJA 5 shk.16018/1 23.04.2019 kont 24599/6 29.08.16 fat.68985417 11.04.19
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 11,569 2019-05-27 2019-05-30 183421010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane PAgese kolaudim obj Rikostruksion i rrg Dalip Topi shk.15892/1 23.04.19 kont kol 2312/1 16.01.18 fat.68985404 11.04.2019 PV 18.12.2017
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 47,917 2019-05-27 2019-05-30 184221010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Mbikqyrje blloku pallateve Selite NJA 5 shk.16019/1 23.04.19 PV kol 15.02.18 kont 29.08.16 UP 34952 27.09.17 PV 28.09.17 rap permb 34952/3 28.09.17kont.34952/5 09.10..17 fat.68985418 11.04.18
  Bashkia Durres (0707) A & E ENGINEERING SH.P.K Durres 925,200 2019-05-27 2019-05-28 51621070012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore MBIKQYRJE PUNIMESH ,KONTR. 15943 DT 11.9.17 LIK FAT 364 DT 7.12.18 /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 53,458 2019-05-24 2019-05-27 13010900012019 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001,KPP, Likuidim, Kthim i te TR op. ekonomik, sipas Urdh. Brendshem Nr. 100, dt 08.04.2019, vendim KPP nr. 170/2019, dt 26.03.2019
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 2,023,980 2019-05-15 2019-05-20 160621010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Mbikqyrje punimesh obj Ndertim i shkolles 9-vjecare"Kosova " shk.2013 15.01.19 kont 18237/12 20.06.17 sit mbikq 26.09.18 fat.61745878 17.12.18 PV kol 22.10.18