Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) All All 59,755,108.00 138 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) CEZ SHPERNDARJE Puke 62,359 2014-07-23 2014-07-23 12321550012014 Elektricitet 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 energji MUAJI QERSHOR 2014 kontrate f092515.f092516.f092517,f092518.f092520.f092521.f092522 .F092523.F093536 F093540 maj 2014
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 2,576,940 2014-07-23 2014-07-23 12921550012014 Pagese paaftesie bashkia fushe arrez puke kodi 2155001ndihma ekonomike korrik 2014 pagese paaftesie korrik 2014 sipas listes
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) KOZETA CAKA Puke 25,400 2014-07-23 2014-07-23 12721550012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 ekzekutim vendimi gjyqsore gjovalin ndoci urdher ekzeekutimi nr.132/2 dt.10.05.2013 vendim 88 dt.28.09.2012
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) ZYRA PERMBARIMIT PUKE Puke 5,000 2014-07-23 2014-07-23 12821550012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 ekzekutim vendimi gjyqsore ALPETROL SHA PATOS U-EKZEKUTIMI FAT.NR.138 DT.16.12.2005
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) NAZIFE ASLLANAJ Puke 140,000 2014-07-18 2014-07-21 12221550012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001blerje mat elektike ndertimi fatura 19.19./ dt .08.07.2014
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 2,677,590 2014-07-04 2014-07-07 11021550012014 Ndihme ekonomike bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 ndihma ekonomike paaftesi muaji qershor 2014 vkb 17 dt.24.06.2014.2014
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 115,776 2014-07-04 2014-07-07 10921550012014 Paga baze bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 paga qershor 2014 sipas listes
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 50,714 2014-07-04 2014-07-04 10721550012014 Paga baze bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 paga qershor 2014 gj civile sipas listes
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 85,833 2014-07-04 2014-07-04 10621550012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 pagese keshilltaresh k fshatrash qershor 2014 sipas listes
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 1,070,894 2014-07-04 2014-07-04 10821550012014 Paga baze bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 paga qershor 2014 sipas listes
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) CEZ SHPERNDARJE Puke 112,798 2014-06-27 2014-06-30 10521550012014 Elektricitet 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 energji MUAJI MARS 2014 kontrate f092515.f092516.f092517,f092518.f092520.f092521.f092522 .F092523.F093536 F093540 maj 2014
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) KOZETA CAKA Puke 25,400 2014-06-27 2014-06-30 10421550012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 ekzekutim vendimi gjyqsore DED gjovalin ndoci urdher ekzeekutimi nr.132/2 dt.10.05.2013 vendim 88 dt.28.09.2012
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) ZYRA PERMBARIMIT PUKE Puke 5,000 2014-06-27 2014-06-30 10521550012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 ekzekutim vendimi gjyqsore ALPETROL SHA PATOS U-EKZEKUTIMI FAT.NR.138 DT.16.12.2005
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) EDMOND CARA Puke 47,800 2014-06-27 2014-06-30 10321550012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001blerje materiale pastrimi fat.25.06.2014
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 2,519,496 2014-06-18 2014-06-18 10221550012014 Ndihme ekonomike bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 ndihma ekonomike paaftesi muaji maj 2014 vkb 15 dt.28.05.2014
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 1,077,225 2014-06-06 2014-06-06 9121550012014 Paga baze bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 paga maj 2014 sipas listes
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 115,776 2014-06-06 2014-06-06 9021550012014 Shtesa page te tjera bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 paga maj 2014 sipas listes
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 50,714 2014-06-06 2014-06-06 8921550012014 Shtesa page te tjera bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 paga maj 2014 sipas listes gj civile
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 76,296 2014-06-06 2014-06-06 8821550012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 pagese keshilltaresh muaji maj 2014 sipas listres
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) KOZETA CAKA Puke 25,400 2014-05-23 2014-05-26 8621550012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2155001 bashkia fushe arrez puke kodi 2155001 ekzekutim vendimi gjyqsore gjovalin Ndoci urdher ekzeekutimi nr.132/2 dt.10.05.2013 vendim 88 dt.28.09.2012