Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KTHELLA All 141,139,103.00 120 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Fan (2026) KTHELLA Mirdite 86,570 2014-11-06 2014-11-06 16726680012014 Karburant dhe vaj komuna fane per nafte
  Komuna Kthelle (2026) KTHELLA Mirdite 59,200 2014-10-29 2014-10-30 12326690012014 Karburant dhe vaj komuna kthelle per karburant shtator 2014
  Bashkia Lezhe (2020) KTHELLA Lezhe 4,483,790 2014-10-24 2014-10-27 52921270012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale BASHKIA LEZHE LIK FAT.159 DT.06.10.2014
  Zyra e Punes Mirdite (2026) KTHELLA Mirdite 55,110 2014-10-24 2014-10-27 9610250262014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) zyra e punes per nxitje punsimi sig shoq
  Bashkia Rreshen (2026) KTHELLA Mirdite 462,115 2014-10-22 2014-10-24 4902133001 2014 Karburant dhe vaj bashkia rreshen per nafte
  Zyra Arsimore Mirditë (2026) KTHELLA Mirdite 52,328 2014-10-22 2014-10-22 16410111232014 Karburant dhe vaj zyra arsimore per likujdim nafte shtator 2014
  Bashkia Fushe Kruje (0716) KTHELLA Kruje 1,190,494 2014-10-17 2014-10-20 53921630012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve sa lik fat nr 192 dt 11.12.2012 nga bashkia f kruje
  Drejtoria e shendetit publik Mirdite (2026) KTHELLA Mirdite 36,100 2014-10-16 2014-10-20 901013038 2014 Karburant dhe vaj drejt e shend publik per nafte
  Bashkia Rreshen (2026) KTHELLA Mirdite 379,345 2014-10-17 2014-10-20 4732133001 2014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative bashkia rreshen per reabilitim te zonave rreth pallateve dhe rrethim ambulanca malaj
  Komuna Fushe Kuqe (2019) KTHELLA Laç 1,584,000 2014-10-15 2014-10-17 23325620012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje pastrimi per rruget Komuna Fush Kuqe paguar UP nr 2 dt 21.07.2014 Kontrate nr 2 dt 26.08.2014 fd nr 143 dt 22.09.2014 nr serie 171014487 fh nr 11 dt 22.09.2014
  Drejtoria e shendetit publik Mirdite (2026) KTHELLA Mirdite 36,100 2014-10-15 2014-10-16 9010130382014 Karburant dhe vaj drejt e shend publik per shpenzime nafte
  Komuna Fan (2026) KTHELLA Mirdite 88,800 2014-10-15 2014-10-16 1462668001 2014 Karburant dhe vaj KOMUNA FANE PER NAFTE
  Bashkia Rreshen (2026) KTHELLA Mirdite 462,115 2014-10-15 2014-10-16 49021330012014 Karburant dhe vaj bashkia rreshen per nafte
  Zyra e Punes Mirdite (2026) KTHELLA Mirdite 15,360 2014-10-14 2014-10-15 9010250262014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) zyra e punes per nafte
  Bashkia Rreshen (2026) KTHELLA Mirdite 379,345 2014-10-13 2014-10-14 47321330012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative bashkia rreshen per reabilitim i zonave rreth pallateve dhe rrethim ambulance A1 malaj
  Komuna Fan (2026) KTHELLA Mirdite 88,800 2014-10-08 2014-10-09 14626680012014 Karburant dhe vaj komuna fane per nafte
  Bashkia Rreshen (2026) KTHELLA Mirdite 4,002,820 2014-09-29 2014-10-08 45021330012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve bashkia rreshen per rikonstruksion rruget e qytetit
  Nd-ja Ruget Rurale (2026) KTHELLA Mirdite 148,078 2014-10-03 2014-10-06 7020260232014 Karburant dhe vaj rruget rurale per nafte korrik 2014
  Bashkia Fushe Kruje (0716) KTHELLA Kruje 1,190,494 2014-09-29 2014-09-30 48921630012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve sa lik fat nr 192 dt 11.12.2012 nga bashkia f kruje
  Bashkia Rreshen (2026) KTHELLA Mirdite 1,611,179 2014-09-29 2014-09-30 45221330012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative bashkia rreshen per reabilitim i zonave rreth pallateve dhe rrethim ambulance A1 malaj