Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KTHELLA All 141,139,103.00 120 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Rreshen (2026) KTHELLA Mirdite 462,115 2014-09-29 2014-09-30 45521330012014 Karburant dhe vaj bashkia rreshen per likujdim fatura nafte te prapambetura
  Nd-ja Ruget Rurale (2026) KTHELLA Mirdite 148,078 2014-09-26 2014-09-29 7020260232014 Karburant dhe vaj rruget rurale per karburant korrik
  Zyra e Punes Mirdite (2026) KTHELLA Mirdite 55,110 2014-09-23 2014-09-24 8110250262014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) zyra e punes per sig shoq per nxitje punsimi
  Komuna Gjegjan (3330) KTHELLA Puke 790,563 2014-09-22 2014-09-24 21327180012014 Sherbime te tjera 2718001 kodi komuna gjegjan puke sherbime ne rruge fat.133 dt.31.08.2014
  Komuna Gjegjan (3330) KTHELLA Puke 87,169 2014-09-22 2014-09-24 21227180012014/1 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 2718001 kodi komuna gjegjan puke sherbime ne rruge fat.133 dt.31.08.2014
  Komuna Selite (2026) KTHELLA Mirdite 599,602 2014-09-22 2014-09-23 6026700012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) komuna selite per ndertim tubacion vadites F.kthelle e eper
  Komuna Selite (2026) KTHELLA Mirdite 1,294,106 2014-09-22 2014-09-23 5826700012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) komuna selite per mirmb.rruge te brendshme te komues
  Komuna Selite (2026) KTHELLA Mirdite 556,324 2014-09-22 2014-09-23 5926700012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) komuna selite per ndertim lere uji mulli
  Drejtoria e shendetit publik Mirdite (2026) KTHELLA Mirdite 64,600 2014-09-17 2014-09-18 8110130382014 Karburant dhe vaj drejt e shned publik per shpenzime karburant
  Zyra Arsimore Mirditë (2026) KTHELLA Mirdite 54,340 2014-09-15 2014-09-16 13910111232014 Karburant dhe vaj zyra arsimore per nafte gusht 2014
  Bashkia Rreshen (2026) KTHELLA Mirdite 547,362 2014-09-12 2014-09-15 42521330012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj bashkia rreshen per mirmbajtje rrjeti ndricimi
  Komuna Kthelle (2026) KTHELLA Mirdite 26,600 2014-09-09 2014-09-10 10426690012014 Karburant dhe vaj komuna kthelle per nafte gusht 2014
  Sp. Mirdite (2026) KTHELLA Mirdite 18,720 2014-09-09 2014-09-10 27010130792014 Sherbime te tjera spitali per mates uji
  Komuna Fan (2026) KTHELLA Mirdite 81,117 2014-09-08 2014-09-09 12726680012014 Karburant dhe vaj komuna fane per nafte
  Komuna Kthelle (2026) KTHELLA Mirdite 25,896 2014-09-09 2014-09-09 10326690012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala komuna kthelle per 5%garanci objekti shkolla Tharri
  Zyra e Punes Mirdite (2026) KTHELLA Mirdite 55,110 2014-08-26 2014-08-27 6510250262014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) zyra e punes per sherbime nxitje punsimi
  Komuna Fan (2026) KTHELLA Mirdite 104,958 2014-08-21 2014-08-25 12026680012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala komuna fane per garanci objekti
  Komuna Kthelle (2026) KTHELLA Mirdite 43,608 2014-08-21 2014-08-22 9526690012014 Karburant dhe vaj komuna kthelle karburant korrik 2014
  Komuna Gjegjan (3330) KTHELLA Puke 1,431,346 2014-08-20 2014-08-22 18627180012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 2718001 kodi komuna gjegjan puke rik rruge auto komunale fat 107 dt.18.08.2014
  Komuna Gjegjan (3330) KTHELLA Puke 170,037 2014-08-20 2014-08-22 18727180012014 Sherbime te tjera 2718001 kodi komuna gjegjan puke sherbime te ndryshme fat.107 dt.18.08.2014