Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) All All 59,755,108.00 138 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) KOZETA CAKA Puke 5,000 2014-11-11 2014-11-11 21421550012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 ekzekutim vendimi gjyqsore FLORA BARDHOKU ek vend.135/5 dt.07.06.2013
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) KOZETA CAKA Puke 5,000 2014-11-11 2014-11-11 21521550012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 ekzekutim vendimi gjyqsore drita Çoba EK VEND 131/2 DT.06.05.2013
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) ERMIRA MHILLI Puke 7,000 2014-11-11 2014-11-11 21621550012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 shpenzime per ekzekutim verndim gjyqsor nr.125 dt.14.05.2013 Fiqirete Sokoli
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) KOZETA CAKA Puke 50,800 2014-11-11 2014-11-11 21221550012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 ekzekutim vendimi gjyqsore Gjovalin Ndoci ek ven.133/2 dt.10.05.2013
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) ZYRA PERMBARIMIT PUKE Puke 5,000 2014-11-11 2014-11-11 21321550012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 shpenzime per ekzekutim verndim gjyqsor alpetrol sh.a patos nr.138 dt.16.12.005
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 50,714 2014-11-07 2014-11-10 20921550012014 Shtesa page te tjera bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 paga tetor 2014 punonjesit gj civile sipas listes
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 115,776 2014-11-07 2014-11-10 21121550012014 Paga baze bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 paga tetor 2014 punonjesit cerdhes sipas listes
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 85,833 2014-11-07 2014-11-10 20821550012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 keshilltar tetor 2014 sipas listes
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Puke 22,104 2014-11-07 2014-11-07 20721550012014 Elektricitet 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 energji MUAJI dif muaji shtator 2014 kontrate F092515.f092516.f092517,f092518 F92523 SIPAS SHKRESES 604 DT.04.11.2014
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Puke 2,114 2014-10-30 2014-10-30 20621550012014 Elektricitet 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 energji muaji janar shkurt mars shtator dhjetor 2012 janar +diference e muajit janar 2013 kontrata F092516 ,F092536
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) DELIA IMPEX Puke 138,203 2014-10-22 2014-10-27 20121550012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 blerje ushqime fat.90.91.92. dt.30.09.2014
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) POSTA SHQIPTARE SH.A Puke 2,724 2014-10-22 2014-10-27 20421550012014 Posta dhe sherbimi korrier 2155001 bashkia fushe arrez KODI 2155001 SHERBIM POSTAR shtator 2014 fat.244 dt.30.09.2014
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) ALBTELEKOM SH.A. Puke 45,235 2014-10-22 2014-10-27 20221550012014 Sherbime telefonike 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 SHPENZIME TELEFONIKE g shtator 2014 dif prill 2014 NR.KLIENTIT 310001890811 FAT.718673098 dt.30.09.2014
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) ND. UJESJELLESI FUSHE ARREZ Puke 29,990 2014-10-22 2014-10-27 20521550012014 Sherbime telefonike 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 SHPEN. UJI FATURA 91 dt.29.09.2014
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Puke 100,586 2014-10-22 2014-10-22 20321550012014 Elektricitet 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 energji muaji shtator 2014 kontrate f092515.f092516.f092517,f092518.f092520.f092521.f092522 .F092523.F093536 F093540 muaji shtator 2014
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 2,653,584 2014-10-16 2014-10-17 20021550012014 Pagese paaftesie bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 ndihma ekonomike + pagese paaftesie shtator 2014 vkb 21 dt.02.10.2014
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) ERMIRA MHILLI Puke 3,000 2014-10-09 2014-10-10 18521550012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2155001 bashkia fushe arrez KODI 2155001 shpenz vend gjyqsor per Fiqirete Sokoli ue 125 dkp dt.14.05.2013 vendim 36 dt.19.03.2012
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) KOZETA CAKA Puke 25,400 2014-10-09 2014-10-10 18621550012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 ekzekutim vendimi gjyqsore gjovalin ndoci urdher ekzeekutimi nr.133/2 dt.10.05.2013 vendim 88 dt.28.09.2012
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) KOZETA CAKA Puke 5,000 2014-10-09 2014-10-10 18321550012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 ekzekutim vendimi gjyqsore PER FLORA BARDHOKU V UE 135/5 DT.07.06.2013 VENDIM 161 DT.13.08.2011
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) ZYRA PERMBARIMIT PUKE Puke 5,000 2014-10-09 2014-10-10 18721550012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 shpenzime per ekzekutim verndim gjyqsor alpetrol sh.a patos nr.138 dt.16.12.005