Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All A & E ENGINEERING SH.P.K All 186,197,086.00 109 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 3,472,800 2019-11-25 2019-12-05 419621010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Likuidim 60% studim proj ndertim unazes 4 Ndre Mjeda-Dritan Hoxha kont 25809/6 03.08.18 akt marr 32317/2 31.08.18 PV 28.01.2019 fat.68985453 02.10.2019 shk 36916/1 10.10.2019
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 97,500 2019-11-26 2019-12-02 24410560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit , lik ft kol seri 68985459 dt 15.11.2019, kontr GOA/sh/36 dt 18.10.2019
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 120,000 2019-11-14 2019-11-18 23110560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit , lik ft kol seri 68985454 dt 14.10.2019, kontr GOA 2018/sh-33 dt 25.09.2019, kolaudim dt 08.10.2019
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 2,960,640 2019-11-08 2019-11-11 403721010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Lik 60% studim proj rehab i rrg blloku Fabrika Qelqit Konf.Pezes B.Alla J.Panajoti kont 14328/122 11.06.18 PV 08.11.18 fat.61745858 16.11.18 shk 35606/1 04.10.19
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 34,800 2019-11-07 2019-11-11 400821010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 bashkia Tirane kolaudim sistemim lagja qepe kont 15501/3 dt 15.12.2015 kold 08.01.2016 fat 173 dt 01.07.2016
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 2,960,640 2019-11-08 2019-11-11 403921010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Lik 40% studim proj rehab i rrg blloku Fabrika Qelqit Konf.Pezes B.Alla J.Panajoti kont 14328/122 11.06.18 PV 08.11.18 fat.61745858 16.11.18 shk 35606/1 04.10.19
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 1,382,400 2019-10-21 2019-10-24 369921010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Studim projektimndertim i rrugeve Migjeni Kont 2488 dt 20.01.17 pv 19.04.2017 Fat 4254348 dt 12.09.2017
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 551,520 2019-10-19 2019-10-23 369521010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Studim projektim Rikosntruksion i shkolles 9 vjecare deshmoret e Lirise kont 18235/46 dt 31.05.2017 fat 42545353 dt 13.10.2017 pv 29.08.2017 shkresa 35607/1 dt 02.10.2019
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 1,324,800 2019-10-19 2019-10-23 370021010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Studim projektim Rehabilitim i rruges Yzberisht kashar Kont 18235/62 dt 20.06.2017 fat 42545361 dt 20.11.2017 pv 20.11.2017 Shkresa 35603/1 dt 02.10.2019
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 2,089,308 2019-10-08 2019-10-09 19410560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit , lik ft supervizion, kontrat ne vazhd GOA/sh -6 dt 20.03.2018, seri 68985438 dt 11.07.2019, super 3
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 23,271 2019-09-25 2019-09-27 335021010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane pagese kolaudim obj shtese kont rikost i rrg fashti cekrez shk.15894/1 16.05.2019 fat.68985407 11.04.2019 kont 1243/3 14.06.2017 PV kol 21.06.2017
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 1,304,579 2019-09-04 2019-09-06 30710060472019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Aut. Komb. Ujsj. Kan. superv pun.Rehab.ujsj Permet kont vazh nr 2273 dt 04.08.2017 fat nr 436 dt 13.8.2019 ser 68985440 urdher nr 2430 dt 22.08.2019
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 51,944 2019-08-20 2019-08-22 293021010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Kolaudim punimesh rehabilitim dhe instalim sistem ngrohjes shkolla Sinan Tafaj Sh.15900/1 31.07.19 kont kol 10663/2 15.04.16 fta.68985413 11.04.19 PV kol 30.06.16
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 120,000 2019-08-20 2019-08-22 294821010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - varrezat 2101001 Bashkia Tirane Mbiekqyrje Varrezat Murale Shkresa 25485/1 dt 20.10.17 Kont 21631/14 dt 01.09.16 Sit 03.07.17 Fat 425342 dt 03.07.2017
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 691,199 2019-07-30 2019-07-31 25810060472019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Aut. Komb. Ujsj. Kan. superv pun.Rehab.ujsj Permet kont vazh nr 2273 dt 04.08.2017 fat nr 42545377 dt 18.12.2017 urdher nr 2305 dt 26.07.2019
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 746,700 2019-07-16 2019-07-18 23010060472019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Aut. Komb. Ujsj. Kan.lik oponendrejtim punim kontr 1752 dt 24.6.2016 ne vazhdim ft 367 dt 12.12.2018 urdh 1972 dt 9.7.2019
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 60,000 2019-07-11 2019-07-16 13310560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit, lik ft kolaudim, kontr GOA 2019/sh -9 dt 05.03.2019, seri 68985431 dt 26.06.2019
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 737,617 2019-07-10 2019-07-12 12610560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit, lik ft superv , kontr GOA 2018/SH-28 dt 26.11.2018, seri 68985433 dt 27.06.2019
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 1,000,000 2019-07-04 2019-07-08 22510060472019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Aut. Komb. Ujsj. Kan. pages drejtim punim. kontr 3208 dt 13.11.2017 ft 363 dt 7.12.2018 ser 61745871
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 109,200 2019-07-02 2019-07-04 11210560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit, lik ft kolaud , kontr GOA 2019/sh-18 dt 30.05.2019, seri 68985430 dt 19.06.2019, aktkolaud