Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All A & E ENGINEERING SH.P.K All 186,197,086.00 109 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 881,411 2020-12-16 2020-12-21 47010560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH,lik ft ndertim depo uji, kontr GOA 2019/sh-22 dt 12.06.2019, seri 68985496 dt 09.12.2020, sit nr 1
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 1,520,034 2020-12-14 2020-12-18 152410060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH "Supervizion Punimesh Sit Nr. 1 Fat Nr. 493 dt 09.12.2020 Ser. 68985498 Kontrata Nr. 1616/2 Dt 17.03.2020 UP nr.311 dt 08.11.19 Njoftim lidhjes se Kontrates buletin nr.18 dt 06.04.20 Njoftim Fituesi Buletin nr.47 dt 25.11.19
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 31,102 2020-10-29 2020-11-04 118410060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Shkresa Nr.8089/1 Dt 27.10.2020 pag pjeserisht Sit Nr 2 Fat Nr.483 dt 22.10.2020 Ser 68985488 Kontrata Nr. 2128/5 dt 24.06.2019
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 50,670 2020-10-09 2020-10-12 26410560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik ft kolaudimi, seri 68985481 dt 13.07.2020, kontr GOA 2019/p-59 dt 11.12.2019
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 578,761 2020-08-17 2020-08-18 14410560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH lik kolaudim , kontr nr goa 2020 sh 17 dt 28.05.2020 ft nr 477 dt 28.05.2020 seri 68985482 akt kolaudimi 10.06.2020 kerkese 13.08.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 2,215,560 2020-07-27 2020-07-28 13610560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 1056001 FZHSH supervizion rikonstruksion rruge, kont.GOA 2019/sh 11 dt 27.3.19, ft 68985480 dt 10.7.20, supervizion dt 10.7.20
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 394,332 2020-06-19 2020-06-25 157521010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane PAgese mbikqyrje obj Shtes kont Ndertim i shkolles 9vhjecare S.MAci UP 22002 27.05.19 rap permb 01.08.19 shtes kont 22002/6 02.08.19 sit perf 30.01.20 fat.68985476 15.04.20
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 174,000 2020-06-19 2020-06-23 156521010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Mbikqyrje obj ndertim i salles se koncerteve prane auditorit te Liceut artistik J.Misja UP.351522.01.19 rap permb 3515/3 28.03.19 kont 3515/6 01.04.19 sit mbik -12.06.19 fat.68985473 01.03.20
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 974,160 2020-06-19 2020-06-23 156721010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Mbik obj salles koncerteve prane auditorit te liceut artistik J.Misja UP 33865 19.09.17 PV 10.11.17 rap permb 33865/9 11.12.17 kont 33865/15 13.01.17 kont 33865/15 13.12.17 sit mbik 11.03.19 fat.689885472 01.03.20
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 2,040,000 2020-06-18 2020-06-19 157621010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane PAgese mbikqyrje obj Ndertim i shkolles 9-Vjecare S.Maci kont baze 27501/10 30.08.17 fat.68985475 15.04.2020 UP 27501 19.07.17 PV 15.08.17 rap permb 23.08.2017
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 2,945,600 2020-06-10 2020-06-12 145421010012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Likuidim 60% studim proj Ndertim Unazes 4 Kont 25809/61 03.08.18 akt marr 32317/2 31.08.2018 PV 28.01.19 fat.68985453 02.10.19 shk.36916/1 10.10.19
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 2,570,698 2020-06-05 2020-06-09 49910060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion Shkresa Nr.3736/1 Dt 29.05.2020 Sit Nr 1 Fat Nr.474 dt 29.05.2020 Ser 68985479 Kontrata Nr. 2128/5 dt 24.06.2019 Urdher Prokurimi Nr. 68/3 dt 24.12.2018 Njoftim Fituesi Buletini 20
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 49,137 2020-05-21 2020-05-26 18010060472020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 1006047 Aut. Komb. Ujsj. Kan.supeviz punimesh rik uj L 28Nentori Elbasan kontr 3208 dt 13.11.2017 ft 435 dt 13.3.2018 ser 68985439 urdh 1190 dt 18.5.2020
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 4,000,000 2020-02-19 2020-02-24 49321010012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane likuidim 60% studim proj obj ndertim i unazes 4 rrg Ndre.Mjeda-D.Hoxha kont 25809/61 03.08.18 akt marr 32317/2 31.08.18 PV 28.01.19 fat.68985453 02.10.2019
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 924,192 2020-01-17 2020-01-21 60210060472019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Aut. Komb. Ujsj. Kan drejtim punim.supervizor.rikon ujsj.lagje 28 Nentori Elbasan kont vazhd.nr3208 dt 13.11.2017 fat nr 363 dt 7.12.2018 ser 61745871
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 7,796,860 2020-01-16 2020-01-17 326105600120191 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit , lik ft supervizion, kontr ne vazhd GOA 2018/sh -6 dt 20.03.2018, seri 68985463 dt 06.12.2019
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 201,799 2020-01-16 2020-01-17 323105600120191 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit , lik ft superv kontr ne vazhd GOA 2019/sh-7 dt 05.03.2019, seri 68995467 dt 11.12.2019
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 258,000 2020-01-16 2020-01-17 32910560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit , lik ft supervizion, kontr GOA 2019/sh-57 dt 27.11.2019, seri 68995462 dt 05.12.2019
  Bordi i Kullimit Lezhe (2020) A & E ENGINEERING SH.P.K Lezhe 160,530 2020-01-13 2020-01-14 34710050742019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 1005074 DREJTORIA E UJITJES DHE KULLIMIT LEZHE PAG FAT NR 456 DT 02.12.2019,URDHER PROK NR 405 DT 27.06.2019,KONTRATE NR 310/1 DT 06.08.2019,AUTORIZIM PER LIDHJE KONTRATE DT 01.08.2019,KOLAUDIM PUNIMESH ARGJINATURA E LUMIT DRIN
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 1,297,440 2019-12-11 2019-12-24 438321010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Likuidim 60% studim proj Shtimi Siperfaqeve te VArezave publike Tufine UP 9531 26.02.19 PV kualif 26.03.19 PV vl 10.05.19 kont 23156/38 26.06.19 PV 19.09.19 fat.68985449 19.09.19 shk 33238/1 02.10.19