Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KTHELLA All 141,139,103.00 120 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e shendetit publik Mirdite (2026) KTHELLA Mirdite 47,400 2014-08-14 2014-08-18 7110130382014 Karburant dhe vaj drejt e shend publik per nafte korrik 2014
  Zyra e Punes Mirdite (2026) KTHELLA Mirdite 9,510 2014-08-13 2014-08-14 5710250262014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) zyra e punes per sig shend per nxitje punsimi
  Zyra Arsimore Mirditë (2026) KTHELLA Mirdite 56,880 2014-08-07 2014-08-08 12310111232014 Karburant dhe vaj zyra arsimore per nafte
  Komuna Fan (2026) KTHELLA Mirdite 93,100 2014-08-07 2014-08-08 11226680012014 Karburant dhe vaj komuna fane per blerje nafte
  Bashkia Rreshen (2026) KTHELLA Mirdite 3,732,400 2014-07-16 2014-07-22 34521330012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve bashkia rreshen per ndertim trotuari rruga e sotirit tek ish drejt e bujqesise
  Bashkia Rreshen (2026) KTHELLA Mirdite 2,872,596 2014-07-17 2014-07-22 34421330012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative bashkia rreshenper likujdim sit pjesor reabilitim i pallateve per gjate shetitores gjergj fishta
  Drejtoria e shendetit publik Mirdite (2026) KTHELLA Mirdite 53,200 2014-07-16 2014-07-21 6110130382014 Karburant dhe vaj drejt e shend publik per karburant
  Komuna Fan (2026) KTHELLA Mirdite 93,100 2014-07-17 2014-07-18 9426680012014 Karburant dhe vaj komuna fane per blerje nafte
  Nd-ja Ruget Rurale (2026) KTHELLA Mirdite 208,474 2014-07-15 2014-07-15 5220260232014 Karburant dhe vaj rruget rurale per karburant qershor 2014
  Komuna Gjegjan (3330) KTHELLA Puke 181,859 2014-07-11 2014-07-11 15327180012014/1 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2718001 kodi komuna gjegjan puke lik pjesaor rik shkolla 9 vjec. gjegjan fat 49 dt.11.10.2013
  Zyra Arsimore Mirditë (2026) KTHELLA Mirdite 65,566 2014-07-07 2014-07-09 10210111232014 Karburant dhe vaj zyra arsimore per likujdim fature nafte
  Komuna Kthelle (2026) KTHELLA Mirdite 147,478 2014-07-08 2014-07-09 7026690012014 Karburant dhe vaj komuna kthelle per karburant maji qershor 2014
  Zyra Arsimore Mirditë (2026) KTHELLA Mirdite 56,358 2014-07-08 2014-07-09 10710111232014 Karburant dhe vaj zyra arsimore per nafte qershor 2014
  Bashkia Rubik (2026) KTHELLA Mirdite 430,000 2014-07-03 2014-07-04 11121640012014 Karburant dhe vaj bashkia rubik per nafte
  Nd-ja Ruget Rurale (2026) KTHELLA Mirdite 299,631 2014-06-25 2014-06-30 4520260232014 Karburant dhe vaj rruget rurale per nafte maji 2014
  Drejtoria e shendetit publik Mirdite (2026) KTHELLA Mirdite 17,193 2014-06-20 2014-06-23 5510130382014 Karburant dhe vaj drejt e shend publik per karburant
  Komuna Nikel (0716) KTHELLA Kruje 934,000 2014-06-18 2014-06-19 20225210012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) sa lik fat nr 187 dt 26.12.2014 nga komuna nikel
  Komuna Fan (2026) KTHELLA Mirdite 285,000 2014-06-12 2014-06-17 7926680012014 Karburant dhe vaj Komuna fane per blerje nafte
  Sp. Mirdite (2026) KTHELLA Mirdite 267,400 2014-06-12 2014-06-16 15510130792014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore spitali mirdite per mirmbajtje objekti ndertimore
  Gjykata e rrethit Puke (3330) KTHELLA Puke 436,461 2014-06-13 2014-06-16 7410290342014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative gjykata puke kodi 1029034 blerje rik godina gjykates sit nr.03 dt.29.01.2014