Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KTHELLA All 141,139,103.00 120 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Gjegjan (3330) KTHELLA Puke 2,363,955 2014-06-05 2014-06-09 12727180012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2718001 kodi komuna gjegjan puke lik pjesaor rik shkolla 9 vjec. gjegjan fat 41 dt.23.04.2013
  Nd-ja Ruget Rurale (2026) KTHELLA Mirdite 367,662 2014-05-23 2014-05-26 3726690012014 Karburant dhe vaj rruget rurale per karburant maji 2014
  Bashkia Rreshen (2026) KTHELLA Mirdite 87,000 2014-05-13 2014-05-21 22521330012014 Karburant dhe vaj bashkia rreshen per nafte
  Zyra Arsimore Mirditë (2026) KTHELLA Mirdite 58,241 2014-05-15 2014-05-16 5910111232014 Karburant dhe vaj zyra arsimore per nafte
  Bashkia Rreshen (2026) KTHELLA Mirdite 6,459,637 2014-04-24 2014-05-12 20921330012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore bashkia rreshen per situacion perfundimtar shkolla e re 9vjecare rreshen detyrim i prapambetur(FZHR)
  Bashkia Rreshen (2026) KTHELLA Mirdite 6,459,637 2014-04-24 2014-05-05 20921330012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore bashkia rreshen per situacion perfundimtar shkolla e re 9_vjecare rreshen detyrim i prapambetur(FZHR)
  Bashkia Rreshen (2026) KTHELLA Mirdite 6,459,637 2014-04-24 2014-04-25 20921330012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore bashkia rreshen per situacion perfundimtar shkolla e re 9_vjecare rreshen detyrim i prapambetur(FZHR)
  Bashkia Rreshen (2026) KTHELLA Mirdite 83,565 2014-04-11 2014-04-21 17721330012014 Karburant dhe vaj bashkia rreshen per nafte
  Bashkia Rreshen (2026) KTHELLA Mirdite 1,080,422 2014-04-11 2014-04-18 17321330012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) bashkia rreshen per reabilitim objekti rreth sheshit abat Doci
  Zyra Arsimore Mirditë (2026) KTHELLA Mirdite 52,606 2014-04-15 2014-04-18 4510111232014 Karburant dhe vaj zyra arsimore per nafte fat nr 34 date 4.04.2014
  Nd-ja Ruget Rurale (2026) KTHELLA Mirdite 248,820 2014-03-18 2014-03-24 2220260232014 Karburant dhe vaj rruget rurale per karburant janar shkurt 2014
  Bashkia Rreshen (2026) KTHELLA Mirdite 83,565 2014-03-13 2014-03-21 13421330012014 Karburant dhe vaj bashkia rreshen nafte
  Bashkia Rreshen (2026) KTHELLA Mirdite 179,375 2014-02-21 2014-03-04 8821330012014 Unspecified bashkia rreshen per nafte
  Dega e Thesarit Mirdite (2026) KTHELLA Mirdite 17,280 2014-02-27 2014-02-28 1810100262014 Unspecified thesari per 20%shtese kontrate pastrim zyrash
  Nd-ja Ruget Rurale (2026) KTHELLA Mirdite 140,940 2014-02-19 2014-02-24 1620260232014 Unspecified rruget rurale per karburant shtator dhjetor 2013
  Bashkia Rreshen (2026) KTHELLA Mirdite 103,980 2014-01-22 2014-02-06 3821330012014 Unspecified bashkia rreshen per nafte
  Bashkia Rreshen (2026) KTHELLA Mirdite 670,352 2014-01-22 2014-02-03 4321330012014 Unspecified bashkia rreshen per ndertime trotuare lulishte qyteti rreshen
  Komuna Fan (2026) KTHELLA Mirdite 70,760 2013-12-09 2014-01-27 18226680012013 Unspecified komuna fane per nafte
  Nd-ja Ruget Rurale (2026) KTHELLA Mirdite 238,896 2014-01-16 2014-01-21 7 20260232014 Unspecified rruget rurale per nafte
  Komuna Fan (2026) KTHELLA Mirdite 68,382 2013-12-31 2014-01-15 19726680012013 Unspecified kom una fane per likujdim nafte fat muaji dhjetor 2013