Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) All All 59,755,108.00 138 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) CEZ SHPERNDARJE Puke 261,986 2014-04-08 2014-04-09 4721550012014 Elektricitet 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 energji viti 2011 .2012.2013 kontrate f092515.f092516.f092517,f092518.f092520.f092521.f092522 .F092523.F093536 F093540 FAT.602484485.138938917.138733149.602482462..605065890..605065887..6033
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 115,776 2014-04-03 2014-04-04 4621550012014 Paga baze bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 paga mars 2014 sipas listes
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 21,879 2014-04-03 2014-04-04 4321550012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 paga mars 2014 sipas listes
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 929,272 2014-04-03 2014-04-04 4521550012014/1 Paga baze bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 paga mars 2014 sipas listes
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 50,714 2014-04-03 2014-04-04 4421550012014 Shtesa page te tjera bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 paga mars 2014 sipas listes
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 2,549,011 2014-03-13 2014-03-20 3221550012014 Pagese paaftesie bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 ndihma ekonomike paaftesi shkurt 2014 vkb 06 dt.26.02.2014
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 2,549,011 2014-03-13 2014-03-13 3221550012014 Unspecified bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 ndihma ekonomike paaftesi shkurt 2014 vkb 06 dt.26.02.2014
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 52,981 2014-03-05 2014-03-06 2921550012014 Unspecified bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 paga shkurt 2014 sipas listes
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 117,810 2014-03-05 2014-03-06 2821550012014 Unspecified bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 paga shkurt 2014 sipas listes
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 115,776 2014-03-05 2014-03-05 3121550012014 Unspecified bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 paga shkurt 2014 sipas listes
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 963,045 2014-03-05 2014-03-05 3021550012014 Unspecified bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 paga shkurt 2014 sipas listes
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 4,563,531 2014-02-24 2014-02-24 2721550012014 Unspecified bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 ndihma ekonomike paaftesi teteor dhjetor 2013 janar 2014 vkb01.02.03. 05.02.2014
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 1,085,903 2014-02-07 2014-02-10 1521550012014 Unspecified bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 paga janar 2014 sipas listes
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 48,447 2014-02-07 2014-02-10 1421550012014 Unspecified bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 paga janar 2014 sipas listes
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 115,776 2014-02-07 2014-02-10 1621550012014 Unspecified bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 paga janar 2014 sipas listes
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 2,020,498 2014-01-10 2014-01-14 0221550012014 Unspecified bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 paga dhjetor 2013 sipas listes
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 60,152 2014-01-10 2014-01-13 0121550012014 Unspecified bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 paga gj civile dhjetor 2013 sipas listes
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 115,776 2014-01-10 2014-01-13 0321550012014 Unspecified bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 paga dhjetor 2013 sipas listes