Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) All All 59,755,108.00 138 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) BERTIEN Puke 396,000 2014-10-09 2014-10-10 18821550012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2155001 bashkia fushe arrez KODI 2155001 mirmbajtje objekti fat 08 dt.08.10.2014
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) KOZETA CAKA Puke 5,000 2014-10-09 2014-10-10 18421550012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 ekzekutim vendimi gjyqsore Drita Qoba ue 131/2 dt06.05.2013 vendim 27 dt 09.03.2012
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) D I E Z E L A Puke 378,000 2014-10-07 2014-10-09 17821550012014 Karburant dhe vaj 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 nafte d-1 fat.312 dt.08.09.2014
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 115,776 2014-10-07 2014-10-07 18221550012014 Paga baze bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 paga muaji shtator 2014 sipas listes
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 50,714 2014-10-07 2014-10-07 18021550012014 Paga baze bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 paga muaji shtator 2014 sipas listes
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 1,036,175 2014-10-07 2014-10-07 18121550012014 Shtese page per vjetersi ne pune bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 paga muaji shtator 2014 sipas listes
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 85,833 2014-10-07 2014-10-07 17921550012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 paga muaji shtator 2014 sipas listes
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) ERMIRA MHILLI Puke 5,000 2014-09-26 2014-09-29 17621550012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 ekzekutim vendimi gjyqsore FIQIRETE SOKOLI VENDIM GJYKATTE 36 DT.19.03.2012 URDHER EKZ.125 DT 14.05.2013
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) KOZETA CAKA Puke 5,000 2014-09-26 2014-09-29 17721550012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 ekzekutim vendimi gjyqsore FLORA BARDHOKU VENDIM 161 DT.13.08.2011 UEKZEKUTIMI 135/5 DT.07.06.2013
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) KOZETA CAKA Puke 5,000 2014-09-26 2014-09-29 17521550012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 ekzekutim vendimi gjyqsore DRITA COBA VEND GJYKATE 27 DT.09.03.2012 DHE 131/2 DT.06.05.2013
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) ALBTELEKOM SH.A. Puke 48,161 2014-09-23 2014-09-26 17121550012014/1 Sherbime telefonike 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 SHPENZIME TELEFONIKE NR.KLIENTIT 310001890811 FAT.718487729 dt.31.08.2014 muaji gusht 2014
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Puke 24,345 2014-09-23 2014-09-26 17521550012014 Elektricitet 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 energji muaji gusht 2014 kontrate f092515.f092516.f092517,f092518.f092520.f092521.f092522 .F092523.F093536 F093540 FAT.602484485.138938917.138733149.602482462..605065890..605065887..6033
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) POSTA SHQIPTARE SH.A Puke 2,016 2014-09-23 2014-09-25 1722155002014 Posta dhe sherbimi korrier 2155001 bashkia fushe arrez KODI 2155001 SHERBIM POSTAR FAT216. DT.31.08.2014 gusht 2014 2014
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) ND. UJESJELLESI FUSHE ARREZ Puke 5,069 2014-09-23 2014-09-25 17021550012014 Uje 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 SHPENZIME UJI FATURA 83 dt.26.08.2014
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) ZYRA PERMBARIMIT PUKE Puke 5,000 2014-09-23 2014-09-25 17421550012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 shpenzime per ekzekutim verndim gjyqsor alpetrol sh.a patos nr.138 dt.16.12.005
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) KOZETA CAKA Puke 25,400 2014-09-23 2014-09-25 17321550012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 ekzekutim vendimi gjyqsore DED gjovalin ndoci urdher ekzeekutimi nr.132/2 dt.10.05.2013 vendim 88 dt.28.09.2012
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 2,550,740 2014-09-12 2014-09-12 15921550012014 Ndihme ekonomike bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 ndihma ekonomike paaftesi muaji gusht 2014 vkb 152/1 dt.05.09.2014
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 50,714 2014-09-04 2014-09-04 15621550012014 Shtese page per vjetersi ne pune bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 paga gusht 2014 sipas listes
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 1,022,212 2014-09-04 2014-09-04 15721550012014 Shtese page per vjetersi ne pune bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 paga gusht 2014 sipas listes
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 115,776 2014-09-04 2014-09-04 15821550012014 Paga baze bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 paga gusht 2014 sipas listes