Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KTHELLA All 141,139,103.00 120 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lezhe (2020) KTHELLA Lezhe 2,164,336 2014-12-30 2014-12-31 69421270012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA LEZHE LIK FAT.227 DT.15.12.2014 RIK I OBJE 4KT PER BANESAT NE BASHKPRONESI
  Drejtoria e shendetit publik Mirdite (2026) KTHELLA Mirdite 53,000 2014-12-30 2014-12-31 12610130382014 Karburant dhe vaj drejt e shend publik per shpenzime karburanti
  Zyra Arsimore Mirditë (2026) KTHELLA Mirdite 84,000 2014-12-29 2014-12-30 24010111232014 Karburant dhe vaj zyra arsimore per likujdim nafte
  Komuna Kthelle (2026) KTHELLA Mirdite 41,670 2014-12-30 2014-12-30 15926690012014 Karburant dhe vaj komuna kthelle per gaz
  Bashkia Rreshen (2026) KTHELLA Mirdite 11,708,858 2014-12-29 2014-12-30 63321330012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve bashkia rreshen per rikonstruksion rruga ura e varrezave ura e pazarit unaza e madhe Rreshen sit nr 1
  Komuna Fan (2026) KTHELLA Mirdite 52,800 2014-12-30 2014-12-30 21026680012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore komuna fane per riparim rrethim shkolle
  Komuna Fan (2026) KTHELLA Mirdite 760,000 2014-12-30 2014-12-30 20926680012014 Shpenz. per rritjen e AQT - varrezat komuna fane per rrethim varrezash fshati xhuxhe
  Komuna Kthelle (2026) KTHELLA Mirdite 74,256 2014-12-30 2014-12-30 15826690012014 Karburant dhe vaj komuna kthelle per karburant dhjetor 2014
  Komuna Fan (2026) KTHELLA Mirdite 3,266,050 2014-12-24 2014-12-26 20526680012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve komuna fane per mirmbajtje rrugesh te brendshem te komunes
  Komuna Balldren I Ri (2020) KTHELLA Lezhe 24,001,997 2014-12-24 2014-12-26 19125740012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KOM BALLDRE LIK FAT.105 DT.31.07.2014
  Zyra e Punes Mirdite (2026) KTHELLA Mirdite 329,999 2014-12-24 2014-12-24 12410250262014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) zyra e punes per nxitje punsimi
  Dega e Thesarit Mirdite (2026) KTHELLA Mirdite 175,000 2014-12-24 2014-12-24 10110100262014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore thesari per shpenzime mirmbajtje riparim banjo
  Komuna Selite (2026) KTHELLA Mirdite 58,800 2014-12-22 2014-12-23 9326700012014 Sherbim per ngrohje komuna selite per gaz i lengshem
  Zyra e Punes Mirdite (2026) KTHELLA Mirdite 384,418 2014-12-17 2014-12-18 11510250262014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) zyra e punes per nxitje punsimi
  Bashkia Lezhe (2020) KTHELLA Lezhe 12,670,100 2014-12-17 2014-12-18 63421270012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA LEZHE LIK FAT.222 DT.15.12.2014 NDERT 2 QENDRA SPORTIVE TE SHKOLLAT
  Komuna Balldren I Ri (2020) KTHELLA Lezhe 9,346,639 2014-12-17 2014-12-18 18925740012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KOM BALLDRE LIK FAT.63 DT.04.06.2014 RIK RRUGE BALLDRE TOROVICE
  Komuna Fan (2026) KTHELLA Mirdite 885,039 2014-12-16 2014-12-17 19826680012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) komuna fane per sistemim asfaltim i pjesshem ura knell Q fanit
  Sp. Mirdite (2026) KTHELLA Mirdite 36,600 2014-12-17 2014-12-17 49810130792014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave spitali mirdite per riparime kondicioneri
  Zyra Arsimore Mirditë (2026) KTHELLA Mirdite 19,000 2014-12-16 2014-12-17 21410111232014 Karburant dhe vaj zyra arsimore per likudim nafte
  Komuna Fan (2026) KTHELLA Mirdite 71,866 2014-12-16 2014-12-17 19126680012014 Karburant dhe vaj komuna fane per nafte