Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) All All 59,755,108.00 138 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 85,833 2014-09-04 2014-09-04 15521550012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur bashkia fushe arrez puke kodi 2155001keshilltar gusht 2014 sipas listes
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) ALBTELEKOM SH.A. Puke 48,366 2014-08-21 2014-08-25 15221550012014 Sherbime telefonike 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 SHPENZIME TELEFONIKE NR.KLIENTIT 310001890811 FAT.310001890811 DT.31.07.2014
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) ND. UJESJELLESI FUSHE ARREZ Puke 10,454 2014-08-21 2014-08-25 15121550012014 Uje 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 SHPENZIME UJI FATURA 72 DT.31.07.2014.
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) POSTA SHQIPTARE SH.A Puke 4,596 2014-08-21 2014-08-21 15421550012014 Posta dhe sherbimi korrier 2155001 bashkia fushe arrez KODI 2155001 SHERBIM POSTAR FAT.188 DT.31.07.2014KORRIK
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) CEZ SHPERNDARJE Puke 32,336 2014-08-21 2014-08-21 15321550012014 Elektricitet 2155001 bashkia fushe arrez puke energji kontrate f092515.f092516.f092517,f092518.f092520.f092521.f092522 .F092523.F093536 F093540 F093941 fat muaji Korrik 2014
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) ZYRA PERMBARIMIT PUKE Puke 5,000 2014-08-14 2014-08-15 14621550012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 shpenzime per ekzekutim verndim gjyqsor alpetrol sh.a patos nr.138 dt.16.12.005
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) PROQUAL Puke 315,600 2014-08-14 2014-08-15 14821550012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 sherbime automjeti fat.140 dt.18.06.2014
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) KOZETA CAKA Puke 25,400 2014-08-14 2014-08-15 14521550012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 ekzekutim vendimi gjyqsore DED gjovalin ndoci urdher ekzeekutimi nr.132/2 dt.10.05.2013 vendim 88 dt.28.09.2012
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) DELIA IMPEX Puke 433,032 2014-08-14 2014-08-15 15021550012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 blerje ushqime kopshtin +cerdhen f.nj.09.06.2014
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) EDMOND CARA Puke 312,490 2014-08-14 2014-08-15 14921550012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 blerje kancelari fat.1.1.105.06.2014
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) PROQUAL Puke 262,800 2014-08-14 2014-08-15 147215500012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001pjese kembimi fat 116.117 dt.03.06.2014
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 85,833 2014-08-04 2014-08-04 13121550012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 paga korrik 2014 sipas listes
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 1,051,439 2014-08-04 2014-08-04 13321550012014 Shtesa page te tjera bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 paga korrik 2014 sipas listes
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 50,714 2014-08-04 2014-08-04 13221550012014 Shtesa page te tjera bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 paga korrik 2014 sipas listes
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 115,776 2014-08-04 2014-08-04 13421550012014 Paga baze bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 paga korrik 2014 sipas listes
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) KRISTINE PJETRI Puke 297,000 2014-07-23 2014-07-29 12121550012014 Shpenzime per pritje e percjellje 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 fat 01 dt 24.06.2014
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) ALBTELEKOM SH.A. Puke 90,939 2014-07-23 2014-07-29 12521550012014 Sherbime telefonike 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 SHPENZIME TELEFONI prill 2014 NR.KLIENTIT 310001890811 FAT.7177905464 DT.31.06.2014
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) EURO-LATIFI Puke 274,800 2014-07-23 2014-07-29 13021550012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 rik shkolla fillore dhe qebdra shendetsope fshatin lumbardh fat.27 dt.21.07.2014
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) ND. UJESJELLESI FUSHE ARREZ Puke 53,644 2014-07-23 2014-07-25 12621550012014 Uje 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 SHPENZIME UJE QERSHOR fat.61 DT.30.06.2014
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) POSTA SHQIPTARE SH.A Puke 45,732 2014-07-23 2014-07-23 1242155002014 Posta dhe sherbimi korrier 2155001 bashkia fushe arrez KODI 2155001 SHERBIM POSTAR FAT.21 DT.30.06.2014 JANAR QERSHOR 2014