Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) All All 59,755,108.00 138 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) ALBTELEKOM SH.A. Puke 54,704 2014-05-23 2014-05-26 8421550012014 Sherbime telefonike 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 SHPENZIME TELEFONI prill 2014 NR.KLIENTIT 310001890811 FAT.717708106 dt.30.04.2014
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) ZYRA PERMBARIMIT PUKE Puke 5,000 2014-05-23 2014-05-26 8721550012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 ekzekutim vendimi gjyqsore ALPETROL SHA PATOS U-EKZEKUTIMI FAT.NR.138 dt.16.12.2005
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) ND. UJESJELLESI FUSHE ARREZ Puke 22,598 2014-05-23 2014-05-26 8521550012014 Uje 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 SHPENZIME TELEFONI prill 2014 fat.33 dt.28.04.2014
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) CEZ SHPERNDARJE Puke 35,274 2014-05-23 2014-05-23 8321550012014 Elektricitet 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 energji prill 2014 kontrate f092515.f092516.f092517,f092518.f092520.f092521.f092522 .F092523.F093536 F093540
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) ADOAL Puke 54,319 2014-05-21 2014-05-22 8221550012014/23 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 likujdim garanci punimesh te vitit kaluar certefikat marrjes dorzim proverbal
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 1,272,112 2014-05-08 2014-05-09 6921550012014/1 Paga baze bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 paga prill 2014 sipas listes
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 50,714 2014-05-06 2014-05-07 6821550012014 Paga baze bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 paga muaji prill 2014 sipas listes
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 95,370 2014-05-06 2014-05-07 6721550012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 shperblim keshilltaret sipas listes
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 115,776 2014-05-06 2014-05-07 7021550012014 Shtesa page te tjera bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 paga muaji prill 2014 sipas listes
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 2,598,368 2014-05-06 2014-05-07 7121550012014 Pagese paaftesie bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 ndihma ekonomike paaftesi muaji prill 2014 vkb 14 dt 24.04.2014
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) ALBTELEKOM SH.A. Puke 50,000 2014-04-25 2014-04-29 6521550012014/1 Sherbime telefonike 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 SHPENZIME TELEFONI DHJETOR 2013 JANAR SHKURT MARS 2014 NR.KLIENTIT 310001890811 FAT.716896858 DT.31.12.2013 FAT.717100546 DT.31.01.2014 FAT.717304999 DT.28.02.2014 717507262
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) ALBTELEKOM SH.A. Puke 152,691 2014-04-24 2014-04-29 6521550012014 Sherbime telefonike 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 SHPENZIME TELEFONI DHJETOR 2013 JANAR SHKURT MARS 2014 NR.KLIENTIT 310001890811 FAT.716896858 DT.31.12.2013 FAT.717100546 DT.31.01.2014 FAT.717304999 DT.28.02.2014 717507262
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) ND. UJESJELLESI FUSHE ARREZ Puke 122,602 2014-04-24 2014-04-29 6621550012014 Uje 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 SHPENZIME UJI FATURA 98 DT.24.12.2013 FAT.7 DT.28.01.2014 FAT.25 DT.27.03.2014
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) CEZ SHPERNDARJE Puke 81,973 2014-04-24 2014-04-25 6421550012014 Elektricitet 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 energji MUAJI MARS 2014 kontrate f092515.f092516.f092517,f092518.f092520.f092521.f092522 .F092523.F093536 F093540
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) DEGA TATIMEVE PUKE Puke 500 2014-04-18 2014-04-21 6321550012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 ekzekutim vendimi gjyqsore TATIM BURIM GJOVALIN NDOJ URDHER EKZEKUTIM VENDIMI GJYQSOR
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) KOZETA CAKA Puke 150,000 2014-04-18 2014-04-21 6121550012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 ekzekutim vendimi gjyqsore DED gjovalin ndoci urdher ekzeekutimi nr.132/2 dt.10.05.2013 vendim 88 dt.28.09.2012
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) ZYRA PERMBARIMIT PUKE Puke 4,500 2014-04-18 2014-04-21 6221550012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 ekzekutim vendimi gjyqsore ALPETROL SHA PATOS U-EKZEKUTIMI FAT.NR.138 DT.16.12.2005
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 2,717,596 2014-04-11 2014-04-14 5021550012014 Ndihme ekonomike bashkia fushe arrez puke kodi 2155001ndihma ekonomike mars 2014 pagese paaftesie mars 2014 sipas listes
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) DEGA TATIMEVE PUKE Puke 1,700 2014-04-09 2014-04-10 4921550012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 ekzekutim vendimi gjyqsore TATIM BURIM DED KOL PJETRI U-EKZEKUTIMI NR.1 / Ç DT.16.10.2013 NR.112 DT.07.06.2010 GH.APELI 62 DT.21.02.2013
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) ZYRA PERMBARIMIT PUKE Puke 15,300 2014-04-09 2014-04-10 4821550012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 ekzekutim vendimi gjyqsore DED KOL PJETRI U-EKZEKUTIMI NR.1 / Ç DT.16.10.2013 NR.112 DT.07.06.2010 GH.APELI 62 DT.21.02.2013