Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KTHELLA All 141,139,103.00 120 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Mirdite (2026) KTHELLA Mirdite 12,000 2014-12-17 2014-12-17 49910130792014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore spitali mirdite per punime ne repartin e radioligjise
  Sp. Mirdite (2026) KTHELLA Mirdite 126,000 2014-12-17 2014-12-17 50010130792014 Materiale per funksionimin e pajisjeve speciale spitali mirdite per punime sinjalistike
  Komuna Fan (2026) KTHELLA Mirdite 1,000,000 2014-12-16 2014-12-17 198 26680012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve komuna fane per sistemim asfaltim i pjesshem ura knell Q fanit shtese kontrate
  Drejtoria e shendetit publik Mirdite (2026) KTHELLA Mirdite 37,915 2014-12-16 2014-12-17 113 10130382014 Karburant dhe vaj drejt e shend publik per nafte
  Komuna Kthelle (2026) KTHELLA Mirdite 67,212 2014-12-15 2014-12-16 14626690012014 Karburant dhe vaj komuna kthelle per karburant
  Komuna Kthelle (2026) KTHELLA Mirdite 5,130 2014-12-15 2014-12-16 14726690012014 Sherbim per ngrohje komuna kthelle per gaz per ngrohje
  Drejtoria e shendetit publik Mirdite (2026) KTHELLA Mirdite 37,915 2014-12-10 2014-12-10 11310130382014 Karburant dhe vaj drejt e shend publik per shpenzime karburamti
  Zyra e Punes Mirdite (2026) KTHELLA Mirdite 55,110 2014-12-09 2014-12-10 11210250262014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) zyra e punes per nx punsimi sig shoq dhe shend
  Sp. Mirdite (2026) KTHELLA Mirdite 363,690 2014-12-04 2014-12-05 46410130792014 Karburant dhe vaj spitali mirdite per mirmbajtje objketi detyrime te prapambetura
  Sp. Mirdite (2026) KTHELLA Mirdite 243,526 2014-12-04 2014-12-05 46310130792014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore spitali mirdite per mirmbajtje objketi detyrime te prapambetura
  Sp. Mirdite (2026) KTHELLA Mirdite 200,000 2014-12-02 2014-12-02 34710130792014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore spitali mirdite per mirmbajtje objekti ndertimore
  Universiteti Bujqesor (3535) KTHELLA Tirane 1,676,286 2014-11-27 2014-12-01 47410110412014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Univer.Bujqesor RIK. GARAZHDI UP 16 DT 13.06.2012 KONTRATE 1016/17 DT 5.10.2012 URDH. 3 DT 15.02.2013 KONTR. SHTESE 1016/36 DT 15.02.2013 SIT 4.04.2013FAT 4.04.2013 SERI 06437410 MB 5%
  Komuna Fan (2026) KTHELLA Mirdite 3,824,654 2014-11-24 2014-11-24 17926680012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) komuna fane per sistemim asfaltim Ura Knell Q.Fane
  Drejtoria e shendetit publik Mirdite (2026) KTHELLA Mirdite 48,100 2014-11-19 2014-11-20 10510130792014 Karburant dhe vaj drejt e shend publik per karburant
  Bashkia Lezhe (2020) KTHELLA Lezhe 3,619,091 2014-11-14 2014-11-18 56321270012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale BASHKIA LEZHE LIK FAT.190 DT.07.11.2014 RIK OBJ 4KT NE BASHKPRONESI
  Zyra Arsimore Mirditë (2026) KTHELLA Mirdite 51,605 2014-11-17 2014-11-18 17810111232014 Karburant dhe vaj zyra arsimore per nafte
  Komuna Fan (2026) KTHELLA Mirdite 86,570 2014-11-11 2014-11-11 167 26680012014 Karburant dhe vaj komuna fane per nafte riregjistrim i fatures nr 167
  Komuna Kthelle (2026) KTHELLA Mirdite 61,563 2014-11-10 2014-11-10 12826690012014 Karburant dhe vaj komuna kthelle per karburant muaji tetor 2014
  Komuna Cerrave (1529) KTHELLA Pogradec 1,197,160 2014-10-31 2014-11-07 24827060012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2706001 K. ÇERRAVE POGRADEC FATURA 17101490 DATE 29.09.2014
  Komuna Shenkoll (2020) KTHELLA Lezhe 3,629,926 2014-11-05 2014-11-06 16925710012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KOM SHENKOLL LIK FAT.162 DT.07.10.2014